روز قدس اثر بیدارگری انقلاب اسلامی ایران است

خبرگزاری بسیج ، حجت الاسلام سیدعلی طاهری  در گفت وگو با این خبرگزاری ضمن گرامیداشت به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی قدس اظهارکرد: یکی از یادگارهایی که امام راحل عظیم الشان (ره) از خود به جا گذاشتند نامگذاری آخرین روز جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز قدس بوده و ما اگر اتفاقات قبل و بعد از نامگذاری این روز در جهان اسلام را با هم مقایسه کنیم کاملا به تدبیر حکیمانه امام (ره) پی خواهیم برد چرا که این اقدام موجب شد ملت فلسطین تا حدودی از مظلومیت محض بیرون آمده و نگاه مردم دنیا به رژیم غاصب صهیونیستی نگاهی واقع بینانه تر شد.

طاهری افزود: یک بعد این اقدام امام نگاه بین المللی بود و بعد دیگر نیز روحیه گرفتن مردم فلسطین بوده است و ما در خلال جنگ 22 روزه شاهد آن بودیم که مردمی بی دفاع و محصور از تمامی جهات توانستند در برابر رژیم کودک کش اسرائیل مقاومت کرده  و آنها را ناچار به عقب نشینی کنند .

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گلستان تصریح کرد: اینها همه آثار بیدارگری هایی است که به برکت انقلاب اسلامی و به تدبیر حضرت امام خمینی (ره)  و امام خامنه ای (مدظله العالی) موثر واقع شده است.

وی ضمن اشاره  به حمایت های همه جانبه آمریکا نسبت به رژیم صهیونیستی در طول زمامداری دولت های متعدد تاکید کرد: همه دولت های آمریکا نگاهی حمایتی از این رژیم منحوس داشته و دارند و دولت ترامپ نیز اینگونه گستاخی ها را به اوج رسانده که مصداق بارز این گستاخی انتقال سفارتخانه آمریکا به قدس است که البته به دلیل بیداری موجود در مردم فلسطین شاهد یک انتفاضه جدید  در این کشور هستیم .

طاهری با یاد آوری همکاری ذلیلانه برخی کشور های منطقه با رژیم صهیونیستی خاطر نشان کرد: یکی از مصائبی که امروز جهان اسلام گرفتار آن است حاکمان وابسته به دشمنان قلمداد میشود و این حکام علی رغم خواسته ملت ها در حال همکاری با آمریکا و رژیم صهیونیستی هستند که در سالیان اخیر شاهد علنی شدن این حمایت ها بوده ایم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گلستان در پایان گفت: امسال روز قدس با توجه به حوادث اخیر یک ویژگی ممتاز تری دارد و به فضل الهی حضور گسترده مردم روزه دار و ولایتمدار بیش از سال های گذشته خواهد بود .

اطلاعات

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.