ساز و کار شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی برای رسیدن به نامزد واحد ریاست جمهوری

مهدی چمران نایب رئیس شورای مرکزی ائتلاف نیرو‌های انقلاب در برنامه هزار در چهار صدای ایران، با اشاره به آخرین استراتژی‌های این شورا، اظهار داشت: برنامه‌های انتخاباتی درحال اجراء است و تصمیم بر این اساس است که بر اساس یک سازوکار پیوسته و متکی به نظر مردمی بتوان در انتخابات برنامه خوبی را اجراء کرد.

وی با اشاره به سازو کار انتخاباتی در شورای ائتلاف نیرو‌های انقلاب گفت: این سازوکار خیلی طول کشید و از ابتدای سال برنامه‌ریزی شد و تا به حال ادامه یافته است که بر اساس آن برنامه‌های انتخاباتی از پایین به بالا سازمان‌دهی شده و حتی شورای ائتلاف هم از طریق نماینده‌های مردم انتخاب شوند.

نائب رئیس شورای مرکزی ائتلاف نیرو‌های انقلاب اسلامی با اشاره به سازوکار این شورا در جریان انتخابات مجلس یازدهم، گفت: همان ساز و کار گذشته را زیاد تغییر ندادیم، ولی خیلی کار‌های تکمیلی و اصلاحی صورت گپرفته به عبارتی اکنون از استان‌ها به شهر‌ها می‌رسیم و کار‌های شهرستان‌ها تکمیل می‌شود و بعد از اینکه شورای ائتلاف در شهرستان‌ها شکل بگیرد می‌توانیم مجامع خودمان را برگزار کنیم که البته آن یک سازوکار دیگری دارد.

وی با تاکید بر اینکه هم افزایی و همدلی انتخاباتی در شورای ائتلاف نیرو‌های انقلاب اسلامی بر اساس خواست و رأی مردم و به صورت عمومی شکل می‌گیرد، تصریح کرد: شورا‌های ائتلاف شهرستان‌ها نخست به استان‌ها رفته و بعد به شورای مرکزی یا مجمع مرکزی آمده و در آنجا شورای ائتلاف انتخاب می‌شوند و برای ریاست جمهوری هم همان جا تصمیم‌گیری می‌شود.

چمران گفت: این ساختار عمومی برای اولین بار که اتفاق می‌افتد و در دیگر کشور‌های جهان با این ساختار و مشخصات و متکی به افکار عمومی سراغ نداریم.

پیام سیستم

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.