ديدار رييس سازمان تبليغات اسلامي كشور با خانواده مرحوم آيت الله سيدحبيب الله طاهري

حجت‌الاسلام و المسلمین حسنعلی مازندرانی، رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌‌های استان گلستان در این دیدار با اشاره به اینکه مرحوم آیت‌الله سیدحبیب‌الله طاهری موسس نخستین سازمان تبلیغات اسلامی در منطقه گرگان بود، اظهارداشت: این نهاد جوشیده از نظام و انقلاب است و امیدواریم در انجام مأموریت‌هایی که برعهده دارد، موثر باشد.

وی با بیان اینکه آیت‌الله طاهری از انقلابیون و مبارزان با رژیم سفاک پهلوی بود،به نقش وی در هدایت جریان‌های انقلابی در منطقه گرگان و دشت اشاره کرد.

رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان، آیت‌الله طاهری را شخصیت مهم و ممتاز در تاریخ مبارزات انقلابیون در این منطقه دانست و گفت: آیت‌الله طاهری بارها از سوی رژیم پهلوی تبعید شد. همچنین در سال 60 منافقان اقدام به ترور ایشان کردند. آیت‌الله طاهری هیچگاه به منافقان باج نمی‌داد و همواره مدافع نظام جمهوری اسلامی بود. پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز آیت‌الله طاهری عضو مجلس خبرگان رهبری و همچنین خبرگان قانون اساسی بود و نقشی اثرگذار ایفاء کرد.

همچنین سردار شهید سیدمحمدطاهر فرزند آیت‌الله طاهری بارها در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل حضور یافته بود. شهید طاهری در اسفندماه سال 1363 در «جزیره مجنون» و هنگام بازگشت از یکی از روستاهای آزاد شده به دست رزمندگان، مورد حمله‌ دشمن بعثی قرار گرفت و مجروح شد. پس از این واقعه او را جهت مداوا به همان روستا منتقل کردند و بعد از آن ماجرا مفقود شد تا اینکه پیکر مطهرش در سال 1387 به میهن اسلامی بازگشت و در مراسمی باشکوه در گرگان به خاک سپرده شد.

پیام سیستم

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.