روحیه جهادی و انقلابی حوزویان تقویت شود

حضرت آیت الله العظمی علوی گرگانی حضور جهادی روحانیت در سیل اخیر را سرآغاز حرکت حوزه در راستای گام دوم انقلاب اسلامی دانستند و برلزوم حفظ و تقویت روحیه جهادی میان طلاب تأکید کردند.

❇️مرجع تقلید شیعیان عصر امروز در دیدار اعضای هیأت رییسه مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه انسان ها همواره نیاز به موعظه و نصیحت دارند، گفتند: بر اساس روایات، همه انسان ها حتی امام معصوم(ع) نیز از موعظه بی نیاز نیستند، بنابراین همه ما باید موعظه پذیر باشیم.

✅ایشان حضور جهادی طلاب و روحانیون در سیل اخیر را سرآغاز حرکت حوزه در راستای گام دوم انقلاب اسلامی دانست و اظهار داشتند: این حضور چشمگیر نشانگر پیروی روحانیت از ولی امر مسلمین و مراجع تقلید بود.

❇️حضرت آیت الله العظمی علوی گرگانی خاطرنشان کردند: علیرغم اینکه همه ما از حادثه سیل در برخی مناطق کشور متأسف و متأثر هستیم، اما حضور و امدادرسانی جهادی مردم، نیروهای مسلح و روحانیت در این جریان نشانگر همت و همدلی ملت ایران بود.

✳️معظم له ضمن ابراز خرسندی از حضور هزاران نفر از روحانیون و طلاب در سیل اخیر، این حضور را نشانگر پشتیبانی روحانیت از رهبر معظم انقلاب و مراجع تقلید دانست و تأکید کردند: روی کار آمدن طلاب دینی در این سطح وسیع و گسترده تا کنون مشاهده نشده بود، از این رو متولیان حوزه باید آینده حوزه های علمیه را بیشتر مورد بررسی قرار داده و روحیه جهادی را میان طلاب و روحانیت بیشتر تقویت کنند.

✅ایشان در پایان یادآور شدند: حرکت روحانیت در جریان سیل اخیر به صورت کاملاً جهادی و به دور از مادی گرایی بود؛ این روحیه باید مورد توجه قرار گرفته و تقویت شود. ۹۸.۰۳.۲۶

https://eitaa.com/alavigorgani

http://sapp.ir/alavigorgani

پیام سیستم

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.