معرفی کتاب دشمنان آنلاین، مسئولان آفلاین

کتاب دشمنان آنلاین، مسئولان آفلاین با قلمی روان، با استفاده از تصاویر و جداول مختلف شما را با حقایق دنیای مجازی بیشتر آشنا می‌کند تا عموم خانواده‌ها و والدین با کسب آگاهی و دانش لازم، برای مصونیت‌بخشی به فرزندان خود در برابر ولنگاری فرهنگی بی‌حد و حصر فضای مجازی پیش‌قدم شوند.

از آن‌جا که کودکان و نوجوانان بزرگ‌ترین بخش از جامعه ایران را به خود اختصاص می‌دهند و حیات فکری و فرهنگی و مادی فردای این سرزمین نیز در گرو سلامتی فکری و فرهنگی آنان است، تدارک دستورالعمل‌هایی در کنار مجموعه‌ای از اطلاعات و اسناد توضیح‌دهنده و بیان‌کننده خطرات و مخاطرات در وضع قوانین و مقررات لازم برای مصونیت‌بخشی مؤثر خواهد افتاد.

در بخشی از کتاب دشمنان آنلاین، مسئولان آفلاین می‌خوانید:

بازی‌های سنتی، یکی از روش‌های آموزش هنجارهای اجتماعی به فرد است. فرد، نمونۀ کوچک شدۀ هنجارها و قوانین را در قالب بازی‌های گروهی انجام می‌دهد و با کمک دوستان و هم‌بازی‌های خود، توان رفتار اجتماعی خود را افزایش می‌دهد. این روند در بازی‌های رایانه‌ای نیز موجود است. دربازی‌های رایانه‌ای، فرد می‌تواند با افراد دیگر در ارتباط باشد و نیز می‌تواند با خود، به رقابت بپردازد. این قابلیت به فرد این امکان را می‌دهد تا خود را با خود بسنجد و حس رقابت با خود را در فرد بیدار می‌کند. این مسئله خود، ریشه در تفردگرایی دنیای مدنی دارد که انسان حاضر، در آن زیست می‌کند.

پیام سیستم

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.