کتاب «دولت انقلابی باید دولتی کریمه باشد» منتشر شد

این کتاب که از مجموعه کتاب های اندیشنامه دولت اسلامی و حاصل تلاش آقای سیدامیرعلی ناقدی است در 132 صفحه و در 2 فصل، از سوی انتشارات دیدمان به زیور طبع آراسته گردیده است.
« بازخوانی ویژگی‌های دولت انقلابی از دیدگاه مقام معظم رهبری» و « بازخوانی وظایف دولت انقلابی» عناوین فصل های 2 گانه این کتاب هستند.
 
در بخشی از مقدمه این کتاب می خوانیم: «پژوهشی ابتدایی پیرامون دیدگاه‌های حضرت امام خمینی(ره) و امام خامنه‌ای(مد ظله العالی) درباره‌ی رفتار انقلابی؛ ما را به این تفاوت فاحش با برخی مدعیان انقلابی بودن می‌رساند که تاکید امامین انقلاب اسلامی بر لازمه‌ی همیشگی و مدام بودن انگیزه‌ها و روحیات انقلابی است. این در حالیست که مدعیان غربی انقلاب و همچنین برخی مدعیان به ظاهر مسلمان ولی غربزده آن، نگاهی انحرافی به این مسئله دارند. نگاهی که برآمده از خواستگاه فکری ایشان یعنی نظریات غربی است. نگاهی که هیچگونه تناسبی با دیدگاه ناب امام خمینی و رهبر انقلاب نداشته و ندارد. نگاهی که انقلاب را صرفا یک فرآیند تاسیسی، مقطعی، شعاری و تاریخ مصرف گذشته معرفی می‌کند.
 
بسیاری از کتابها و نظریه‌ها، بر اساس نظریات غربی انقلاب ساختار یافته‌اند. لذا با عینکی غربی به مسئله نگاه می‌کنند. عینکی که ویژگی‌های محدودکننده‌ی خاصی به انقلاب می‌دهد و انقلاب اسلامی ایران تا به حال خط بطلانی بر همه این ویژگی‌های محدود کننده زده است. مثلا نظریه معروف ترمیدور در بازگشتن انقلاب به شرایط پیش از انقلاب، تا به حال از سوی جریان انقلاب اسلامی رد شده است. همچنین نظریه خانم تدا اسکاچ بل درباره عدم ایجاد تغییر اجتماعی در کنار انقلاب سیاسی که منجر به تغییر حاکمیت می‌شود، دیدگاه دیگری است که در عمل از سوی انقلاب اسلامی ایران رد شده است. زیرا انقلاب اسلامی ایران به عنوان انقلابی همه جانبه، ساختارهای اجتماعی کشور را نیز تغییر داد.»

 

دولت انقلابی باید دولتی کریمه باشد
دریافت کتاب

اطلاعات

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.