مسئولین با منتقدین داخلی بشدت زاویه می گیرند اما در قبال توهین نشریه فرانسوی سکوت پیشه کرده اند

 

نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی گفت: توقع ما از دولت در این زمینه بسیار زیاد بود اما متاسفانه دولت بسیار ضعیف عمل کرد و وزیر امور خارجه کشورمان، نباید به فرانسه سفر می کرد.ماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی گفت: توقع ما از دولت در این زمینه بسیار زیاد بود اما متاسفانه دولت بسیار ضعیف عمل کرد و وزیر امور خارجه کشورمان، نباید به فرانسه سفر می کرد.
حجت الاسلام سید علی طاهری نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی ظهر امروز در مراسم برائت از اهانت کنندگان نشریه فرانسوی زبان«شارلی ابدو» در مدرسه علمیه امام صادق(ع) گرگان گفت: این آخرین اهانت دشمنان اسلام به ساخت مقدس نبی اکرم(ص)، نبوده و نخواهد بود.
وی تصریح کرد: دشمان اسلام پس از متولد شدن نبی اکرم (ص) در صدد آن بودند که وی را از بین ببرند اما لطف الهی شامل حال ایشان گردید و از گزند آسیبها، به دور ماندند.
حجت السلام طاهری افزود: ما تا به امروز شاهد این دشمنیها از سوی دشمنان اسلام به ساحت مقدس پیامبر مهربانی ها(ص) و خاندان عصمت و طهارت(ع) بوده ایم و خواهیم بود.
نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی در جمع طلاب گفت: این تلاش مذبوحانه دشمن، فقط در تضعیف اسلام و مسلمانان صورت می پذیرد و اگر دقت کنید این حادثه اخیر در فرانسه همانند حادثه 11 سپتامبر در آمریکا بوده است.
وی با بیان اینکه دولت های غربی با بهانه مختلف درصدد تضعیف دین اسلام هستند، خاطرنشان کرد: آنها شاید با این کار می خواهند امت اسلامی را محک بزنند و بنگرند که آیا مردم مسلمان به دین خود ارادت دارند یا خیر.
حجت السلام طاهری، انقلاب اسلامی ایران را یک بنگاه انقلابی دانست و افزود: انقلاب اسلامی ایران، یک بنگاه انقلابی در جهان است و توقع ما از دولت در این زمینه بسیار زیاد بود، اما متاسفانه دولت بسیار ضعیف عمل کرد و وزیر امور خاجه کشورمان نباید به فرانسه سفر می کرد.
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از سکوت مسئولان وزارت امور خارجه کشورمان در قبال، نشریه فرانسوی«شارلی ابدو» و توهین آشکار این نشریه به ساحت نبی مکرم اسلام(ص) گفت: ما از دستگاه دیپلماسی این انتظار را داریم که سفیر فرانسه را اخراج و اگر این امر میسر نشد حداقل این سفیر را به وزارت امور خارجه فرا بخوانند، اما چه بسا این امر صورت نگرفته است.
وی عملکرد رئیس جمهورکشورمان در این زمینه را ضعیف دانست و خاطرنشان کرد: رئیس قوه مجریه کشور بایستی، اعتراض خود را به مراکز جهانی اعلام می داشتند.
حجت السلام طاهری در سخنان خود خاطر نشان شد: چرا مسئولین دولتی در قبال یک انتقاد داخلی، بشدت به آن انتقاد پاسخ می دهند اما در برابر توهین یک نشریه به مقدسات چندین میلیارد نفر مسلمان، سکوت پیشه کرده اند.
گفتنی است در پایان این مراسم بیانیه ای از سوی طلاب مدرسه علمیه امام صادق(ع) گرگان قرائت شد.

پیام سیستم

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.