شهرفروشی و زمین‌فروشی رشوه و تخلفات در شهرداری بندرگز

به گزارش پایگاه  عدالت خواهان ایران" سید ابوالفضل حسینی  در خطبه‌های امروز نماز جمعه بندرگز با انتقاد از عملکرد مدیریت شهری در این شهر اظهار کرد: یکی از اصول اجتماعی این است که مسوولان نیازهای اولیه مردم را همانند عمران و آبادانی، خدمات، تفریح سالم که جز حقوق شهروندی هم محسوب می‌شود را تامین کنند.

وی ادامه داد: سوال و مطالبه به حق مردم و من از شورای اسلامی شهر و شهردار بندرگز این است، آن روزی که اعضای شورا برای همین مطالبات شعار دادند و پوسترها چاپ کردند و سخنرانی کردند و اعلام کردند اگر ما بیاییم تغییر اتفاق می‌افتد و عمران و آبادانی صورت می‌گیرد چنین می‌شود و چنان می‌شود، این وعده‌ها چه شد.

امام جمعه بندرگز بیان کرد: مردم به وعده‌هایی که شما دادید رای دادند، اما امروز بعد از گذشت بیش از دو سال از عمر این شورا، فضایی که از شورای شهر می‌بینیم و می‌شنویم اختلاف بین اعضای شورای اسلامی شهر بندرگز است.

حسینی گفت: متاسفانه بسیاری از پروژه‌های عمرانی و خدماتی در شهرداری بندرگز تعطیل است و پروژه زیرگذر که یک میلیارد برای آن هزینه شد و برخی از اعضای شورا و کارشناسان می‌گویند این کار کارشناسی نبود و از سوی دیگر تکلیف کمربندی مشخص نیست و میدان ورودی شهر ما بلاتکلیف است.

وی تاکید کرد: نمی‌دانم این چه معضلی است که نمی‌خواهیم یا نمی‌خواهند وضعیت این المان بدون تکلیف در ابتدای ورودی شهر از این شرایط خارج شود که باعث می‌شود هر فردی یک انتقادی به آن داشته باشد.

امام جمعه بندرگز تصریح کرد: یکی از مشکلاتی که شهرداری بندرگز دارد این است برنامه ندارد و یا نمی‌خواهند برای تامین منابع پایدار در شهر برنامه داشته باشد.

حسینی گفت: بارها از شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر بندرگز شنیدیم که ما زمین می‌فروشیم، شهر می‌فروشیم که عملیات آسفالت انجام دهیم و ادوات سنگین راه‌سازی را می‌فروشند که حقوق کارگران را تامین کنند.

وی اضافه کرد: در شهر فروشی و زمین‌ فروشی، رشوه و کلی تخلف در آن اتفاق می‌افتد که ما امروز شاهد آن هستیم.

امام جمعه بندرگز خاطرنشان کرد: یکی از منابع پایدار در شهرداری‌ها سنگ شکن‌ها و پمپ‌های گاز هستند و تکلیف سنگ کن بندرگز چه شد و آیا اصلا سنگ شکنی دارد.

حسینی گفت: پمپ گاز یکی از امتیازاتی بود که در دولت قبلی به شهرداری‌ها داده شد، بهره‌وری شهرداری بندرگز از پمپ گاز چقدر است، بهره‌وری شهرداری بندرگز از زمین‌های ساحلی چقدر است.

وی اضافه کرد: متاسفانه در ایام تابستان در سواحل بندرگز امنیت جانی و امنیت اخلاقی نداریم زیرا به دلیل عدم ساماندهی سواحل وارد افراد برای شنا به صورت مختلط وارد دریا شده و شنا می‌کنند و از سوی دیگر هیچ غریق نجاتی در آنجا وجود ندارد و اگر اتفاقی برای فردی رخ دهد چه کسی پاسخگو است.

امام جمعه با بیان اینکه مردم از عملکرد شورا و شهردار بندرگز ناراضی هستند تصریح کرد: هر از گاهی می‌بینیم که شورا جلسه استیضاح شهردار را برگزار می‌کنند و هیچ نتیجه‌ای ندارد، اگر نمی‌خواهید نتیجه داشته باشد حداقل برنامه‌ای را در دستور کار بگیرید که شهر از این وضعیت خارج شود.

حسینی خطاب به اعضای شورای اسلامی شهر بندرگز متذکر شد: اگر کاری از دست شما بر نمی‌آید استعفا بدهید و بروید و اجازه دهید افراد کاربلد روی کار بیایند و اگر هم توانمندی دارید، برای تغییر وضعیت شهر کاری بکنید.

وی افزود: اینکه می‌گویید شهردار را قدرت بالادستی تعیین می‌کند و دست ما نبود و ما نمی‌توانیم کاری کنیم و به اجماع برسیم هیچ معنی ندارد چون آن روز که شما اعلام کردید ما می‌توانیم، این ما می‌توانیم را باید در عمل نشان دهید.

امام جمعه بندرگز با اشاره به اینکه آسفالت کردن خیابان وظیفه ذاتی شماست گفت: حل مشکلات شهر مطالبه به حق مردم است و به نظرم به وجود آمدن بسیاری از مشکلات در بندرگز بخاطر نداشتن مدیریت در بین اعضای شورای اسلامی شهر بندرگز است.

حسینی تاکید کرد: این زشت است که یک کارگر در شهرداری بندرگز سه ماه حقوق نگیرد، بارها خانواده‌هایشان به من به عنوان امام جمعه زنگ زده‌اند که یک فکری به حال ما کنید.

وی گفت: این اراده برای حل مشکلات باید در شورای اسلامی شهر بندرگز ایجاد شود و امیدوارم مسوولان پاسخگوی مطالبات بحق مردم باشند.

اطلاعات

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.