حضور نماینده زن کنگره آمریکا در پیاده روی اربعین

سینتیا مک کینی نماینده ضد جنگ کنگره آمریکا با سفر به کشور عراق، در مراسم پیاده روی اربعین حضور پیدا کرد و از نجف با پای پیاده راهی کربلا شد. خانم «سینتیا مک کینی» Cynthia McKinney که سابقه 12 سال حضور در مجلس نمایندگان آمریکا را دارد، راهی مراسم اربعین حسینی شده است. مک کینی هم اکنون استاد دانشگاه در بنگلادش است و به گفته خودش از مدت ها قبل در فکر سفر به عراق بوده است. وی اشاره می کند که در آن زمان نماینده مجلس ایالتی جورجیا بوده و بر ضد حمله دولت بوش به عراق سخنرانی کرده است؛ سخنرانی هایی که گویا برای او چندان بی هزینه هم نبود و از سوی همکارانش، مورد حملات و انتقادات بسیاری قرار گرفته و متهم به خیانت به کشورش شده است. اما این انتقادات جنگ طلبان از مواضع او، وی را مصمم کرد تا وارد کنگره آمریکا شود تا بتواند آنجا در علیه طرح های جنگ طلبانه علیه عراق یا هر جای دیگر در سطح ملی موضع بگیرد و رای بدهد.

وی در پایان انگیزه اش از سفر به عراق را این طور شرح داد: «من به عنوان یک شهروند آمریکایی که نسبت به سیاست های آمریکا [در عراق] احساس مسوولیت می کند و می داند که مالیاتش برای جنگ طلبی آمریکا در جهان هزینه می شود، به اینجا آمده ام؛ آمده ام تا عراق در این برهه زمانی و در آستانه پیروزی [بر تروریسم] ببینم. همچنین درباره امام حسین و تاریخ [عاشورا و اربعین] از همسفران خود در حال پرس و جو هستم.» سینتیا مک کینی شهروند آمریکایی برای حضور در پیاده روی اربعین و درک این واقعه عظیم، به عراق رفته است. در مسیر نجف به کربلا، لحظاتی با وی گفتگو کردیم. خانم «سینتیا مک کینی» Cynthia McKinney که سابقه ۱۲ سال حضور در مجلس نمایندگان آمریکا را دارد، راهی مراسم اربعین حسینی شده است. مک کینی هم اکنون استاد دانشگاه در بنگلادش است و به گفته خودش از مدت ها قبل در فکر سفر به عراق بوده است.

بیشتر درباره مشاهداتشان در طول مسیر پرسیدیم:

«تا اینجای سفر بسیار عالی بوده است و من میهمان نوازی حقیقی عراقی ها را تجربه کردم، به موکب ها و جاهای مختلفی رفتم و با اینکه واضح است که من نه عراقی هستم و نه مسلمان، اما به گرمی مورد استقبال قرار گرفتم و این به عنوان یک شهروند آمریکایی بسیار من را تحت تاثیر قرار داد چرا که دولت آمریکا مسوول رنج ها و دردهایی است که مردم عراق طی این سال ها متحمل شده اند. همان طور که در صفحه شخصی ام در فیسبوک هم نوشتم، مردم عراق در آستانه رسیدن به نقطه ای هستند که حاکمیت کامل کشور خود را به دست بگیرند؛ بدین معنا که آنها بیل کلینتون و جورج بوش را شکست دادند، هیلاری کلینتون و اوباما را هم شکست دادند و به طور قطع مقابل ترامپ هم به پیروزی خواهند رسید.»

 

 

منبع : farsnews.com

پیام سیستم

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.