20 کانون خادمیار در گرگان راه‎اندازی شد

به گزارش طوبی گلستان؛ حسین گرایلی صبح امروز در گفت‎وگو با خبرنگاران به عملکرد آستان قدس رضوی در استان گلستان اشاره کرد و اظهار داشت: از آبان ماه سال 1396 دفتر آستان قدس رضوی توسط حجت‎الاسلام و المسلمین دکتر طاهری به مسئولیت دفتر تولیت آستان قدس رضوی در استان منصوب شدند.
وی تصریح کرد: تمام افرادی که در آستان قدس رضوی به عنوان خادم علی‎بن موسی‎الرضا(علیه السلام) مشغول به فعالیت هستند هیچ گونه حقوقی از آستان دریافت نمی‎کنند و این خادمی برای اما رضا(ع) یک افتخار است.

رابط دفتر تولید آستان قدس استان گلستان در گرگان ادامه داد: با انتصاب حجت‎الاسلام رئیسی به‎عنوان تولیت آستان قدس رضوی با نگرش تولیت جدید دفاتر آستان قدس رضوی در مراکز استان‎ها به راه‎اندازی دفاتر شهرستانی نیز مبادرت کردند.

گرایلی تاکید کرد: تمامی هدف و کارهای آستان قدس فقط برای خدمت به محرومین است و از جمله خدمات آستان قدس در شهرستان‎ها توزیع سبدهای غذایی بین محرومان کارت‎های هدیه برای دانشجویان ،طلاب،دانش‎آموزان و بیماران محروم است از طرفی یکی از مهمترین کارها دیدار با خانواده شهداست

وی یادآور شد: در شهرستان گرگان 20 کانون خادمیار به‎عنوان کانون خدمت به محرومین ایجاد شده و محوریت فعالیت این کانون‎ها انجام خدمات به مستضعفین و برنامه‎های فرهنگی است.

رابط دفتر آستان قدس استان گلستان در گرگان تاکید کرد: توزیع لوازم التحریر به‎همراه کیف مدرسه به دانش‎آموزان محروم و شناسایی افراد نیازمند که حداقل 5سال به زیارت علی‎بن موسی‎الرضا(ع) مشرف نشدند و اعزام آن‎ها به‎عنوان زائراولی به مشهد مقدس از جمله عملکرد این کانون‎ها در گرگان است.

گرایلی افزود: از شهرستان گرگان 381 نفر به‎عنوان زائر اولی توسط دفتر آستان قدس رضوی در استان به مشهد مقدس اعزام شدند که تنها مبلغ 60 تومان اخذ شد و ما بقیه‎هزینه‎های اسکان و به همراه سه وعده غذا و غذای حضرتی توسط تولیت آستان قدس رضوی تامین شد.

وی به تسریع ازدواج آسان بین جوانان تاکید کرد و افزود: برنامه‎هایی تشویق جوانان به این سنت حسنه در دفتر آستان قدس رضوی دنبال می‎شود و یکی از این برنامه ها ایجاد برگزاری دوره‎های آموزشی و کمک‎های مالی است.

اطلاعات

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.