اگر زنان اصالت خود را حفظ کنند بسیاری از مشکلات جامعه وجود نخواهد داشت

اگر زنان اصالت خود را حفظ کنند بسیاری از مشکلات جامعه وجود نخواهد داشت

با بیان این که زن اگر سرمایه الهی خود را حفظ کند می تواند آرامش را به زندگی ببخشدگفتند: باید زنان جامعه را متوجه این مطلب ساخت که اصالت خود را حفظ کنند که در این صورت بسیاری از معضلات اجتماعی در جامعه وجود نخواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» این مرجع تقلید در دیدار جمعی از مسئولین برگزاری همایش بزرگداشت مرحومه بانو خدیجه ثقفی، همسر گرامی حضرت امام (ره) که در بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء بر گزارشد، همسر گرامی حضرت امام (ره) را عقیله انقلاب اسلامی خواندند و اظهارداشتند: اولین نکته در خصوص شخصیت این بانوی گرامی این است که ایشان از بیت شریف، عظیم و علمی آیت الله ثقفی بودند و معلم غنی و قوی اثر ماندگار در شاگرد مستعد دارد و ایشان در فراگیری علوم و معارف شاگرد مستعد پدر گرانقدرشان بودند که در آن زمان از اساتید برجسته حوزه علمیه به شمار می آمدند.
ایشان ادامه دادند: تلاش مراجع و علما در آن زمان این بود که با تربیت و آموزش معارف الهی به دختران و زنان بیت خود، آموزش زنان جامعه که نیمی از افراد جامعه را تشکیل می دهند توسط خود زنان انجام بگیرد.
معظم له خاطرنشان کردند: حضور ایشان در بیت امام(ره) حقیقتا مصداق نور علی نور بود. ایشان مانند کوهی استوار در تمام لحظات کنار حضرت امام بودند. باید همه بدانند که تحمل مصائبی چون تبعید و شهادت فرزند و دیگر مشکلاتی که در مسیر پیروزی انقلاب برای حضرت امام رخ داد کار آسانی نیست.
حضرت آیت الله جوادی آملی بیان داشتند: زن اگر سرمایه الهی خود را حفظ کند می تواند سکینت و آرامش را به زندگی ببخشد؛ همه انقلاب مدیون آن سکینتی است که ایشان به بیت حضرت امام بخشیدند و لذا از طریق معرفی و شناساندن ایشان به زنان جامعه باید زنان جامعه را متوجه این مطلب ساخت که زنان باید اصالت خود را حفظ کنند که در این صورت بسیاری از معضلات اجتماعی در جامعه وجود نخواهد داشت.

پیام سیستم

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.