گرانی با حرف درست نمی‌شود، مسئولان به فکر مشکلات معیشتی باشند

آیت‌الله حسین نوری‌همدانی روز گذشته با حضور کارکنان بازرسی استان قم، با اشاره به اینکه امسال راهپیمایی 22‌بهمن با‌شکوه و خروش بیشتری برگزار شد و درس‌های بسیاری را به همراه داشت، اظهار داشت: هر فردی در این دنیا مسئولیت‌های دارد که یکی از این مسئولیت‌ها، شخصی است که فرد در آن وظیفه دارد، خود را تعالی دهد.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به اینکه همه انسان‌ها به‌جز معصومان ناقص آفریده شده‌اند، افزود: انسان‌ها باید با کمک قرآن، امامان و عوامل هدایت در این راه گام برداند و اول از همه برای تعالی خود را بشناسند.

استاد برجسته حوزه علمیه با تاکید بر اینکه انسان‌ها باید در راه تعالی علمی خود گام برداند و جاهل نباشند، خاطرنشان کرد: بحث ایمان از مهم‌ترین اموری است که انسان باید به آن برسد، انسانی که ایمان نداشته باشد، هیچ چیزی ندارد.

وی با بیان اینکه انسان باید عقل را که به معنای قوت تشخیص صحیح از باطل است رادر خود افزایش دهد، تصریح کرد: عقل با عمل فرق دارد چه بسیار انسان‌هایی که علم دارند، اما قوت تشخیص صحیح از باطل را ندارند.

آیت‌الله نوری‌همدانی با اشاره به اینکه گام بعدی که انسان باید در آن گام برداد، تعهد است، تاکید کرد: انسان‌سازی که با شناخت همراه باشد و تربیت انسان‌ها، کار آسانی نیست، خداوند این سخت‌ترین کار را بر‌عهده پیامبران قرار داده است، اول باید خود را بسازیم که بتوانیم جامعه را بسازیم.

مرجع تقلید شیعیان با تاکید بر‌اینکه دومین مسئولیت انسان مسئولیت اجتماعی است، عنوان کرد: انسان در اجتماع زندگی می‌کند و موجودی اجتماعی است و باید به همین میزان در آن نقش داشته باشند، مانند حرکت 22بهمن که همه مردم در آن نقش داشتند و حرکتی جمعی را ایجاد کردند.

استاد برجسته حوزه با بیان اینکه این خود مردم بودند که توانستند با رهبری امام راحل به این اقدام بزرگ دست بزنند، بیان کرد: این مردم که در صحنه هستند و در 22 بهمن خروش ایجاد می‌کنند، مردم ما هستند که خدمت به آن‌ها نعمت بسیار بزرگی است، ایمان و عقیده مردم و عشق آن‌ها به امام و مقام معظم رهبری سبب حضور آن‌ها در چنین صحنه‌هایی می‌شود و باید قدر این مردم را دانست.

آیت‌الله نوری‌همدانی با بیان اینکه انسان باید اجتماع خود را بسازد، عنوان کرد: اجتماع از پیش ساخته شده نیست و هر انسانی در قبال جامعه خود مسئول است، باید بدانیم که در کشورهای برادر و مسلمان چه می‌گذرد تابتوانیم تاثیر داشته باشیم.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به اینکه سومین مسئولیت انسان، مسئولیت شغلی است، خاطرنشان کرد: شغل را تنها نباید به‌عنوان وسیله امرار معاش دانست، این شغل‌ها امانتی هستند که در دست ما قرار دارند.

استاد برجسته حوزه با بیان اینکه هر شغلی کارکرد‌هایی دارد که باید در نظر گرفته شود، افزود: برخی از شغل‌ها مانند شغل‌های اطلاعاتی و بازرسی ظرافت‌های بیشتری دارد در این شغل‌ها از فساد جلوگیری می‌شود و باید در راه خدا این مبارزه با فساد انجام شود.

وی بابیان اینکه به این مردمی که در همه صحنه‌ها حضور دارند باید خدمت کرد، عنوان کرد: مخصوصا به زاغه نشین‌ها و کپرنشینان و روستاییان و ضعیفان جامعه باید بیشتر خدمت کرد چراکه این افراد در جنگ تحمیلی حضور فعال داشتند، باید این مردم ضعیف را بیشتر مورد توجه قرار دارد وبه آنها خدمت کرد.

آیت‌الله نوری‌همدانی با بیان اینکه مردم از گرانی رنج می‌برند و طبقه ضعیف از این موضوع آسیب می‌بینند، تصریح کرد: تمام اجناس در کشورهای دیگر قیمت معینی دارد اما در ایران اینگونه نیست و این را باید سازمان بازرسی درست کند، در ایران هر کسی هر قیمتی که خواست محصول خود را می‌فروشد که این باید اصلاح شود.

مرجع تقلید شیعیان عنوان کرد: هر جنسی که تولید می‌شود باید حساب شود که چقدر مواد برده است و قیمت مصوبی داشته باشد، این مسئله باید در خدمات هم در نظر گرفته شود و تعرفه طبابت و گردشگری و امور دیگر هم لحاظ شود.

استاد برجسته حوزه با بیان اینکه در فرهنگ مردم جا افتاده است که هر چیزی باید هر سال گران شود، تصریح کرد: گرانی با سخنرانی درست نمی‌شود و عمل می‌خواهد، باید با اقتصاد مقاومتی درست شود، کسانی که می‌آیند و با ما قرارداد اقتصادی می‌بنددند، دلشان به حال ما نسوخته، آن‌ها به فکر خودشان هستند چرا که این کشور‌ها قلباً با ما دشمن هستند.

وی با اشاره به اینکه باید افرادی که در این حوزه تولید و اقتصاد مقاومتی گام برمی‌دارند، تشویق شوند تا زمینه فعالیت سایران هم فراهم شود، افزود: باید قدر این انقلاب با این عظمت را بدانیم که این بخشی از دین و ایمان ما است.

پیام سیستم

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.