آیت الله مصباح یزدی در دنیا به چه چیزی غبطه می خورد؟

به گزارش خبرگزاری «حوزه»، حجت الاسلام و المسلمین احمد مروی، تولیت آستان قدس رضوی در سفر یکروزه به شهر مقدس قم، ضمن زیارت حرم کریمه اهل بیت(ع) با حضرت آیت الله علوی گرگانی و آیات  مصباح یزدی و خرازی دیدار و در خصوص برنامه های پیش روی آستان قدس رضوی به ارائه گزارش پرداخت.

آیت الله مصباح یزدی  در این دیدار با بیان اینکه این توفیق بزرگ نصیب هرکس نمی شود، گفت: مگر چندنفر از میان علما به این توفیق رسیده اند که شما رسیده اید. بنده اگر به هیچ چیز در دنیا غبطه نخورم به این مقام شما غبطه می‌خورم.

ایشان اظهار کرد: زائران حضرت رضا(ع) شایسته بهترین خدمات هستند و اقدامات مناسبی برای تسهیل زائران بویژه رسیدگی به محرومان و مستضعفان که از سفارشات رهبر معظم انقلاب به جنابعالی بوده است، انجام پذیرد.

آیت الله مصباح یزدی در پاسخ به دعوت تولیت آستان قدس رضوی برای بهره مندی بیشتر این آستان ملکوتی بویژه زائران و مجاوران از ایشان، ضمن قبول دعوت، افزود: در صورت مناسب بودن شرایط جسمانی، درخدمت آستان قدس رضوی خواهم بود.

آیت الله سید محسن خرازی نیز در دیدار با تولیت آستان قدس با تأکید بر استفاده از فرصت حضور میلیونی زائران و مجاوران در حرم مطهر رضوی، ابراز کرد: حضور زائران در حرم مطهر فرصت مناسبی برای ترویج سبک زندگی اسلامی و تبین ارزش های دینی می باشد.

وی همچنین پیشنهاد داد در فرصت حضور زائران، با اختصاص مکانی به آشنایی هرچه بیشتر آنها با علمای اسلام و زندگی، سیره و اسوه های اخلاق که در پاسداری از فرهنگ، امنیت، استقلال و ارزش های دینی و انقلابی نقش داشته اند، پرداخته شود.

حضرت آیت الله علوی گرگانی نیز در این دیدار با تبریک انتصاب ایشان به عنوان تولیت آستان قدس رضوی گفتند: توفیق خدمت به امام رضا(ع) توفیق بزرگی است که نصیب شما شده است و باید از مقام معظم رهبری بابت این انتصاب تشکر کرد.

معظم له  با تاکید بر رسیدگی هرچه بیشتر و ارائه خدمات بهتر به زائران امام رضا(ع)، افزودند: درگذشته خدمات خوبی برای تسهیل زیارت زائران و مجاوران ارائه شده است اما باتوجه به حجم گسترده مشتاقان زیارت امام رضا(ع)، این خدمات باید متناسب با حجم زائران مشهد باشد.

استاد حوزه علمیه قم  در ادامه با اشاره به اهمیت موقوفات آستان قدس بیان داشت: موقوفات باید در جای خود مصرف شود و ما باید در این زمینه امانتدار باشیم و موقوفات را حفظ، نگهداری و احیاء کنیم.سعی کنید نسبت به اصل موقوفات به بهترین وجه ممکن نیّات واقفان رعایت شود و امور شرعی و مذهبی در این مورد به طور کامل مراعات گردد.

 

پیام سیستم

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.