جلین در آینه دفاع مقدس

 کتاب تلخ وشیرین بانام فرعی ۲۹۲۰روز .باپنجاه روایتگر شهرجلین.این کتاب جلد دوم از همین کتاب است که در جلد اول روایتگران گرگانی اند. این کتاب حکایتگر روایت ۵۰ رزمنده از شهر جلین است.
ادامه مطلب

دو کتاب در نقد سند ۲۰۳۰ رونمایی شد

 صبح امروز دوشنبه مورخ ۲۴ شهریورماه ۱۳۹۹ از دو کتاب در نقد سند ۲۰۳۰ با عناوین “مداخله در بافت مجتمع‌های زیستی؛ تحلیلی انتقادی بر سند ۲۰۳۰” به قلم دکتر محمود مهام مدیر گروه مطالعات انقلاب اسلامی پژوهشگاه و “بررسی سند ۲۰۳۰ توسعه پای‌دار” به قلم دکتر حسین رمضانی رئیس مرکز مطالعات پیشرفت و تمدن رونمایی شد.
ادامه مطلب

کتاب گویای همرزمان حسین علیه السلام

 ده گفتار از امام خامنه ای در تحلیل مبارزات ساسی امامان معصوم علیها السلام
ادامه مطلب

کتاب سراب سیاست واکاوی اندیشه و عملکرد موسوی خوئینی ها

 در بخشی از مقدمه در ضرورت نگارش این کتاب آمده است: فتنه گران، در جنگ نرم می کوشند با ابهام آفرینی، غبار تردید را در جامعه برپا کنند و مردم را به سوی بی طرفی سوق دهند، تا از این رهگذار حق مداران را منزوی سازند... در ماه های پس از آغاز فتنه، برخی رسانه ها ضمن اشاراتی، از آقای سیدمحمد #موسوی_خوئینی_ها با عنوان «مرد خاکستری» و «کسی که بیشتر فعالیت می کند ولی کمتر خود را نشان می دهد» یاد می کردند.
ادامه مطلب

کتاب «پایانی برای یک ابرقدرت» منتشر شد

  نشانه‌های افول هژمونی ایالات متحده آمریکا
ادامه مطلب

کتاب «اسلام و مدرنیته؛ تعارض یا تلازم؟» منتشر شد

 تبیین نسبت میان جهان‌بینی اسلامی و جهان‌بینی مدرن
ادامه مطلب

کتاب «ترور اندیشه» منتشر شد

 در آستانه شهادت استاد مرتضی مطهری، کتاب ترور اندیشه با موضوع بررسی علل و ریشه های ترور شهید مطهری به همت اندیشکده برهان منتشر و روانه بازار نشر گردید.
ادامه مطلب

کتاب «روحانیت مطهر‏‫» منتشر شد

 کتاب روحانیت مطهر‏‫ با موضوع تمایز نگاه شهید مطهری و روشن‌فکران پیرامون «روحانیت» به همت اندیشکده برهان منتشر و روانه بازار نشر گردید.
ادامه مطلب

کتاب «خون دلی که لعل شد» روایتی خود گفته از زبان خمینی مشهد

 «خون دلی که لعل شد» یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های انتشارات انقلاب اسلامی است که حاوی خاطرات خودگفتۀ رهبر معظم انقلاب از تولد ایشان تا پیروزی انقلاب اسلامی است. این اثر که در پانزده فصل گردآوری شده است خاطراتی بدیع و ناگفته از مبارزات رهبر انقلاب با سلطنت پهلوی‌ها را در بر دارد.
ادامه مطلب

کتاب «از جنگ نرم هوشمند تا نبرد محاسبات» منتشر شد

 بررسی رهیافت‌ها و راهبردهای غرب در جنگ نرم علیه انقلاب اسلامی
ادامه مطلب

کتاب «ما منتظریم؛ خورشید مهدویت در منظومه فکری چهل ساله امام خامنه‌‌ای»

  قدرت جهنمی استکبار و #صهیونیسم، امروز با تکیه بر پول و تبلیغات و استفاده از شعارهای ظاهر فریب (مانند حقوق بشر، حقوق زن و حقوق اساسی ملّت‌ها برای تحمیل ظلم بر ملّت‌ها و ترویج فساد، دورویی، تزویر و ریاکاری و نفاق در جوامع بشری تلاش می‌کند و در طول تاریخ، چنين شرایطی وجود نداشته است.
ادامه مطلب

معرفی کتاب «آب هرگز نمی میرد»

 خاطرات شنیدنی «حاج محمد»؛ فرمانده گمنام «مرصاد» در «آب هرگز نمی‌میرد»/ تقریظ به‌یاد ماندنی رهبر انقلاب بر کتاب: در میان کتاب‌های خاطرات جنگ، این، یکی از بهترین‌هاست/ ساعت‌های خوش و باصفائی را با این کتاب گذراندم
ادامه مطلب

سنجه انصاف

 ...روزی آقای هاشمی در حضور جمعی گفت: من بعد از ظهر رفتم خدمت امام. امام فرمود موضوع قائم مقامی آقای منتظری را فردا مطرح نکن. گفتم: چرا؟ ما در اجلاسیه قبل گفته‌ایم که ایشان را بعنوان قائم مقام مطرح کنیم. فرمود نه! یکی از دوستان آمده و چنین گفته. گفتم نمیشود، ما اعلام کرده‌ایم!» [سنجه انصاف /صفحه ۱۶] ‌
ادامه مطلب

کتاب «احیاگر شرقی» منتشر شد

 به مناسبت روز بزرگداشت سیدجمال‌الدین اسدآبادی، کتاب احیاگر شرقی با موضوع نگاهی به اندیشه و عمل سیاسی ایشان به همت اندیشکده برهان منتشر و روانه بازار نشر گردید.
ادامه مطلب

کتاب سیاست داخلی و خارجی از منظر آیت‌الله العظمی خامنه‌ای(مدّظلّه‌العالی) منتشرشد

 رهبر معظّم انقلاب همواره تلاش داشته‌اند مبانی، ارکان، اهداف، ارزشها و عناصر اساسی این نظام نوظهور را تبیین و تشریح کنند و در تفسیر این مکتب سیاسی هماره محور و کانون مباحث را اندیشه و خطّ فکری و عملی امام خمینی(رحمة‌الله‌علیه) قرار داده‌اند. در منطق ایشان جمهوری اسلامی شجره‌ی طیّبه‌ای است که ریشه‌ی آن امام است و بدون منطق و اندیشه‌ی امام معنا و مفهوم نمی‌یابد.
ادامه مطلب