سند STG1 و سند STG2 چیست؟

به گزارش گلستان24؛حجت الاسلام والمسلمین علی کشوری دبیر شورای راهبردی الگوی پیشرفت اسلامی طی مراسمی در گرگان در خصوص بحران محصولات تراریخته در کشور اظهار کرد : ذیل سند STG2 با ایده سلامت غذایی روبرو هستیم ، ایده ای که از طرف سازمان ملل و صهیونیست ها برای کاهش گرسنگی و فقر مطرح شده اما در ادامه بر استفاده از بذرهای تراریخته تاکید می کند و اگر این سند مبنای کشاورزی کشور ما قرار بگیرد بافت کشاورزی ما تغییر داده و 10 درصد تولید ناخالص داخلی ما از محصولات تراریخته می شود .

وی از رسانه ها خواست ایده امنیت غذایی بدون مبنای سلامت غذایی را نقد کرده و به چالش بکشند چرا که با روال فعلی و استفاده از بذور تراریخته سلامت مردم ایران با بحران مواجه می شود.

دبیر شورای راهبردی الگوی پیشرفت اسلامی خاطرنشان ساخت : پژوهش های موثق نشان می دهد که محصولات تراریخته از نظر روش تحقیق دچار اشکال است یعنی دستکاری ژنتیکی روی آنها صورت می گیرد ، اخیرا دانشگاه یزد تحقیقی انجام داده و گفته برنج مولایی سالم است ، متن و روح این گزارش در یک مدت 90 روزه و بر روی جوجه انجام شده ، سوال ما اینست که چرا در یک مدت 90 روزه این آزمایش انجام شده است ؟ دوره پژوهش باید میان مدت و بیشتر از 90 روز بوده و یک دوره سه ماهه تحقیق قابل اطمینانی بدست نمی دهد .

حجت الاسلام کشوری تصریح کرد : عجیب است که خود سازنده و صادر کننده تراریخته ادعای سلامت آن را می کند و امروز باید مجلس ما هوشیار باشد که حدود یک میلیون هکتار برنج و پنبه تراریخته آمادگی کشت تراریخته ها را دارد .

وی اضافه کرد : نقش رسانه ها در نقد حاکمان و ارائه مطالبات درست مردم و آگاه سازی آنها از حقوق شان بسیار مهم و حیاتی است.

دبیر شورای راهبردی الگوی پیشرفت اسلامی به نگرانی دیگری در سند STG1 اشاره کرد و گفت : در این سند تعریفی از فقر وجود دارد که با اصول و تعاریف دینی ما مغایر است و ظاهرا نشان می دهد که سازمان ملل دنبال فقر زدایی است ، سازمان ملل در تعریف فقر گفته : "عدم امکان انتخاب های گسترده از طرف فرد" و به این لحاظ آمده فقر را ذیل لیبرالیسم و آزادی تعریف کرده است و متاسفانه در گام دوم آمده درباره عوامل نهادی و موانع فقر بحث کرده و خانواده را به عنوان یکی از موانع اصلی فقر معرفی کرده است چون افراد با پذیرش مسئولیت خانواده امکان انتخاب گسترده ندارند .

کشوری اضافه کرد :  متاسفانه طرح های عدالت محور در کشور را با ادبیاتی چون گداپروری و کمیته امداد به تمسخر می گیرند در حالیکه در آمریکا طبق استاد موجود 50 میلیون نفر کوپن غذا دریافت می کنند.

اطلاعات

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.