فاصله ظرفیت‌های علمی با نیازهای صنعت قابل توجه است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گلستان گفت: فاصله قابل توجهی بین ظرفیت‌های علمی کشور با نیازهای بخش صنعت وجود دارد که با تعامل بیشتر صنایع و مراکز علمی از بین می‌رود.

به گزارش گلستان ما؛ حجت‌ الاسلام سیدعلی طاهری ظهر امروز در جمع خبرنگاران، ارتباط دانشگاه و صنعت را از مهم‌ترین فعالیت‌های متقابل در هر جامعه دانست و اظهارداشت: ارتباط دانشگاه و صنعت به رشد، شکوفایی و بهبود شرایط اقتصادی کشور کمک می‌کند و ارتباط و تعامل این 2 نهاد عامل مهمی در پیشرفت‌های علمی، رشد و توسعه فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی کشور دارد.

وی افزود: نیاز امروز کشورهای در حال پیشرفت، رشد و توسعه به‌طور همسان است و برای رسیدن به این توسعه همسان و مطلوب هر سازمانی باید از حداکثر توانمندی و کارآمدی برخوردار باشد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گلستان با بیان اینکه دانشگاه‌ها از جمله دانشگاه آزاد اسلامی به‌عنوان نهادی علمی و فرهنگی هستند، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی مرکز علمی فرهنگی و از عوامل سرنوشت‌ساز برای نیل به اهداف متعالی کشور بوده و همواره سعی کرده با به‌کارگیری نیروهای متخصص و کارآمد و ابزارهای پیشرفته و نوین در ارتقای صنعت و توسعه اقتصادی کشور نقش بسزایی داشته باشد.

پیام سیستم

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.