در فتنه 88 حماسه جدیدی از انقلابیون اسلام رقم خورد

به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، عبدالجلیل آخوند فرهمند عصر امروز در میزگرد تخصصی واکاوی فتنه 88 و حماسه 9 دی در گرگان اظهار کرد: تاریخ اسلام فتنه و حماسه را دیده است، اخلاق زشت، عقاید خرافه‎گرایی، فتنه‎گرایی همه جزو امراضی هستند که در جامعه اسلامی به چشم می‎خورد، پیامبر (ص) آمد تا جامعه بیمار را درمان کند.

وی تصریح کرد: یکی از بیماری‎های اصلی که با سیره نبوی باید درمان شود مسئله اختلافات و تفرقه افکنی است، در جوامع اسلامی همیشه مابین فرق و مذاهب اختلاف نظر وجود داشت، اختلاف نظر منجر به افکاری برای رسیدن به اهداف آینده است، اما اگر اختلاف نظر شدت پیدا کند منجر به تفرقه و ایجاد فتنه خواهد شد.

این عالم اهل سنت استان گلستان افزود: باید برای سلامت جسم تلاش کنیم، انسان اگر سلامت جسم و روح داشته باشد، به تقوا و اصول نبوی پایبند باشد هیچگاه دچار خطا و گمراهی نخواهد شد.

فرهمند با بیان اینکه باید بصیرت و آگاهی خود را در همه شرایط به‎روز کنیم، گفت: در فتنه 88 کسانی را دیدیم که تابع اسلام بودند اما چون اعتقاد و باور نداشتند و از بصیرت کافی برخوردار نبودند دچار خطا شدند.

وی بیان کرد: یکی از ویژگی‎هایی که خدا به انسان داده است داشتن عقل، دانش و استعداد است، خداوند مهربان، معلم دین را فرستاد تا کرامت انسانی و بینش انسان هدایت شود.

این عالم اهل سنت گلستان ابراز کرد: در حال حاضر وظیفه ما این است که از مسائل زمان خود آگاه باشیم و این مهم زمانی محقق می‎شود که بصیرت داشته باشیم انسان وقتی دلش غبارآلود است فتنه‎گر می‎شود، گاهی جسم افراد با اسلام است اما روح و روان آنها با اسلام نیست، اینها از دشمن خارجی هم بدتر می‎شوند.

فرهمند گفت: همواره در مقابل بصیرت،  ضد بصیرت وجود دارد، در مقابل فتنه هم حماسه وجود دارد، در فتنه 88 حماسه جدیدی از انقلابیون اسلام رقم خورد، وقتی مقام معظم رهبری در مقابل فتنه با شیواترین بیان سخن گفت همه مردم را به وحدت دعوت کردند ایشان هیچگاه حمله، هجوم و درگیر شدن را پیشنهاد نمی‌کنند و بر لزوم داشتن زیرکی، بصیرت، اعتماد و باور تاکید دارند.

وی با تاکید بر اینکه همیشه باید مجهز به عنصر بصیرت باشیم، افزود: همه قومیت‌ها و مذاهب باید زیر پرچم اسلام و تابع امر مقام معظم رهبری معروف باشند.

این عالم اهل سنت ابراز کرد: قبل از انقلاب و بعد از آن دسیسه‎های دشمن علیه این نظام کم نبوده و آنها همواره دست به تفرقه‎انگیزی می‎زنند حتی به خانه‎های مردم نفوذ کردند و هدفشان ایجاد اختلاف و تفرقه است.

فرهمند گفت: ما زمانی می‎توانیم جلوی دشمن را بگیریم که بصیرت داشته باشیم جهان اسلام چشم خود را به زبان مقام معظم رهبری دوخته است تا ببیند در برابر اتفاقات مختلف رهبر معظم انقلاب چه واکنش و توصیه‎هایی دارند که این نشان‌دهنده اقتدار نظام اسلامی است.

وی با تاکید بر اینکه توصیه‌های نبوی را امروز از زبان مقام معظم رهبری می‎شنویم، ابراز کرد: ما باید به سیره نبوی برگردیم باید در عمل و گفتارمان این مهم را نشان دهیم اکنون وقت عمل فرا رسیده است.

این عالم اهل سنت گلستان گفت: اگر در بین خودمان وحدت را تقویت نکنیم تیشه به ریشه نبوی می زنیم، ما این انقلاب را به آسانی به دست نیاوردیم از فتنه و فتنه گری باید خودمان را دور کنیم تا در مسیر سیره نبوی حرکت کنیم.

پیام سیستم

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.