نخستین سالگرد آیت الله میبدی در گرگان

به گزارش گلستان ما؛ آیین گرامیداشت نخستین سالگرد آیت الله میبدی امروز با حضور مردم دارالمونین، طلاب و شاگردان ایشان در مسجد جامع گرگان برگزارشد.

فرزند آیت الله سیدمحمدرضا میبدی درباره ویژگی های برجسته آیت الله محمدرضا میبدی، گفت: آیت الله محمدرضا میبدی شخصیت عقلایی داشت و توصیه وی آن بود که امور به صورت عقلانی اجرا شود.

آیت الله سید حسین میبدی ادامه داد: همواره بر علم آموزی توصیه داشتند و معتقد بودند کشور از لحاظ استعداد غنی بوده و تلاش علمی نباید متوقف شود.

وی با اشاره به زندگی آیت الله میبدی تصریح کرد: ایشان از بدو تولد زندگی پر فراز و نشیبی را آغاز کرد و در سن ۱۰ سالگی پدر خود را از دست دادند.

میبدی اضافه کرد: آیت الله میبدی از تمام وجود برای علم هزینه صرف کرد و از یزد تا قم را برای کسب علم پیاده رفت و با تمام قوا به درس پرداخت.

وی افزود: پدرم در کنار احساس مسئولیت برای تأمین معاش و مایحتاج خانواده، به رشد و تعالی و تحصیل علم پرداخت و برای تحصیل هزینه سنگینی را پرداخت کرد.

میبدی ادامه داد:  ایشان به همدان و کرمانشاه رفت و از محضر علمای بزرگ بهره گرفت و بعد در عراق به درس و تحقیق پرداخت.

فرزند آیت الله سیدمحمدرضا میبدی یادآورشد: در زمان پهلوی که امور دینی را به شدت محدود کرده بودند و شرایط سختی برای طلاب وجود داشت، آیت الله میبدی پرتلاش در عرصه علم ظاهر شد.

وی با بیان اینکه دانشمندان هسته ای کشور نمونه ای از تلاش بی وقفه علم آموزی هستند، تاکید کرد: قرار نیست که تلاش در یک بُعد یا دو بعد منحصر شود باید تمام قابلیت ها به فعلیت درآید. با توجه به ظرفیت ها و پتانسیل های کشور، ابر قدرت علمی شدن راه دوری نیست و از لحاظ استعداد کشور غنی هستیم.

آیت الله سید محمدرضا میبدی یزدی از علماء برجسته استان گلستان بود که در سال 1338قمری در میبد یزد به دنیا آمده است و در روز دوشنبه 23 دی با نزدیک به یک قرن عمر با فضیلت دیده از جهان فرو بست.

پیام سیستم

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.