بازخواني روزنامه "شيخ فضل الله نوری"

  در این مجموعه ماجرای تحصن علامه شیخ فضل الله نوری زعیم نهضت اسلام خواهی مشروطه (مشروعه) و جمعی از یاران (که تعداد زیادی از مجتهدین از سراسر ایران را شامل می شد) در صحن حرم حضرت عبدالعظیم حسنی از دیدگاهی فرهنگی و مطبوعاتی بررسی می شود. در جریان این تحصن به دستور مرجع شهید شیخ فضل الله نوری اوراقی منتشر می شود که دست اندرکاران چاپ آن را لوایح می نامیدند که مردم آن زمان از آن لوایح تحت
ادامه مطلب

آیین معرفی کتاب «تفسیر سوره برائت» در مشهد برگزار شد

  آیین معرفی کتاب «تفسیر سوره برائت» در مشهد برگزار شد. به گز ارش دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای در مشهد، این آیین در محل ساختمان شماره یک دانشگاه علوم اسلامی رضوی واقع در صحن هدایت حرم مطهر امام رضا(ع)، با با حضور اساتید حوزه علمیه، طلاب و دانشجویان برگزار شد.
ادامه مطلب

کتاب «خانوادۀ ایرانی، چالش‌ها و بحران‌ها» منتشر شد

  بررسی آسیب شناسانه وضعیت خانواده در جامعه ایران امروز
ادامه مطلب

کتاب «حجاب و سینمای ایرانی» منتشر شد

  بررسی مقولۀ پوشش در سینمای ایران
ادامه مطلب

معرفی کتاب هم رزمان حسین

  اخیرا کتاب هم رزمان حسین چاپ شده است که بی شک می توانیم ان را مرهم این شکاف دانست؛کتابی خواندنی و پرمغز ست که به در سیره عملی خواننده هم اثرگذار است.
ادامه مطلب

کتاب شناسی حضرت ابوالفضل العباس علیه السلام

  حضرت عبّاس(ع) فرزند امام علی(ع) و ام البنین است که در سال 26 هجری به دنیا آمد. حضرت سجاد (ع) در مقام ایشان می فرماید: عبّاس، نزد خدای تبارک و تعالی منزلتی دارد که همه ی شهدا در روز قیامت به او رشک می برند. کنیه ی آن حضرت ابوالفضل و ابو قِربه (صاحب مَشک) می باشد و از القابش سقّا و قمر بنی هاشم (ع) است.
ادامه مطلب

کتاب «نزاع با ایدئولوژی» منتشر شد

  مطالعه انتقادی نظریات عبدالکریم سروش در زمینه علوم انسانی
ادامه مطلب

معرفی کتاب برای مطالعه در ایام محرم

  ده گفتار از حضرت آیت‌الله خامنه‌ای
ادامه مطلب

کتاب «شجرۀ خبیثۀ جهل و کینه» منتشر شد

  واکاوی سلسله ریشه های تاریخیِ واقعۀ کربلا از عصر جاهلیت تا آستانۀ وقوع این رخداد
ادامه مطلب

کتاب سه جلدی «شرح نهج‌البلاغه» رهبرمعظم انقلاب رونمایی شد

  این اثر شامل درسهای نهج‌البلاغه‌ی رهبر معظّم انقلاب در سالهای ۵۲ و ۵۳ در مشهد مقدّس و کلاسهای شرح نهج‌البلاغه برای شاخه‌ی دانشجویی حزب جمهوری اسلامی در سال ۵۹ و دیدارهای با هیئت دولت در ماه رمضان از سال ۷۲ تا ۹۵ است.
ادامه مطلب

کتاب : ایلومیناتی، سیزده خاندان تاجدار، سیزده خط خونین

  معرفی کتاب تاریخ فرهنگی قبیله‌ی لعنت، جلد هشتم (ایلومیناتی، سیزده خاندان تاجدار، سیزده خط خونین) «ایلومیناتی»، ظهور عملی و نظری خاستگاه شیطان و لژنشینان مجامع مخفی بی‌خدا در آخرالزّمان است؛ «نظم نوین جهانی» و سپس عصیان و آشوبی فراگیر، به امید دست‌یابی ابلیس به سلطه‌ای فراگیر در ابعاد جهانی.
ادامه مطلب

کتاب «فتنه تیرماه» منتشر شد

  همزمان با رسیدن به تاریخ ۱۸ تیرماه، کتاب فتنه تیرماه با موضوع بازخوانی حوادث و ریشه‌های بروز و مهار فتنه ۱۸ تیر ۱۳۷۸ به همت اندیشکده برهان منتشر و روانه بازار نشر گردید.
ادامه مطلب

کتاب «تبلیغات اسلامی و رسانه دینی» منتشر شد

  «تحول در تبلیغات دینی»، «انتظارات از تبلیغات دینی در بیان رهبر معظم انقلاب‌اسلامی»، «آسیب‌شناسی تبلیغات دینی در گفتار شهید مطهری»، «راهبردهای اثرگذاری در تبلیغ دینی» و «روحانیت و رسانه دینی» عناوین گفتارهای ۵ گانه این کتاب هستند.
ادامه مطلب

خیز انتخاباتی چپ

  سیاست داخلی و خارجی کشور در چند سال اخیر و به‌ویژه پس از انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای ۹۶ دچار دگرگونی‌های مهمی شده است. پس از سال‌ها و به خاطر نحوه عملکرد جریان غرب‌گرا در عدم ارائه خدمات مطلوب به جامعه و عدم تحقق وعده‌های انتخاباتی، نارضایتی اوج گرفت و
ادامه مطلب