کارل ارنست: در کتاب اقتدا به محمد (ص) مینویسد

  اذعانِ پروفسور مشهور آمریکایی به دسیسه های غربی ها نسبت به زنان مسلمان و اعتراف او به نابودی کرامتِ زنانِ اروپایی و آمریکایی:
ادامه مطلب

کتاب « تبلیغات، عرصه‌ها و بایسته‌ها» منتشر شد

  «تبلیغات تجاری»، «تبلیغات و مصرف»، «تبلیغات در رسانه‌های نوین» و «پروپاگاندا و تبلیغات سیاسی» عناوین فصل های ۴ گانه این کتاب هستند
ادامه مطلب

کتاب خوب بخوانیم (آشنایی با قرآن جلد 1، شهید مرتضی مطهری)

 این کتاب مربوط به سخنرانی های سال 52 استاد شهید مطهری است. بقدری دقیق و زیبا بیان شده است که گویا اتفاقات این روزهای جامعه همچون پخش آهنگهای هنجار شکن در مدارس، اعتراض به حجاب در دانشگاه تهران و غیره را می دیده است. دشمن می داند کجا را هدف قرار دهد... 
ادامه مطلب

کتاب «اعتقاد ما»؛ جدیدترین ترجمه از آثار شهید صدر منتشر شد

  کتاب «اعتقاد ما» ترجمه «موجز فی اصول الدین» نوشته شهید سید محمد باقر صدر، با موضوع اصول عقاید روانه بازار نشر شد.
ادامه مطلب

انقلاب در گام دوم منتشر شد

  بیست و یکمین شماره نشریه برهان اندیشه با عنوان «انقلاب در گام دوم» با موضوع شرح تبیین بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی منتشر گردید

تقریظ رهبر انقلاب بر کتاب «در کمین گل سرخ»

  در مراسم هشتمین پاسداشت ادبیات جهاد و مقاومت در آستانه‌ی روز ارتش در گلزار شهدای بهشت زهرای تهران برگزار شد، از تقریظ حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بر کتاب «در کمین گل سرخ» منتشر شد.
ادامه مطلب

بررسی ریشه اسلام رحمانی در اثری جدید

  اسلام رحمانی اصطلاحی نوظهور است که از یک دهه پیش وارد ادبیات نواندیشی دینی و سیاسی ایران شده است؛ اما بنیادهای نظری و عملیِ این گفتمان ریشه و پیشینه ای طولانی تر دارد.
ادامه مطلب

کتاب « دانشجویان وخط امام (ره)» منتشر شد

  «مکتب امام خمینی (ره) و اصول آن»، «نگاهی به عناصر اصلی گفتمان انقلاب اسلامی»، … «جنبش دانشجویی در اندیشه امام خمینی(ره)» عناوین فصل های ۴ گانه این کتاب هستند.
ادامه مطلب

كتاب «مبانی علوم انسانی اسلامی از دیدگاه آیت الله مصباح یزدی» منتشر شد

  علامه مصباح یزدی، یکی از برجسته‌ترین صاحب‌نظرانی است که در طول سالیان دراز به آسیب‌شناسی علوم انسانی غربی، تبیین مبانی گوناگون علوم انسانی اسلامی و ارائه الگوی علمی برای تولید این گونه علوم پرداخته است. مجموعه حاضر به منظور ارائه دیدگاه‌های معظم‌له در خصوص مبانی اسلامی علوم انسانی تهیه شده است.
ادامه مطلب

کتاب «سلطه‌ناپذیری و سلطه‌ستیزی انقلابی» منتشر شد

  باتوجه به مطالبه مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) از جوانان انقلابی پیرامون تبیین «نظریه مقاومت»، کتاب سلطه‌ناپذیری و سلطه‌ستیزی انقلابی با موضوع مبانی و چارچوب‌های مقاومت در برابر نظام سلطه در اندیشه امامین انقلاب اسلامی به همت اندیشکده برهان منتشر و روانه بازار نشر گردید.
ادامه مطلب

از مکتب نیاوران تا کابینه توسعه‌گرا

  کتاب «از مکتب نیاوران تا کابینه توسعه‌گرا» فراتر از مسائل روز، به بررسی مبانی فکری و نظری آنچه امروز به‌عنوان جریان اعتدال، توسعه‌ی وابسته به بیگانگان را مبنای اداره کشور قرار داده است پرداخته و آن‌را موردنقد قرار می‌دهد.
ادامه مطلب

نقد و بررسى مکاتب اخلاقى

  كتاب حاضر، مجموعه درس‌هاي حضرت استاد درباره فلسفه اخلاق است كه توسط جناب حجت‌الاسلام آقاي احمدحسين شريفي نگارش يافته و به همت انتشارات مؤسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني(ره) چاپ و منتشر شده است. اين كتاب كه در سه بخش و يك نتيجه‌گيري تدوين شده، مكمل بحث‌هاي مطرح شده در كتاب «فلسفه اخلاق» معظم‌له مي‌باشد.
ادامه مطلب

کتاب «نوسازی با سرنیزه» منتشر شد

  کتاب نوسازی با سرنیزه با موضوع نگاهی به پروژه‌ی مدرنیزاسیون در دوره‌ی پهلوی اول به همت اندیشکده برهان منتشر و روانه بازار نشر گردید.
ادامه مطلب

کتاب «کشف حجاب» منتشر شد

  بازخوانی واقعه تاریخی کشف حجاب و متحدالشکل‌سازی لباس در دوره پهلوی اول - به بهانه 17 دی‌ماه، سال‌روز واقعه کشف حجاب رضاخانی،کتاب کشف حجاب با موضوع بازخوانی واقعه تاریخی کشف حجاب و متحدالشکل‌سازی لباس در دوره پهلوی اول، به همت اندیشکده برهان منتشر و روانه بازار نشر گردید.  
ادامه مطلب