دولت تمام اسرار دور زدن تحریم ها را لو داد

جواد کریمی قدوسی درباره وضعیت کنونی برجام و خروج آمریکا از این توافق به خبرنگار پارلمانی خبرگزاری موج گفت: مقام معظم رهبری از ابتدا تاکید داشتند که به توافق خوبی برسیم و مشکلات مربوط به تحریم ها مرتفع شود. ایشان فرمودند که در مذاکرات بی نیازی نشان دهید اما روحانی نه تنها این کار را نکرد بلکه به طور رسمی گفت خزانه خالی است و این مساله تبدیل به فاجعه شد تا جایی که وندی شرمن در جلسه مذاکره با ظریف گفت رئیس جمهور می گوید خزانه خالی است و دو میلیارد دلار به شما دادیم تا برای مردمتان خواروبار تهیه کنید. 

در برجام نه تنها چیزی عایدمان نشد بلکه کتمان را هم روی میز گذاشتیم

وی افزود: طبق اصولی که خود آمریکایی ها در تدریس دیپلماسی دارند، اگر پشت میز مذاکره با منطق قدرت بروی چیزی گیرت می آید وگرنه با منطق نرم هیچی که گیرت نمی آید، باید کتت را هم در بیاوری و روی میز بگذاری و بروی. آیا این محقق شد یا نشد؟ در برجام چیزی که به ما ندادند هیچ، کتمان را هم در آوردیم و گذاشتیم روی میز. هسته ای را دادیم و آمریکا که کاملا در این رابطه به اهدافش رسید و از آن خارج شد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درباره اظهارتی پیرامون اینکه خروج آمریکا از برجام نشانه اقتدار ایران عنوان می شود گفت: برخی خارج شدن آمریکا از توافق هسته ای را نشانه اقتدار ایران می دانند، این ادبیات باطل است. آمریکا باید از این توافق خارج می شد زیرا دیگر برایش نفعی نداشت. نفع هایش را برده و شیرش را هم دوشیده بود. حالا باید از گوشتش استفاده می کرد که گوشتش هم بازگشت تحریم ها است. 

نماینده مردم مشهد در مجلس در خصوص اینکه ایران در شرایط بازگشت تحریم ها چقدر می تواند روی چین و روسیه حساب کند اظهار داشت: در اوج تحریم ها تنها کشوری که بیش از همه با ایران کار می کرد، چین بود. متاسفانه یکی از اتفاقات شوم برجام این بود که دولت پل های پشت سرمان را خراب کرد. ما صدها پل برای دور زدن تحریم ها زده بودیم که یکی از این پل ها چین بود و همچنین دیگر کشورهای همسایه. اما دولت این پل ها را خراب کرد.

کریمی قدوسی تاکید کرد: دولت تمام اسرار دور زدن تحریم ها را لو داد. ما الان اگر بخواهیم به آن دوران برگردیم خیلی مشکلاتمان بیشتر است تا دوران قبل از برجام. چون هر جا بخواهیم از روش های قدیم استفاده کنیم قبلا لو داده شده است و به عمد هم لو دادند تا نتوانیم به آن شرایط برگردیم. اما ما برمی گردیم ان شاء الله. 

http://www.mojnews.com

پیام سیستم

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.