کتاب «فتنه تیرماه» منتشر شد

  همزمان با رسیدن به تاریخ ۱۸ تیرماه، کتاب فتنه تیرماه با موضوع بازخوانی حوادث و ریشه‌های بروز و مهار فتنه ۱۸ تیر ۱۳۷۸ به همت اندیشکده برهان منتشر و روانه بازار نشر گردید.
ادامه مطلب

کتاب «تبلیغات اسلامی و رسانه دینی» منتشر شد

  «تحول در تبلیغات دینی»، «انتظارات از تبلیغات دینی در بیان رهبر معظم انقلاب‌اسلامی»، «آسیب‌شناسی تبلیغات دینی در گفتار شهید مطهری»، «راهبردهای اثرگذاری در تبلیغ دینی» و «روحانیت و رسانه دینی» عناوین گفتارهای ۵ گانه این کتاب هستند.
ادامه مطلب

خیز انتخاباتی چپ

  سیاست داخلی و خارجی کشور در چند سال اخیر و به‌ویژه پس از انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای ۹۶ دچار دگرگونی‌های مهمی شده است. پس از سال‌ها و به خاطر نحوه عملکرد جریان غرب‌گرا در عدم ارائه خدمات مطلوب به جامعه و عدم تحقق وعده‌های انتخاباتی، نارضایتی اوج گرفت و
ادامه مطلب

کتاب «سقوط آخرین نخست وزیر» منتشر شد

  کتاب سقوط آخرین نخست وزیر با موضوع روایتی از استحاله میرحسین موسوی از دهه شصت تا دهه هشتاد، به همت اندیشکده برهان منتشر و روانه بازار نشر گردید.
ادامه مطلب

کتاب «تروریسم دولتی اسرائیل» منتشر شد

  این کتاب که از مجموعه کتاب های اندیشنامه جهان اسلام و حاصل تلاش آقای رضا رحمتی است در۶۰ صفحه و در ۸ فصل، از سوی انتشارات دیدمان به زیور طبع آراسته گردیده است.
ادامه مطلب

بیانات رهبری در تبیین شخصیت امیر المومنین امام علی(ع)

  کتاب «جاودانه‌ تاریخ» مشتمل بر مجموعه بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای(مدّظلّه‌العالی) در تبیین ابعاد گوناگون شخصیت امیرالمؤمنین علی‌بن‌ابیطالب (ع) است که پس از گردآوری و تدوین در یک ساختار منسجم، توسط انتشارات انقلاب اسلامی منتشر شده است.
ادامه مطلب

کارل ارنست: در کتاب اقتدا به محمد (ص) مینویسد

  اذعانِ پروفسور مشهور آمریکایی به دسیسه های غربی ها نسبت به زنان مسلمان و اعتراف او به نابودی کرامتِ زنانِ اروپایی و آمریکایی:
ادامه مطلب

کتاب « تبلیغات، عرصه‌ها و بایسته‌ها» منتشر شد

  «تبلیغات تجاری»، «تبلیغات و مصرف»، «تبلیغات در رسانه‌های نوین» و «پروپاگاندا و تبلیغات سیاسی» عناوین فصل های ۴ گانه این کتاب هستند
ادامه مطلب

کتاب خوب بخوانیم (آشنایی با قرآن جلد 1، شهید مرتضی مطهری)

 این کتاب مربوط به سخنرانی های سال 52 استاد شهید مطهری است. بقدری دقیق و زیبا بیان شده است که گویا اتفاقات این روزهای جامعه همچون پخش آهنگهای هنجار شکن در مدارس، اعتراض به حجاب در دانشگاه تهران و غیره را می دیده است. دشمن می داند کجا را هدف قرار دهد... 
ادامه مطلب

کتاب «اعتقاد ما»؛ جدیدترین ترجمه از آثار شهید صدر منتشر شد

  کتاب «اعتقاد ما» ترجمه «موجز فی اصول الدین» نوشته شهید سید محمد باقر صدر، با موضوع اصول عقاید روانه بازار نشر شد.
ادامه مطلب

انقلاب در گام دوم منتشر شد

  بیست و یکمین شماره نشریه برهان اندیشه با عنوان «انقلاب در گام دوم» با موضوع شرح تبیین بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی منتشر گردید

تقریظ رهبر انقلاب بر کتاب «در کمین گل سرخ»

  در مراسم هشتمین پاسداشت ادبیات جهاد و مقاومت در آستانه‌ی روز ارتش در گلزار شهدای بهشت زهرای تهران برگزار شد، از تقریظ حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بر کتاب «در کمین گل سرخ» منتشر شد.
ادامه مطلب

بررسی ریشه اسلام رحمانی در اثری جدید

  اسلام رحمانی اصطلاحی نوظهور است که از یک دهه پیش وارد ادبیات نواندیشی دینی و سیاسی ایران شده است؛ اما بنیادهای نظری و عملیِ این گفتمان ریشه و پیشینه ای طولانی تر دارد.
ادامه مطلب

کتاب « دانشجویان وخط امام (ره)» منتشر شد

  «مکتب امام خمینی (ره) و اصول آن»، «نگاهی به عناصر اصلی گفتمان انقلاب اسلامی»، … «جنبش دانشجویی در اندیشه امام خمینی(ره)» عناوین فصل های ۴ گانه این کتاب هستند.
ادامه مطلب