بیش از یک هزار و ۵۰۰ زائر محروم از گلستان به مشهد مقدس اعزام شدند

حجت‌الاسلام دکترسید علی طاهری در گفت و گو با خبرنگاران استان گلستان اظهار کرد: تاکنون بیش از یک‌هزار و 500 زائر محروم از استان گلستان به مشهد مقدس اعزام شدند.

وی در خصوص راه‌اندازی دفتر آستان قدس رضوی تصریح کرد: دفاتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان‌ها در دوره تولیت آیت الله رئیسی راه اندازی شد.

مسوول تولیت آستان قدس رضوی در استان گلستان ابراز کرد: فعالیت دفتر آستان قدس در سراسر استان‌ها این است که در کنار سایر دستگاه‌ها در راستای محرومیت‌زدایی گام برمی‌دارد و این کار با همت مردم و کمک مختصری از آستان قدس انجام می‌شود.

طاهری خاطرنشان کرد: دفتر آستان قدس رضوی برای حضور مردم و کمک به اقشار محروم جامعه در راستای امام رضا علیه‌السلام راه‌اندازی شده است

وی با اشاره به اینکه سال گذشته دفتر آستان قدس رضوی در استان گلستان راه‌اندازی شد، اذعان کرد:  مهرماه سال گذشته حکم تولیت آستان قدس رضوی در استان گلستان برای بنده صادر شد و حکم تولیت آستان قدس رضوی تحت عنوان «معاونت امداد مستضعفین» در بهمن ماه با حضور خاکسار «معاون آیت‌الله رئیسی» صادر شد.

مسوول تولیت آستان قدس رضوی در استان گلستان بیان کرد: دفتر آستان قدس در استان‌ها به عنوان تشکیلاتی که هزینه‌ای داشته باشد نیست بلکه ما در دفتر آستان قدس رضوی به صورت افتخاری و انقلابی همکاری می‌کنیم در واقع یک انگیزه معنوی دارد.

طاهری افزود: کسانی که در آستان قدس رضوی به صورت افتخاری همکاری می‌کنند در سالهای بعد به عنوان «خادم افتخاری حرم» انتخاب خواهند شد.

وی در راستای ماموریت‌های آستان قدس رضوی یادآور شد: یکی از ماموریت‌های آستان قدس رضوی اعزام زائران محروم به مشهد مقدس است که در این راستا دفتر آستان قدس غذای زائران را تقبل کرده است.

مسوول تولیت آستان قدس رضوی در استان گلستان با بیان اینکه فاز اول زائرشهر در مشهد‌مقدس بهره برداری شده است، ابراز کرد: تاکنون بیش از یک هزار و ۵۰۰ محروم گلستانی را به مشهد مقدس اعزام کردیم و افرادی که به زائرسرا فرستادیم در مجموع به ۱۰ درصد نرسید.

طاهری با بیان اینکه زائرین ۳ روز در مشهد مقدس خواهند بود، اذعان کرد: آستان قدس رضوی افرادی که حداقل هفت سال به مشهد مقدس نرفته‌اند و یا بالای ۴۰ سال سن دارند و جزو اقشار کم‌آمد و محروم جامعه باشند به این سفر معنوی می‌فرستد.

وی با اشاره به اینکه به تعداد مشاغل اداری در استان گلستان می‌توانیم خادمیار داشته باشیم، ابراز کرد: کسانی که علاقمند هستند که به صورت افتخاری در مسیر امام رضا قدم بردارند در ابتدا کار خود را از خادم‌یار درجه سه آغاز می‌کنند.

مسوول تولیت آستان قدس رضوی در استان گلستان گفت: کسانی که از خادم‌یار درجه سه به خاطر یار درجه دو ارتقا پیدا کنند می‌توانند در هر سال، چهار کشیک ۱۲ ساعته در حرم امام رضا (ع) داشته باشند و مراحل گزینشی برای آنها اعمال می‌شود و فرد می‌توانند در هفته 6 ساعت برای امام رضا (ع) وقت بگذارد تا خادم‌یار محسوب شود./ فارس

اطلاعات

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.