وحدت حوزه و دانشگاه محقق شده، اما تا رسیدن به ایده‎آل‎ها فاصله داریم

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان گلستان گفت: وحدت حوزه و دانشگاه محقق شده است، اما به ایده ال هایی که مد نظر داشتیم نرسیده ایم.

به گزارش گلستان ما، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان گلستان در سالروز شهادت شهید مفتح و روز وحدت حوزه و دانشگاه اظهار کرد: تلاش دشمن این بود که بین دانشگاه و حوزه شکاف ایجاد کند و کاری کند که این دو قشر یکدیگر را نفی کنند.

حجت الاسلام و المسلمین مازندرانی افزود: تمام تلاش دشمن این بود این دو قشر از هم جدا نگاه داشته شوند چون می دانستند پیوند آنها می تواند باعث وحدت ملت شود.

وی ادامه داد: جامعه متاثر از مواضع حوزه و دانشگاه است و افتراق آنها هم می تواند نتیجه معکوس داشته باشد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان گلستان در رابطه با چگونگی پیوند حوزه و دانشگاه بیان کرد: وحدت به این معنای نیست که حوزه را دانشگاه و دانشگاه را حوزه کرد، بلکه وحدت این دو که یکی از اساسی ترین، پیچیده ترین و عمیق ترین مسئله انقلاب است باید در اهداف کلی و کامل ساختن ملت و کشور باشد.

وی توضیح داد: حوزه و دانشگاه دو خط موازی و بدون اصطکاک هستند که هردو برای رسیدن به یک هدف مشترک تلاش می کنند.

حجت الاسلام و المسلمین مازندرانی گفت: با وجود این که در کشور ما هزاران سال علم و دین در کنار هم بودند اما در دوران قبل انقلاب خشت اول طوری بنا شد که دین و علم را از هم جدا کنند اما امروز تلاش داریم باورهای آنها را به هم نزدیکتر کنیم و فضای صفا و صمیت برقرار شود.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان گلستان بیان کرد: البته به ایده ال هایی که مد نظر داشتیم نرسیده ایم اما به هدف خود در وحدت این دو قشر رسیده ایم.

وی ادامه داد: اساتید معارفی که در دانشگاه تدریس می کنند چه روحانی و غیر روحانی منادی دین هستند که بیشترین کلاس ها را در طول ترم تحصیلی دارند.

حجت الاسلام و المسلمین مازندرانی تصریح کرد: قبل از انقلاب در دانشگاه ها فضا به قدری تنگ بود که دانشجوی مومن نمی توانست در انظار عمومی حتی نماز بخواند و مساجد دانشگاه ها هم خلت بود اما امروز می بینیم به سبب استقبال دانشجویان مراسم اعتکاف مختص دانشجویان در دانشگاه ها برگزار می شود.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان گلستان در پایان خاطرنشان کرد: ما به دنبال آن هستیم اهداف امام و آنچه که ایشان خواستار آن بودند و امروزه رهبر معظم انقلاب پیگیر آن ها هستند در دانشگاه و حوزه حاکم شود.

پیام سیستم

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.