سرنوشت کشور در گرو انتخابات آگاهانه است

حجت‎الاسلام و المسلمین سیدمحسن طاهری چهارشنبه شب  در جمع فعالان رسانه استان گلستان با اشاره به ضرورت تبیین و اولویت‎بندی انتخاب اصلح در جامعه افزود: کسانی که وارد گود انتخابات می‎شوند باید از صلاحیت‎های لازم برخوردار باشند هیچ‎کس در همه شاخص‎ها در رده بالاتر نیست مگر اینکه معصوم باشد.

وی با تاکید بر اینکه در فضای انتخابات نباید تحت‎تاثیر معرفی یک شخص خاص شویم، بیان داشت: ملاک گفتمان اصلح معرفی شخص نیست بلکه لازمه‎های انتخاب اصلح مورد توجه است.

مدیر حوزه علمیه امام صادق (علیه السلام) گرگان با اشاره به اینکه رایج شدن گفتمان اصلح در جامعه از جایگاه دین و منطق پذیرفته شده است، خاطرنشان کرد: اینکه افراد چه طرفدارانی دارند، به چه حزبی متعلق هستند اینها در معیار دینی و منطقی جای ندارد بلکه ملاک عمل باید اصلح بودن افراد از لحاظ ویژگی‎های مختلف باشد.

مسئول حوزه علمیه امام صادق علیه السلام گرگان  تبلیغات پرهزینه را خارج از گفتمان اصلح برشمرد و گفت: تعلق خاطر داشتن به حزب و گروه در معیارهای دینی و منطقی جایگاهی ندارد.

وی از رسانه‎های ارزشی و انقلابی خواست تا در تبیین معیارهای اصلح در جامعه تلاش کنند و ابراز داشت: مردم ممکن است برخی معیارها را قبول داشته باشند اما از آن غافل شوند یا برخی معیارها را قبول نداشته باشند لذا رسانه باید تلاش کند تا معیارهای انتخاب اصلح را در جامعه ترویج کند.

حجت الاسلام والمسلمین طاهری  با اشاره به اینکه ما انقلاب کردیم تا معیارهای اصلی و واقعی زنده بماند، گفت: وقتی معیارها را درست کنیم گفتمان‎سازی ایجاد می‎شود و خود به خود مردم به گزینه‎های اصلح می‎رسند.

پیام سیستم

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.