نصایح یار

 «زندگی زاهدانه»، «دنیاطلبی»، «زاهد، صابر، راغب»، «سخت‌گیری نکردن بر مردم»، «تاثیرات حیاتی رفاقت‌ها و مصاحبت‌‌ها»، … و «تاثیر گناه بر سرنوشت ملت‌ها» بعضی از عناوین گفتارهای ۳۶ گانه این نشریه هستند.
ادامه مطلب

کتاب «نفوذ در خانۀ ملت» منتشر شد

 کتاب نفوذ در خانۀ ملت با موضوع بررسی کارنامۀ تجدیدنظرطلبان افراطی در مجلس ششم به همت اندیشکده برهان منتشر و روانه بازار نشر گردید.
ادامه مطلب

یک کتاب خوب برای مطالعه در ایام فاطمیّه(س)

  محور عمده کتب پیرامون فاطمه زهرا(س) خصوصيّات تاريخى واخلاقى آن بزرگوار و ظلم‌هايى است كه در زندگى پر بركتش بر او رفته و اين در حالى است كه مراتب و کمالات وجودی ایشان كمتر مورد توجه محقّقان قرار گرفته است.
ادامه مطلب

مجموعه کتاب «از نهضت تا نظام» منتشر شد

  به مناسبت سالروز قیام مردم قم در ۱۹ دیماه ۱۳۵۶، مجموعه ۳ جلدی «از نهضت تا نظام» با موضوع بازخوانی تحولات انقلاب کبیر اسلامی از مبارزه تا نظام‌سازی به همت اندیشکده برهان منتشر و روانه بازار نشر گردید.
ادامه مطلب

مروری كوتاه بر ارتباط شهید ‌قاسم سلیمانی با دنیای كتاب

  «حاج قاسم» کدام کتاب‌ها را خواند و کدام‌ها را توصیه کرد؟
ادامه مطلب

کتاب «مطبوعات زنجیره‌ای» منتشر شد

  کتاب مطبوعات زنجیره‌ای با موضوع واکاوی روند تکوین حلقه‌های مطبوعاتی تجدیدنظرطلبان به همت اندیشکده برهان منتشر و روانه بازار نشر گردید.
ادامه مطلب

کتاب «به اسم روشنایی» منتشر شد/برگ‌هایی از تاریخ روشن‌فکران عصر پهلوی

  کتاب به اسم روشنایی با موضوع برگ‌هایی از تاریخ روشن‌فکران عصر پهلوی به همت اندیشکده برهان منتشر و روانه بازار نشر گردید.
ادامه مطلب

کتاب «الفبای اسلام زدایی» منتشر شد

  نگاهی تاریخی به اسلام ستیزی و اسلام زدایی در پوشش ادبیات و اصلاح خط/
ادامه مطلب

رهنمودهای رهبر معظّم انقلاب اسلامی(مدّظلّه) به طلاب در کتاب بدان ایدک الله .

  «طلبه را باید از اول درس خواندن وادار کرد به اینکه فکر کند. معروف بود می‌گفتند «بدان، ایدک الله» ـ چرا گفت بدان و نگفت بخوان؟ ـ منظور این است که اولاً حس سوال‎پردازی را در طلبه زنده کند، بعد هم به او تفهیم کند که خواندن مراد نیست، دانستن مراد است. این بایستی برای برنامه‌ریزان ما واقعا به صورت یک دستورالعمل جامع باشد.»
ادامه مطلب

کتاب خاطرات نماینده ارشد آمریکا در مذاکرات هسته‌ای روانه بازار نشر شد

  کتاب خاطرات وندی شرمن، مذاکره‌کننده ارشد آمریکایی، با عنوان «من ترسو نیستم» از سوی مؤسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی روانه بازار نشر شد. .
ادامه مطلب

بازخواني روزنامه "شيخ فضل الله نوری"

  در این مجموعه ماجرای تحصن علامه شیخ فضل الله نوری زعیم نهضت اسلام خواهی مشروطه (مشروعه) و جمعی از یاران (که تعداد زیادی از مجتهدین از سراسر ایران را شامل می شد) در صحن حرم حضرت عبدالعظیم حسنی از دیدگاهی فرهنگی و مطبوعاتی بررسی می شود. در جریان این تحصن به دستور مرجع شهید شیخ فضل الله نوری اوراقی منتشر می شود که دست اندرکاران چاپ آن را لوایح می نامیدند که مردم آن زمان از آن لوایح تحت
ادامه مطلب

آیین معرفی کتاب «تفسیر سوره برائت» در مشهد برگزار شد

  آیین معرفی کتاب «تفسیر سوره برائت» در مشهد برگزار شد. به گز ارش دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای در مشهد، این آیین در محل ساختمان شماره یک دانشگاه علوم اسلامی رضوی واقع در صحن هدایت حرم مطهر امام رضا(ع)، با با حضور اساتید حوزه علمیه، طلاب و دانشجویان برگزار شد.
ادامه مطلب

کتاب «خانوادۀ ایرانی، چالش‌ها و بحران‌ها» منتشر شد

  بررسی آسیب شناسانه وضعیت خانواده در جامعه ایران امروز
ادامه مطلب

کتاب «حجاب و سینمای ایرانی» منتشر شد

  بررسی مقولۀ پوشش در سینمای ایران
ادامه مطلب