دغدغه های رهبری و وظیفه ما

به گزارش خبرگزاری تسنیم ، حجت الاسلام والمسلمین علی شیرازی نماینده ولی فقیه در نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در یادداشتی با عنوان «دغدغه های رهبری و تکلیف ما» نوشت:
حرف و سخن ما در این نوشتار، تبیین دغدغه های مقام معظم رهبری است. برای ورود به این مبحث و به عنوان مقدمه، لازم است من و ما معنای حکومت دینی و ولایت فقیه را بدانیم تا با توجه به نگرش دینی ملت ایران، حساسیت ما نسبت به دغدغه های رهبری بیش تر شود و رشد حساسیت من و ما، باعث توجه جدی به رفع نگرانی های معظم له گردد.
حکومت، رهبری منسجمی است که در سطح کلان جامعه، امر و نهی و اعمال قدرت می کند.
دین نیز مجموعه ای از عقاید، اخلاق، قوانین و مقرراتی است که برای اداره امور فردی و اجتماعی انسان ها و تأمین سعادت دنیا و آخرت آنان تدوین شده است. دین حقیقی نیز دین اسلام است که خطوط کلی و اصیل آن در عقاید، حقوق، اخلاق و فقه با سایر ادیان یکی است.
حکومت در دین نقشی ارزشمند دارد و نیز از آن جهت که در اِعمال نظر دین، نسبت به امور اجتماعی مردم، سهم به سزایی دارد، از جایگاه مهمی برخوردار است. من و ما نیز معتقدیم که بدون حکومت دینی به بسیاری از اهداف عمده خود در عرصه های فردی و اجتماعی دست نمی یابیم.
از منظر دین، تنها کسانی می توانند در رأس حکومت دینی قرار بگیرند که به صورت مستقیم یا غیرمستقیم از سوی خداوند عزیز برگزیده شوند. در عصر غیبت کبری این زعامت و رهبری به ولی فقیه جامع الشرایطی می رسد که به نیابت از امام معصوم(علیه السلام) بر جامعه اسلامی حاکمیت دارد. در این صورت، اطاعت از فقیه جامع الشرایط، در همان چیزهایی که اطاعتش از امام معصوم(علیه السلام) واجب بود، لازم می ...

پیام سیستم

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.