بسیاری از غربی ها نمی دانند که اعتدال از اصول اسلام است

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه»، دکتر "ربرت کازمر مانیاس" استاد و پژوهشگر تاریخ از کشور مجارستان که برای اولین بار در جشنواره "بهار شهادت" شرکت کرده است، گفت: کربلا برای من مکان  مهم و تاریخی است؛ چرا که تجربه امام حسین (ع) یک تجربه جهانی است که اختصاص به مذهب یا دین یا کشور خاصّی ندارد، بلکه متعلق به تمام انسان های جهان و کسانی که به دنبال انقلاب علیه استبداد هستند، می باشد.

وی با اشاره به اینکه بدون شک شرکت کنندگان در این جشنواره حامل پیام و سیره امام حسین (ع) به کشور هایشان خواهند بود، گفت: جشنواره بهار شهادت از اهمیت جهانی برخوردار است و در بسیاری از کشور ها بازتاب داشته است.

امام حسین (ع) متعلق به مذهب و دین خاصّی نیست

استاد تاریخ افزود: شرکت کنندگان در این جشنواره از نقاط مشترک بسیاری بهره مند هستند که اولین آن امام حسین (ع) است و آن حضرت متعلق به مذهب و دین خاصّی نیست و قیام، رسالت و شیوه اصلاحگرانه آن حضرت، الگوی تمام کسانی است به دنبال اصلاح هستند.

"ربرت کازمر" تصریح کرد: مدارا و گذشت از خصوصیات برجسته اسلام محمدی اصیل است، امّا بسیاری از غربی ها از این حقیقت بی خبر هستند و نمی دانند که مدارا و اعتدالگرایی از اصول دین اسلام است و این جشنواره مظهر ارزش های اسلامی از جمله مدارا، اعتدالگرایی و همکاری میان پیروان مذاهب است.

وی تاکید کرد: یکی از مهم ترین ارکان این جشنواره گسترش مدارا و دوری از افراطی گری است، به ویژه که جهان امروز با موجی از طایفه گری، نژاد پرستی و افراطی گری مواجه است و این بسیار مهم است که اسلام حقیقی از طریق اینگونه جشنواره ها معرفی شود.

اطلاعات

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.