بمناسبت سالگرد شهادت روحانی شهید محمدعلی روحانی فرد

به گزارش  رادکانا؛ ابتدای اسفند یادآور خاطره شهادت مظلومانه چهل تن از شخصیت های مملکتی هنگام عزیمت به جبهه های نبرد در آسمان اهواز توسط جنگنده های رژیم بعث عراق است که شهید حجت الاسلام محمدعلی روحانی فرد هم در این واقعه به شهادت رسید.

در حمله ناجوانمردانه هواپیماهای جنگی عراق به هواپیمای حامل تعدادی از نمایندگان مجلس، عزیزان وزارت امور خارجه، قضات عالی مقام و دیگر افراد مسئول به همراه شهید حجت الاسلام شیخ فضل اله محلاتی، این عزیزان را در مظلومانه ترین وضع به شهادت رساندند.

هواپیماهای عراقی تلاش کردند این بزرگواران را به اسارت در آورند اما شهید محلاتی و همراهان شهادت را بر ننگ تسلیم شدن ترجیح دادند در نتیجه آماج موشک ها قرار گرفتند و با سقوط هواپیما روح بلند و ملکوتیشان به آسمان صعود کرد.

زنده نگه داشتن نام شهید کمتر از خود شهادت نیست. (مقام معظم رهبری)

23

در طلیعه سی و هشتمین بهار آزادی یادی می کنیم از شهیدی والامقام که معرف حضور آحاد ملت بخصوص مردم ولایی منطقه است.

شهید حجت الاسلام حاج شیخ محمدعلی روحانی فرد شهیدی که عنفوان جوانی تا آخرین لحظه عمر کوتاه اما پربرکتش برای اعتلای اسلام کار کرد و در راه حفظ آرمان های انقلاب و امام شربت گوارای شهادت نوشید.

اینک  سال 31 سال است که شهید روحانی فرد رخ در نقاب خاک کشید اما خدمات شایسته اش به مردم محروم منطقه باقیات و صالحات و ره توشه اش گردید.

13-5

چه آن زمانی که در مبارزه با طاغوت و رژیم ستمشاهی کمر همت بست به توالی زندانها و سیاه چاله ها و شکنجه های رژیم را به جان خرید و در بیدادگاههای رژیم از کیان اسلام و حقوق تضییع مردم دفاع می کرد و چه آن زمانی که شاهد پیروزی را در آغوش کشید و با آنکه می توانست و قابلیت آن را داشت تا در مرکز کشور و در سطح ملی و در حلقه یاران انقلاب مشغول انجام وظیفه شود اما ترجیح داد به مردم محروم و زجرکشیده شهر و دیار خود خدمت و منشأ خدمات خیر و ماندگار شود که چنین سیر کرد.

کارهای بزرگ و زیربنایی مشارالیه بعنوان اولین فرماندار طلبه کشور و منطقه کردکوی برهمگان روشن و مبرهن است و آنهایی که در بطن و متن جریانات در آن سالها بودند به خوبی از نزدیک شاهد تلاشهای بی وقفه او بوده اند شاهدی صادق بر این ادعا هستند.

خطاب ما اما به نسل جوان و انقلابیست که بدانند چه انسانهای شریف و ازخودگذشته ای در راه آرمان های انقلاب ایستادند و آنی و کمتر آنی در این راه غفلت و کم فروشی نکردند.

41.1

اگر امروز داشتیم و داریم مدیرانی که در قبال خدمات اندک، حقوقهای نجومی و فوق تصور دریافت کردند و می کنند اما بودند انسانهایی مخلص که از بامدادان تا شامگاهان بدون وقفه و درنک خدمت کردند و در قبال خدمات بی شائبه خود هیچ چشم داشت مادی نداشتند بلکه به نقش بستن لبخند رضایت بر لبان مجروح محرومین و مستضعفین بسنده می کردند و خستگی تلاش با این رضایتمندی از تن خسته آنان زدوده می شد.

اگر امسال شاهد ارزش گذاری بیش از 15 نهاد، اداره و وزارتخانه و مراکز علمی و فرهنگی در سطح کشور، استان و شهرستان نسبت به شهید روحانی فرد بودیم در وهله اول مردمی بودن و با مردم زیستن و غم مردم خوردن این شهید بوده و بعد از آن سابقه پرافتخار مبارزاتی و سیاسی و فرهنگی و خدماتی اش است.

1407986336 22.1

انتظار ما از مسئولین کشور، استان و شهرستان تلاش در زنده نگه داشتن یاد و نام این شهید و شناساندن او به نسل هاست و این خواسته قابل تحقق و دست یافتنی است.

انتظار ما از مسئولین مزین شدن نام این شهید بر اماکن و مراکز و نامگذاری بنام اوست که امیدواریم آنچه که تا امروز محقق نشد به تحقق برسد و دوست داران و علاقمندان شهید شاهد آن روز باشند.

http://radkana.ir/wp-content/uploads/2015/05/0.785050001333100735_taknaz_ir.jpg

وقتی عالی ترین مقام و پدر ملی و معنوی کشور یعنی مقام عظمای ولایت در قامت رسای این شهید که افتخار استان ما هست می فرمایند:

شهید حجت الاسلام روحانی فرد، شهید عزیز و مبارزی که زندگی و مرگش در راه خدا و خدمت به انقلاب بود.

بر مسئولین و بزرگان شهر فرض است که به فراخور و شایسته از این شهید مظلوم تجلیل کنند که ان شاالله این چنین نیز هست و خواهد بود.

پیام سیستم

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.