برگزاری مراسم بزرگداشت حبیب انقلاب مرحوم آیت‌الله طاهری گرگانی

 

مراسم بزرگداشت حبیب انقلاب مرحوم آیت‌الله طاهری گرگانی، پنجشنبه‌شب گذشته ۹۸/۱۰/۵ در مسجد الرضا(ع) آذربایجانی‌های مقیم گرگان برگزار شد.
در این مراسم ابتدا آقای یازرلو از اساتید و قاریان برجسته‌ی استان آیاتی چند از کلام‌الله مجید را تلاوت کرد و سپس آقای حسین‌پور از شعرای آیینی استان گلستان، اشعاری را در وصف مرحوم آیت‌الله طاهری گرگانی برای حضار قرائت نمود.
مراسم با خیرمقدم‌گویی حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر سیدعلی طاهری ادامه یافت و در پایان آیت‌الله محمدی لائینی (نماینده‌ی محترم ولی فقیه در استان مازندران و امام جمعه‌ی ساری) به سخنرانی پرداخت.
سخنران مراسم در تبیین ویژگی‌های مرحوم آیت‌الله طاهری گرگانی، از آن محروم به‌عنوان شخصیتی فرهیخته، انقلابی و متقی یاد کرد که با اندرزهای خود، نور ایمان را در دل‌های مردم تقویت می‌نمود.
وی همچنین با اشاره به درپیش‌بودن یوم‌الله ۹دی (روز بصیرت و میثاق امت با ولایت) بصیرت را یکی از خصوصیات ضروری یک فرد مؤمن و انقلابی دانست و گفت: امت انقلابی ایران در ۹دی ۸۸ با حرکت خودجوش خود توطئه‌ی خطرناک دشمن را خنثی کردند. امسال نیز اغتشاشاتی به بهانه‌ی بنزین در آبان‌ماه صورت گرفت ولی مردم علی‌رغم اعتراضی که به شیوه‌ی اجرای آن داشتند، برای جلوگیری از سوءاستفاده دشمن به حمایت از نظام برخاستند.
یادآور می‌شود مرحوم آیت‌الله طاهری گرگانی در ۸دی سال۱۳۸۶ مصادف با روز عید غدیر به لقاءالله پیوست.

این مراسم با مدیریت کانون فرهنگی تبلیغی حبیب انقلاب و با همکاری صداوسیمای مرکز گلستان، سازمان تبلیغات اسلامی، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، بنیاد شهید و امور ایثارگران، هیئت امنای مسجد و هیئت حسینی آذربایجانی‌های مقیم گرگان، مدرسه‌ی علمیه‌ی امام صادق(ع) گرگان، هیئت حزب‌الله گرگان و فعالان جبهه‌ی فرهنگی استان گلستان و با حضور باشکوه اقشار مختلف مردم برگزار گردید.

پیام سیستم

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.