دستگاه های فرهنگی بستر شناخت مکتب فاطمی و علوی را فراهم کنند/ شناخت اهل بیت جامع باشد

به گزارش گلستان ما؛ غلامرضا منتظری امروز در نشست هم اندیشی سبک زندگی فاطمی با موضوع حضرت زهرا(س) الگوی زن پیشرفته، اظهار کرد: حضرت زهرا(س) یک الگوی تمام عیار برای بانوان است.

وی ادامه داد: الگو بودن حضرت زهرا(س) در چگونه زیستن و چگونه بودنش است و ما باید کتاب زندگی فاطمی را کامل، عمیق و دقیق مطالعه کنیم.

ائمه اطهار مناسبتی نیستند

نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این مطلب که ما نباید درگیر مناسبت ها بشویم، تصریح کرد: ائمه اطهار(ع) مناسبتی نیستند و برای همه عصرها و همه نسلها هستند.

وی بیان کرد: سازمان تبلیغات اسلامی مسئول اصلی ترویج معارف اهلبیت(ع) در جامعه است و باید فعالیتش را به عنوان مدل الگویی پیاده کند و قطعا رسانه هم استقبال خواهد کرد.

منتظری با بیان این مطلب که شناخت و معرفت نسبت به اهلبیت(ع) از وظایف اساسی ما است، افزود: پیامبر(ص) می فرماید اگر کسی بمیرد و امام زمانش را نشناسد به مرگ جاهلیت مرده است.

وی ادامه داد: جاهلیت محدود به 1400 سال پیش نیست، امروز هم ممکن است به مرگ جاهلیت بمیریم اگر با امام زندگی نکنیم.

منتظری با بیان این نکته که شناخت امام نقطه آغاز، بینش و نگرش ما مسیر حرکت را روشن می کند، خاطرنشان کرد: شناخت امام باید عمیق و دقیق باشد و سطحی و روبنایی نباشد چون ثبات ندارد و متزلزل است.

تصویری که بانوان ما از حضرت زهرا(س) دارند محصول نگاه برشی است

وی تاکید کرد: دستگاه ها و سازمان های فرهنگی بستر شناخت مکتب فاطمی و علوی را فراهم کنند و رسانه منبر و نگارش کتاب ها ابزاری برای تحقق این شناخت است.

منتظری با بیان اینکه ما باید در شناخت اهلبیت(ع) نگاه جامع و فراگیر داشته باشیم نه برشی، گفت: تصویری که امروز حتی بانوان ما از حضرت زهرا(س) دارند محصول نگاه برشی است.

نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی ابراز کرد: اولین مناظرات علمی در تاریخ اسلام، خانه حضرت زهرا(س) است و سخن ایشان در خصوص میراث علمی سعادتبخش دارد که جهان امکان ندارد دوباره آن را تکرار کند.

پیام سیستم

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.