عصبانیت رییس جمهور این بار در جلسه با مسئولان

ماجرای متشنج شدن جلسه اخیر شورای عالی انقلاب فرهنگی چه بود؟

گروه سیاسی- رجانیوز: خبرنگار رجانیوز مطلع شد در آخرین جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی، رییس جمهور با عصبانیت کم سابقه ای به انتقاد یکی از اعضای این شورا نسبت به عملکرد دولت در عرصه دیپلماسی واکنش نشان داده که این موضوع باعث تاسف بسیاری از اعضای جلسه شده است.
به گزارش رجانیوز، در این جلسه حجت الاسلام محمدیان رییس نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه ها نسبت به عملکرد منفعلانه و ضعیف دولت یازدهم در برابر توهین غرب به ارزشهای مسلمانان و پیاده روی ظریف با جان کری پس از اهانت غربی ها تذکراتی را مطرح می کند.
دقایقی بعد از این موضوع، زمانی که اعضای جلسه درباره انتخابات رئیس دانشگاه فرهنگیان بحث می کنند و حجت الاسلام محمدیان تقاضای وقت برای صحبت کردن درباره این مساله را مطرح می کند، به یکباره آقای روحانی به تلافی انتقادات ایشان درباره عملکرد دولت در سیاست خارجی روی آورده و با الفاظ و عباراتی تند، برای دقایقی فضای جلسه را ناآرام می کند.

ظاهرا روند استعمال برخی عبارات تند و دور از شان رییس جمهور در مواجهه با منتقدان از جمله بکارگیری الفاظی چون «بی سواد»، «بدون شناسنامه»، «تازه به دوران رسیده»، «افراطی» و ... که پیش از این نیز در رسانه های عمومی بازتاب منفی بسیاری داشته است، به جلسات داخلی مسئولان نظام نیز سرایت کرده که این مساله بیش از هر چیز مایه تاسف افکار عمومی است.
گفتنی است در جریان انتخابات ریاست جمهوری زمانی که در مناظره سوم کاندیداها انتقادات به عملکرد روحانی در دوره مذاکرات هسته ای سال 82 و تعلیق و عقب نشینی در آن برهه توسط روحانی افزایش یافت، وی با صدای بلند پاسخ کاندیداهای منتقد را داد که همان موقع محسن رضایی در پاسخ به روحانی گفت:
« شما ببینید سؤال من چقدر مؤدبانه است، آقای روحانی اگر بخواهد با این عصبانیت و این داد و بیدادی که کردند سکان کشور را بدست بگیرند، خداوند رحم کند به این کشور!»

پیام سیستم

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.