ساخت مسجد در سروش جنگل اولویت باشد /حدود 120 مسجد در استان نیاز داریم

به گزارش گلستان ما ؛ حجت الاسلام والمسلمین نورالله ولی نژاد در گفتگو با این پایگاه خبری تحلیلی اظهارکرد: امروزه در تمام کارهای ما چالش ها و مشکلات فراوانی وجود دارد، مانع های به وجود آمده انسان را پرورش می دهد تا به اوج برسد.

مدیر کل اداره تبلیغات اسلامی استان با اشاره به اینکه اراده و انگیزه هاست که ما را به سعادت می رساند تاکید کرد: در مقاطع مختلف انسان به مشکلات فراوانی برخورد می کند، آنچیزی که انسان را از این مشکلات نجات می دهد همان اراده و انگیزه موجود است.

حجة الاسلام ولی نژاد با بیان فعالیت سازمان تبلیغات اسلامی استان تصریح کرد: سعی سازمان تبلیغات اسلامی این است که جامعه را از انحراف بازدارد و یک نشاط پایدار و پویا را ایجاد کند.

وی تاکید کرد: جامعه ما امروزه با مشکلات فراوانی موجه است ولی امید در جامعه ما وجود دارد و پیشرفت و سربلندی ایران اسلامی را در جهان شاهد هستیم و انشاء الله روز به روز این سربلندی را بیفزائیم.

رشد دو برابری مساجد فعال در گلستان

ولی نژاد با بیان اینکه ما در زمینه مساجد فعال رشد دو برابری داشته ایم افزود: مساجد فعال در استان زیر 300 مسجد بوده ولی در حال حاضر توانسیم 600 مسجد فعال داشته باشیم، سازمان تبلیغات تا حد زیادی توانست جلوی انحرافات و کج روی ها را بگیرد، وضع حاضر نباید طوری باشد که قانع باشیم، ما با وضع مطلوب که بالای 700 مسجد فعال است فاصله داریم و خودمان را باید به وضع مطلوب برسانیم.

این مقام مسئول با اشاره به فعالیت طلاب و روحانیون در سطح استان اذعان کرد: تعداد حضور روحانیون در شهر ها و بلاد ها باید بیشتر کرد چون تفکر روحانیت حاوی تفکر انقلابی و اسلامی است و حضور آنان در سطح استان مشکلات عدیده ای را حل کرده و همچنان هم روحانیت پرچم دار هدایت مردم هستند.

ساخت مسجد در سروش جنگل گرگان از اولویت است

حجة الاسلام ولی نژاد با اشاره به ساخت مسجد در سروش جنگل گرگان خاطرنشان کرد: ما در سطح استان اگر جمعیتی بالای هزار نفر داشته باشیم برای جمعیت این شهروندان مسجدی را باید بنا کرد، ساخت مسجد در منطقه سروش جنگل گرگان با توجه به جمعیتی که دارد و استقبالی که مردم انجام داده اند از اولویت است.

در استان کمبود روحانی داریم

وی در خصوص تعداد روحانیت در استان تاکید کرد: ما در استان به نحوی کمبود روحانی داشته ایم بحمدالله امروزه به نحو چشمگیری پیشرفت داشته ایم و به سمتی در حال حرکت هستیم که استان گلستان از تعداد روحانی با تفکر انقلابی بی نیاز باشد.

ولی نژاد با بیان اینکه 900 تا 1200 روحانی شیعه در استان نیازمندیم تصریح کرد: کمبود تعداد روحانی شیعه در استان به دلیل تحصیل آنها در شهر قم است ، در زمینه روحانی اهل سنت ما1200تا 1300 روحانی نیازمندیم که در حال حاضر هیچ مشکلی در این زمینه نداریم.

حدود 120 مسجد باید در استان ساخته شود

مدیر کل اداره تبلیغات اسلامی استان در خصوص کمبود مساجد در سطح استان هم سخن به میان آورد و تاکید کرد: ما در استان کمبود مسجد داریم، در استان حدود 120 مسجد نیاز است که باید ساخته شود تا جوابگوی نیاز مردم باشد.در این زمینه هم از خیرین ساخت مساجد استقبال هم می کنیم.

توجه به معمار ایرانی اسلامی امری ضروری است

این مقام مسئول ایجاد نماد های مذهبی را در استان لازم و ضروری دانست و افزود: باید در تمام مراسمات شادی و فرهنگی مذهبی نمادهای مذهبی اسلامی ما نمایان باشد تا رنگ بوی یک اقدام فرهنگی را به خود بگیرد.

مدیر کل اداره تبلیغات اسلامی استان با بیان اینکه معماری ایرانی اسلامی در ساخت و سازهای ما باید دیده شود ادامه داد: نباید ساخت و سازهای کشور ما دست خوش فرهنگ غربی شود، ما در کشورمان فرهنگ داریم و نماد های بسیار دل نشینی را می توانیم در نماد های کشور مورد استقاده قرار بدهیم.

پیام سیستم

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.