نقد انقلابی مواضع اخیر آقای هاشمی رفسنجانی توسط امام جمعه انقلابی بندرگز

آن تفکری که امروز برخلاف قانون اساسی دم از شورایی شدن رهبری می زند دم از محدود کردن رهبری می زند دم از دوره ای شدن رهبری می زند و در روزنامه ها مصاحبه می کنند باید تو دهان آن تفکر زد..

آن تفکری که امروز برخلاف قانون اساسی دم از شورایی شدن رهبری می زند دم از محدود کردن رهبری می زند دم از دوره ای شدن رهبری می زند و در روزنامه ها مصاحبه می کنند باید تو دهان آن تفکر زد چون شورایی شدن رهبری در زمان امام راحل(ره) بازبینی قانون اساسی حذف شده و امروز مطرح کردن آن به چه معناست؟ جزء ضربه زدن و تضعیف جایگاه رهبری است؟! آن تفکری که می گوید "در کنار رهبری یک شورایی باشد که هروقت رهبری بخواهد حکم حکومتی بدهد آن شورا تصویب و تایید کند " یعنی تفکری که به دنبال محدود کردن اختیارات رهبری است باید تو دهان آن تفکر زد ،آن تفکری که امروز می گوید باید در انتخابات آینده ،مجلس خبرگان را تسخیر کنیم تا برای جایگاه رهبری و ولایت تصمیم جدیدی بگیریم یا رهبری را تغییر بدهیم یا محدودش کنیم باید تو دهان آن تفکر زد.(تکبیرحضار)
چون این آن تفکری نیست که خواسته مردم باشد همدلی با مردم یعنی همراهی با ولایت فقیه حفظ و تقویت جایگاه رهبری و جلوگیری از تضعیف جایگاه رهبری است.
امروز آقای هاشمی رفسنجانی به جای سوق دادن مردم به سمت اطاعت از رهبری و ولایت فقیه با علامه خواندن سیدحسن مصطفوی فرزند حاج احمدآقا و غلو کردن درباره جایگاه علمی ایشان و گفتن این جمله که امروز محور امید مردم بیت امام است به دنبال چیست؟
آیا محور امید مردم را غیر از رهبری نشان دادن تضعیف جایگاه رهبری نیست؟
امروز امید مردم نه سیدحسن آقاست نه هیچ کس بالاتر از ایشان بلکه امید مردم بعد از امام زمان (عج)رهبری و ولایت فقیه که مشروعیت همه نظام حتی مشروعیت بیت حضرت امام(ره) امروز در گرو اطاعت از ولایت فقیه و رهبری است.(تکبیرحضار)
و این مردم با کسی تعارف ندارند در فتنه 88 دیدید که مردم هرکسی را که با رهبری زاویه گرفته بود و یک مقدار به سمت و سوی فتنه رفته بود حتی به نوه امام (ره)رحم نکردند و علیه او شعار دادند!
آقای هاشمی رفسنجانی می گوید "سال 84 راضی نبودم به رقابت انتخاباتی وارد بشوم اما خانم ثقفی همسر مکرمه امام مرا خواستند و فرمودند: (امام این انقلاب را به دست شما ها و دوستانتان سپرده )با این حرفشان تکان خوردم و اشک در چشمانم آمد و قبول کردم"
آقای هاشمی با این خاطره ای که از آن مرحومه نقل کرده اید که جایی برای سئوال نمی ماند چون دستش از دنیا کوتاه است .می گوییم اگر امام انقلاب را به دست شما سپرده اما شما در قبال فتنه 88 که می خواستند ریشه انقلاب را بزنند چه کرده اید؟
آیا در مقابل فتنه ایستادید؟
وقتی خیانت به انقلاب امام را دیدید چه عکس العملی از خود نشان دادید؟
آیا شما از انقلاب حراست کرده اید؟ یا دود آتشفشان را دیدید و هیزم بر آن افزوده اید؟ !
وقتی که در روز انتخابات همسر شما جلوی دوربین ها و رسانه های جهان اعلام می کند که اگر میرحسین رای نیاورد مردم به خیابان ها می ریزند ،دستور آشوب علیه نظام را دادند شما چه کرده اید؟
چرا وقتی فرزندان و همسر شما علیه امنیت ملی و علیه رهبری دست به آشوب و اغتشاش زدند اشک چشمانت جاری نشد؟
مگر فرزندان شما برنامه ریزان اصلی فتنه 88 نبودند؟ شما چه حراستی از انقلاب کرده اید؟ وقتی در آن آشوب بزرگ شعار می دادند که انتخابات بهانه است اصل نظام نشانه است و وقیحانه و بی ادبانه تیر هدفشان را به سوی ولایت به سوی اصل ولایت فقیه نشانه گرفته اند چرا تکان نخوردید و اشک به چشمانتان نیامد؟!
چرا خود شما در تریبون نماز جمعه به جای خاموش کردن فتنه آتش فتنه ،را شعله ورتر کرده اید؟ چرا امروز ادعا می کنید دلواپسانی که رهبری معظم در همین سخنرانی اخیر در دیدار مداحان و در کنار مضجع شریف امام رضا در اول سال از آنها حمایت کرده است را شما موجب آزار امام می دانید و آنها را همنوای با نتانیاهو می خوانید؟! آیا دلواپسان موجب آزار امام بوده اند یا امروز کسانی که در کنار شما هستند فتنه88 را برپا کردند ،عکس امام را پاره کردند ،به عزاداران حسینی حمله ور شده اند و می خواستند ریشه انقلاب را بزنند موجب آزرده شدن روح حضرت امام هستند؟!
ما امیدواریم که این شخصیت انقلابی این ذخیره انقلاب شخصیتی که زحمات زیادی برای این انقلاب کشید زندانی کشید یک تجدید نظری در سخنانش و در رفتار سیاسی خود بکنند که این رفتار خواست مردم نیست! هاشمی امروز مورد رضایت مردم نیست ! بلکه مردم هاشمی دهه شصت را خواستارند .
خطیب نماز جمعه قبل از نقد انقلابی مواضع اخیر هاشمی به تحقق شعار سال و ولایتمداری صیادشیرازی و عمل کردن اوامر رهبری اشاره داشتند و گفتند :
چراکه درباره شعار سال 94 "دولت و ملت، همدلی و هم زبانی "را در این هفته متذکر بشوم این است که همه مسئولین این کشور دولتمردان و مسئولین شهرستان جهت تحقق این شعار جهت اجرایی شدن این همدلی و هم زبانی باید قدم هایی را بردارند امروز حدود یک ماه از سال گذشته است تا چشم را بهم بزنیم سال 94 هم تمام شده ما هفته قبل سال روز شهادت صیاد شیرازی را داشتیم کسی که مثل کارمندها به ستاد کل نمی رفت که هفت و نیم صبح کارت ورود بزند و دو بعدازظهر کارت خروجش را بزند و به خانه برود بلکه زود می آمد و خیلی دیر می رفت می گفت:"ما در کشور بقیة الله (عج)هستیم خادم این ملت هستیم مردم ما را به اینجا رساندند و ما برای مردم باید کار کنیم "امیر سپهبدصیادشیرازی با این دیدگاهش به جایی رسید که شهادتش غبار غمی بر قلب و چهره رهبری شد صبح روز بعد از خاک سپاری صیادشیرازی خانواده اش بعد نماز صبح به بهشت زهرا سر قبر صیادشان می آیند می بینند مقام معظم رهبری سر قبر صیاد است پسر صیاد به محافظین حضرت آقا می گوید وقتی قرار بود که حضرت آقا سر قبر پدرم بیایند اقلا ما را هم خبر می کردید گفتند:که نیمه های شب بود که مقام معظم رهبری ما را صدا کردند فرمودندکه: می خواهم بروم پیش صیادم آقا دیشب نماز شبش را کنار قبر صیادش خواند گفت : دلم برای صیادم تنگ شده است.
صیاد که بود که اینگونه دل مولایش را ربرد؟ صیاد چه کرد که رهبری بی قرارش می شود؟
صیاد کسی بود که وقتی در جلسات سخنرانی رهبری می نشست مشغول نوشتن می شد ،گفتند صیاد چه می کنید ،گفت نکات و اوامر و دستورات رهبری را یادداشت می کنم ،گفتم خوب: کل صحبت ها ضبط می شود از طریق صدا و سیما پخش می شود فیلم آن را می توانید کامل ببینید در رسانه ها و روزنامه ها به طور کامل می نویسند ،گفت : تا آن موقع دیر است باید از همین حالا که از جلسه خارج می شوم به حرف های آقا عمل کنم و آن را اجرایی کنم نمی خواهم یک لحظه هم امر مولایم بر روی زمین بماند.الان دستور دادم جلسه ستادی تشکیل بشود برای اجرای اوامر رهبری راهکار پیدا کنیم برنامه ریزی و عملیاتی کنیم .
بله صیاد همین جوری صیاد نشد بلکه با عمل به حرف رهبر نه با گفتن سخن رهبر نه با شعار و نه با کپی کردن سخن و جملات رهبری و نه با دم از ولایت زدن و با نشستن در خانه و با گفتن شهدا ما شرمنده ایم بلکه صیاد حرکت کرد عمل کرد تا شرمنده شهدا نشد بلکه شهیدی شد که رهبری بر تابوتش بوسه عشق می زند و دل ولایت برایش تنگ می شود و او صیاد دلها می شود .
مردم ما و همه مسئولین باید از امثال شهید صیادشیرازی ها درس بگیرند شعار سال را از همین حالا و از ابتدا باید عملیاتی کنند نه اینکه هر سال حضرت آقا شعار سال و نام سال را مطرح می فرمایند و گله مند هستند که شعار سال در شعار مانده است و در حد بنر و پوستر و تایید و تعریف و تمجید و تبلیغ شد اما اجرایی نشد .در سال قبل که شعار سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی بود در ابتدای سال جدید رهبری معظم در کنار مضجع شریف حضرت امام رضا کارنامه سال قبل را بایک جمله بیان می فرمایند " که من از عزم ملی مردم در 22بهمن و در روزقدس و در اربعین حسینی تشکر می کنم معلوم است که ما و مسئولین و دولتمردان به بقیه فرازهای شعار سال قبل عمل نکردیم عملیاتی نکردیم تا رضایتمندی ولایت را جلب کنیم ".
حضرت حجت الاسلام والمسلمین سیدمصطفی محمدی در ادامه تحلیلی در خصوص نامگذاری سال 94 از سوی ولی امرمسلمین داشتند و گفتند:
امسال در همین اول سال باید شعار سال را عملیاتی کنیم در عمل شعار دولت و ملت همدلی و هم زبانی را اجرایی کنیم در این راه دولت منتخب مردم باید برای همدلی و هم آوایی با مردم درک دغدغه های مردم را داشته باشد باید ببیند دغدغه های مردم در همه امور در مسائل سیاسی، در مسائل اجتماعی، در مسائل اقتصادی ،در مسائل دینی و فرهنگی چیست؟ هر کدام از اینها بحث های زیادی دارد اما امروز دغدغه های سیاسی مردم را برای همدلی دولت با ملت را به عرض می رسانم که امروز مردم در امور سیاسی چه چیزی از دولت می خواهند و چه دغدغه ای این مردم دارند :
1-امروز مردم عزت نظام را در سطح جهان می خواهند یعنی فقط در شعار نگوییم ما احترام و اعتبار را به پاسپورت ایرانی برمی گردانیم ،که حتی رئیس جمهور در مصاحبه ای قبل از انتخابات گفته اند که " نخواهیم گذاشت ماموری بی نام نشان در فرودگاه ها از کسی از ایرانی ها سئوالی کند "اما باید امروز دید که چه اتفاقی در فرودگاه جده افتاده است که عزت ما را زیر سئوال برده است .باید دید که چرا دانشجویان شیمی و فیزیک ما ، از بعضی کشور ها از جمله کشور نروژ اخراج شده اند.باید دید که چرا نماینده ، جمهوری اسلامی در سازمان ملل ویزای او صادر نشده بود.باید دید چه مقدار در روابط سیاسی و دیپلماتیک عزتمندانه عمل کردیم .باید ببینیم چه مقدار در مذاکرات هسته ای آن عزتی که برایش خون دادیم و مقاومت کردیم را حفظ کردیم. و باید ببینیم عزت ما در جهان چگونه ارزیابی می شود مردم عزت اسلام ،عزت ایران ،عزت جمهوری اسلامی را از دولت جمهوری اسلامی انتظار دارند .(تکبیرحضار)
2-امروز مردم در عرصه سیاسی استکبار ستیزی را از دولت انتظار دارند امروز مردم حمایت از مقاومت لبنان و سوریه و عراق و بحرن و یمن و فلسطین و حمایت از مستضعفان جامعه را از دولت می خواهند امروز از وزارت خارجه فعالیت بیش از حد را ما می خواهیم که با رایزنی ها از آتش افروزی استکبار در خاورمیانه جلوگیری کند .
3-امروز در عرصه سیاسی مردم از دولت پیروی از ولایت فقیه و مطیع رهبری بودن و حافظ ولایت فقیه بودن و تقویت جایگاه رهبری را انتظار دارند.(تکبیرحضار)

پیام سیستم

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.