نیوزویک:ژنرال سلیمانی محبوب تر از رئیس جمهور است

رجانیوز: پایگاه اینترنتی مجله نیوزویک یکی از مشهورترین نشریات آمریکایی روز گذشته ( چهارشنبه ) تیتر یک خود را به سردار قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اختصاص داد. این پایگاه خبری در تیتر خود آورده است: درحالیکه تهدیدهای جدید داخلی و‌خارجی ظاهر می شوند، ژنرال معروف ایرانی به مراتب محبوب تر از رئیس جمهور است."

 

 

نیوزویک در ادامه می نویسد: فرمانده حرفه‌ای‌ترین و محرمانه ‌ترین نیروهای ایران در داخل این کشور به طور فزاینده‌ای محبوب شده، زیرا او از طریق پیروزی های نظامی با متحدانش در منطقه توانسته به گسترش نفوذ تهران کمک کند.

 

این نشریه با اشاره به نظرسنجی ماه گذشته دانشگاه مریلند که در وال استریت ژورنال منتشر شد نوشت: طبق نظرسنجی که  ماه گذشته توسط دانشگاه مریلند انجام شد، سرلشکر سلیمانی، دیدگاه بسیار مثبتی در میان 67.7 درصد ایرانیان داشت؛ طی دو سال گذشته  این رهبر نظامی که به عنوان یکی از چهره های شاخص جناح محافظه کار! سیاسی ایران محسوب می شود، بیشتر از رئیس جمهور لیبرال حسن روحانی که طرفدارانش 23.5 درصد کاهش یافته است،محبوبیت قابل ملاحظه ای به دست آورده است.

 

نیوزویک می نویسد: این نتایج( محبوبیت سردار سلیمانی در میان افکار عمومی)  از شکست های متوالی داعش تحت کنترل سردار سلیمانی و شبه نظامیان شیعه در عراق و سوریه  حاصل شده است.

 

درادامه این مطلب عکسی از سردار سلیمانی منتشر شده که در زیر آن نوشته شده این عکس به خط مقدم عملیات آزادسازی استان صلاح‌الدین عراق در تاریخ 8 مارس 2015 مربوط است.

 

 

 

نیوزویک سپس با اشاره به سوابق حاج قاسم سلیمانی نوشت: سلیمانی به عنوان فرد پیشگام سپاه ایران وظیفه انجام عملیات در خارج از کشور را برای 20 سال انجام داده است و در میان متحدان و دشمنان جمهوری اسلامی به یک شهرت طولانی  دست یافته است. او در سال 1998 به سمت خود رسیده ( فرماندهی سپاه قدس) و  به گسترش روابط ایران با جنبش های مختلف  از جمله حزب الله لبنان، حماس فلسطین و عصائب اهل حق و بسیاری از گروه هایی که در عراق برای جلوگیری از اشغال این کشور مقاومت می کردند که بعدها به بخشی از نیروهای بسیج محبوب در حال مبارزه با داعش تبدیل شدند.

 

در ادامه نشریه آمریکایی ضمن اشاره به نامه مخفیانه چندی قبل مایک پمپئو رئیس سازمان سیا به سردار سلیمانی و مواضع دولتهای آمریکا برعلیه فرمانده سپاه قدس از جمله قرار دادن نام او در فهرست حامیان تروریسم در سال 2007 توسط وزارت خارجه و اقدامات سختگیرانه تری که در دولت ترامپ وضع شده است اعتراف کرد این اقدامات تاثیری بر ارزش رفت و آمدها و روابط سردار سلیمانی و حضور وی در خط مقدم در مبارزه  بر علیه تکفیری ها نگذاشته است؛ نیوزویک همچنین یادآور شد سردار سلیمانی به عنوان یکی از 100 چهره تاثیرگذار جهان درمجله تایم سال 2017  انتخاب شده است.

 

 

پیام سیستم

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.