طبق دستور اسلام نمی‌توان از برجام خارج شد!

عضو شورایعالی سیاستگذاری اصلاحات در اظهارنظری تأمل‌برانگیز گفت: از جنبه فقهی و طبق دستور صریح قرآن ما اجازه خروج از برجام را نداریم!


به گزارش جهان نيوز، محسن رهامی عضو شورایعالی سیاستگذاری اصلاحات گفت: از جنبه فقهی و طبق دستور صریح قرآن ما اجازه خروج از برجام را نداریم چرا که قرآن تصریح کرده است که مسلمانان حق برهم زدن هیچ معاهده‌ای بین خود و دیگران را ندارند مادامی که طرف مقابل نقض عهد نکرده است.

به گزارش کیهان، اکنون قريب به 3 سال از امضاي برجام سپري شده است، اما جز جنازه‌اي بي مصرف، هيچ چيز ديگري از اين توافق به جاي نمانده است. برجام اکنون جنازه‌اي روي کاغذ است که جز سرخوردگي براي يک ملت و گستاخي دشمن، هيچ عايدي ديگري براي ما نداشت.

 این توافق بارها و بارها توسط طرف مقابل به صورت فاحش نقض شده و از اولین روز اجرا عملا به اقدامات نقد ایران در مقابل وعده‌های نسیه طرف مقابل بدل شده است. اما با این‌حال مدعیان اصلاحات به هر طریقی در پی بزک این توافق خسارت‌بار هستند.

گفتنی است چندی پیش محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه گفته بود: «2 گروه برجام را نقض کرده‌اند، اروپا و آمریکا».
متاسفانه مدعیان اصلاحات برای بزک برجام حتی از تحریف مفاهیم قرآنی نیز ابایی ندارند. این در حالی است که در آیات قرآن به شکستن معاهده، در صورت خیانت دشمن تاکید شده است.

در آیه 12 سوره مبارکه توبه آمده است: «و اگر پیمان‌هاى خود را پس از تعهّدشان شكستند و در دین شما زبان به طعن و عیب گشودند پس با (این) پیشوایان كفر بجنگید، كه آنها را هیچ تعهّدى نیست، باشد كه باز ایستند».

پیام سیستم

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.