تأکید آیت‌ا... جوادی‌آملی بر "گفتمان اقتدار"

حضرت آیت‌ا... جوادی آملی، مفسّر برجسته قرآن کریم و از مراجع عظام تقلید در دیدار ‌سرلشکر ‌باقری‌ رییس ستاد کل نیروهای مسلح، با بیان اینکه باید با قدرت و استفاده از ظرفیت‌های داخلی، جدیدترین سلاح‌ها را بسازیم، گفت: ما قصد دعوا و جنگ با کسی را نداریم و اصلاً کار اصلی ما جنگ نیست، اما خداوند تبارک و تعالی در قرآن کریم فرمودند طوری باشید که دشمنان از شما بترسند.

* وی با اشاره به اینکه اگر به آنچه که مطلع هستیم، عمل کنیم، خداوند در آنچه که نمی‌دانیم، راه را برایمان روشن خواهد کرد، افزود: ملت ایران از نظر هوش و ذکاوت، پیشینه تاریخی و فرهنگ از دشمنان جلوتر هستند و همچنان که تاکنون نشان داده‌اند، ظرفیت توسعه و پیشرفت را در عرصه‌های مختلف دارند.

*آیت‌ا... جوادی‌آملی همچنین تصریح می‌کند: "ما ملت ظلم‌پذیری نیستیم و موظف هستیم به جایی برسیم که دشمنان از اقتدار ما واهمه داشته باشند...ما نباید غفلت کنیم و نباید گرفتار منیت‌ها و کید شیطان شویم، بلکه باید تلاش و کوشش کرد و در حوزه تولید گام مؤثر برداشت. "

***

*"گفتمان اقتدار" مقوله‌ای است که خواص دلسوز و تحلیلگران منصف جامعه دیرگاهی است که از آن با عنوان شاه کلید حل مشکلات کشور نام می‌برند.

*اقتداری برآمده از یک "ایران قوی" در همه ابعاد که البته روند رسیدن به آن با "رأی خوب" مردم و تحقق یک "دولت مقتدر و جهادی" بیشتر سرعت می‌گیرد.

*ایران اسلامی طی نزدیک به ۵ دهه از عمر پر برکت خود توانسته یک ساختار سالم، شکوفا و مستقر را در ابعاد مختلف خود ایجاد کند که این ساختار به دلیل برخی سوء مدیریت‌ها و ناکارآمدی‌ها طی چند دولت اخیر با برخی خلل و فرج‌ها مواجه شده است.

*خلل و فرج‌هایی که اگرچه ساختار سالم، خوداتکا و کارآمد نظام آنها را به مرور رفع خواهد کرد اما روی کار آمدن گفتمان اقتدارخواه و یک "نامزد مقتدر" در دولت می‌تواند به سرعت استشفای این خلل و فُرج‌ها بیافزاید و نتیجه‌ای حتی فراتر از حد تصور را به مردمی که رأی خوب می‌دهند اعطا کند.

*دقت شود که واهمه دشمن از اقتدار ما و "ایران قوی" حتی از هم‌اکنون نیز هویداست.

*آنجا که به هر کارنامه‌ای که بویی از مدیریت جهادی داشته باشد، می‌تازند و دنباله‌های داخلی آنها نیز هرکس که دارای همت جهادی باشد را در آماج تهمت و تخریب قرار می‌دهند تا شاید از دسترس انتخاب مردم خارج شود.

*بیت‌الغزل این مفاهیم آنجاست که بدانیم مقام معظم رهبری در بیانات پیشاانتخاباتی خود در ایام انتخابات سال ۹۲ نیز صراحتاً تأکید کردند که باید به نامزدی با "همت جهادی" رأی داد.

https://www.mashreghnews.ir/

پیام سیستم

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.