۸۹ هزار امضاء زنان مسلمان برای پوشیدن حجاب در مسابقات بین‌المللی بسکتبال

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه» به نقل از ایندیپندنت، تاکنون نزدیک به 90 هزار  امضاء از سوی زنان مسلمان در کشورهای مختلف جمع آوری شده است و بسکتبالیست‌های زن مسلمان از سرتاسر دنیا خواستار پوشیدن حجاب در مسابقات بین‌المللی بسکتبال هستند.

اسما البداوی بسکتبالیست مسلمان و مربی تیم سودان که اکنون در جنوب یورکشایر انگلستان زندگی می‌کند تاکنون توانسته بیش از 89 هزار امضاء از سرتاسر جهان برای حمایت از خواسته خود جمع آوری کند.

البداوی معتقد است که فدراسیون بین‌المللی بسکتبال (فیبا) باید محدودیت‌های مربوط به حجاب، عمامه و دیگر پوشش‌های سر مذهبی را بردارد و معتقد است که این مسئله هیچ ارتباطی با ایمنی ورزشکاران در مسابقات ندارد.

در پی جمع آوری نزدیک به 90 هزار امضاء فیبا اعلام کرده است که تصمیم خود را تا پایان ماه جاری اعلام می‌کند.

پیش از این اندیرا کالجو دیگر بسکتبالیست مسلمان آمریکایی بوسنیایی تبار در ویدئویی اینترنتی اعلام کرده بود که با وجود جمع آوری امضاءهای فراوان نتوانسته‌ است فیبا را مجبور به پذیرش این امر کرده و به طور حرفه‌ای بتواند با پوشش اسلامی به بسکتبال بپردازد. او نیز که توانسته بود بیش از 89 هزار امضاء از سوی بسکتبالیست‌های مسلمان جمع آوری کند، با تشکر از تمام کسانی که او را در این راه همراهی کرده بودند گفته بود: مبارزه ما هنوز ادامه دارد زیرا ما هنوز اجازه نداریم بازی کنیم.

بلقیس عبدالقادر نخستین بسکتبالیست مسلمان باحجاب که در یک تیم حرفه‌ای در آمریکا بازی می‌کند در یک کنفرانس خبری در سال 2015 درباره ممنوعیت بازی در سطح جهانی گفته بود: این ممنوعیت قلب مرا شکست. من تمام عمر آرزوی بازی در سطح جهانی داشته‌ام و هرگز تصور نمی‌کردم حجابم یعنی همان عاملی که سبب رسیدن به بسیاری خواسته‌ها و آرزوهایم در زندگی شده، باعث توقف من در این راه شود.

اطلاعات

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.