پشت پرده استیضاح روحانی از سوی اصلاح طلبان چیست؟

 جهان نيوز: پرویز سروری دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به موضع اصلاح‌طلبان نسبت به دولت و پیش کشیدن مباحثی همچون "طرح استیضاح و کناره گیری رئیس جمهور" اظهار کرد: اصلاح‌طلبان همواره تلاش می‌کنند که با فرافکنی و فرار رو به جلو مسئولیت تصمیمات و اقدامات خود را بر گردن دیگران انداخته در واقع آنها استاد فرار از پاسخگویی هستند.

وی افزود: جریان اصلاحات به خوبی می‌داند که در شرایط موجود مجلس امکان کلید خوردن طرح سوال از رئیس جمهور وجود ندارد و  طبیعتا  این امر بجز آنکه برای کشور هزینه گزاف ایجاد کند، نتیجه دیگری نخواهد داشت، لذا در برهه زمانی کنونی خانه ملت تمرکز خود را بر مسائل اقتصادی معطوف کند.

سروری تصریح کرد: طرح چنین مباحثی از سوی اصلاح‌طلبان با هدف هدایت افکار عمومی از موضوعات اصلی به مسائل حاشیه‌ای بوده که در واقع اصلاح طلبان قصدجابه جایی از جایگاه متهم به جایگاه مدعی را دارند.

دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: مدت زمان زیادی از انتخابات ریاست جمهوری سپری نشده و موج سنگین حمایت همه‌جانبه و لجام گسیخته اصلاح‌طلبان از دولت فعلی نیز از یادها نرفته است.

پیش کشیدن استیضاح رییس جمهور شبهه خیانت به مردم است.

سروری بیان کرد:در شرایط حساس کنونی نیم سوز کردن موتور دولت  با طرح سوال از رئیس جمهور و استیضاح از تمرکز وی در مسائل مهم کشور کاسته  و شبهه خیانت به مردم تلقی می‌شود.

دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی گفت: مردم متوقعند که دولت بر مشکلات آنها تمرکز کند و اکنون نیز سخنان اخیر روحانی حکایت از تغییر رویکردهای وی دارد، لذا باید به وی فرصت عملیاتی سازی رویکردها و طرح هایش را داد و در  شرایط کنونی  از طرح مسائل التهاب‌آفرین اجتناب کرد.

وی اظهار کرد: مجلس شورای اسلامی نیز نشان داده که هر بار وزرا را به بهانه استیضاح به مجلس کشانده، اما با آراء بیشتری مجددا آنها را راهی وزارتخانه‌هایشان می‌کند.

سروری با اشاره به مواضع اصلاح‌‌طلبان در چند ماه گذشته درباره جدایی جهانگیری از کابینه دولت، افزود: اصلاح طلبان هرگز خواهان جدایی جهانگیری از دولت نیستند، اما می خواهند با هدایت افکار عمومی رویکرد های خود را از روحانی مستثنی جلوه دهند.

دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: اصلاح‌طلبان به هیچ‌وجه حاضر نخواهند شد که نقطه اتصال قدرتمند‌شان در دولت را از دست بدهند، لذا پیش کشیدن مباحث جدایی جهانگیری از بدنه دولت مدیریت افکار عمومی توسط اصلاح‌طلبان بوده و آنها در خفا بیشترین برنامه ریزی را در جهت حفظ جهانگیری در مقام معاون رئیس جمهور دارند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: اصلاح‌طلبان میِ‌دانند اگر جهانگیری از دولت بیرون بیاید، مانند برفی در انزوا آب خواهد شد، لذا اصلاح طلبان ضمن حفظ وی در کابینه دولت، اپوزیسیون دولت را نیز برای خود حفظ می‌کنند.

پیام سیستم

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.