ویژه نامه پنجه بر خورشید (به مناسبت هتک حرمت ساحت پیامبر اعظم(ص))

 

پیامبر اعظم(ص)، رحمت برای جهانیان

از تهمت های بزرگ و نابخشودنی که در طول تاریخ مخصوصاً سالهای اخیر از جانب غربیان و وابستگان و تاریک فکران داخلی آنها نسبت به پیامبر اکرم (ص) روا داشته شده است این امر است که پیامبر خاتم، پیامبر رحمت و رأفت را، پیامبر خشونت و خونریزی و قساوت معرّفی نموده اند.

ولی هر انسان خردورز و با انصاف اگر کوچکترین دقتی داشته، نسبت به رفتار پیامبر اکرم(ص) مخصوصاً در دوران 23 ساله رسالت، و نگاهی گذرا داشته باشد به قرآن و کلمات پیام آور آن، به راحتی در می یابد که قرآن با لفظ و نام خدای «رحمان» و «رحیم» آغاز شده و در بین 114 سوره آن، 113 سوره آن با همین عنوان شروع شده است، و قرآن را به عنوان رحمت، و پیغمبر خاتم را به عنوان «رحمةٌ للعالمین» معرفی می کند. کارکرد 23 ساله پیامبر(ص) که غالباً قربانی خشونت های دشمن خود بوده و آنچه از او دیده شده یا جنگهای دفاعی است و یا صلح و آشتی بوده است و یا گذشت و لطف و مهربانی که اوج آن را در جریان فتح مکه می بینیم که حضرت در اوج قدرت و پیروزی و تسلّط، بالاترین عفو و گذشت و لطف را در حق سرسخت ترین دشمنان خویش نشان می دهد.

چهره اسلام و پیامبر اعظم(ص) در غرب

دانشمندان به نام جوامع غربی، بر خلاف تلاش های مذبوحانه و توهین آمیز نه تنها پیامبر اسلام را از بزرگان طراز اول تمدن دینی می دانند، بلکه با صراحت تمام بر جهانی شدن دین اسلام   به علت مزایای بی شمار آن   اقرار نموده اند. و شاید توجه به این واقعیت ها توهین کنندگان را به درد آورده و آن ها را به ورطه بی فرهنگی و توهین کشانده است.

تولستوی: نویسنده و فیلسوف اخلاق گرای معروف روسیه که آموزه هایش سرمشق رهبران بزرگ سیاسی در جهان همچون گاندی قرار داشت، می گوید: شخص شخیص پیامبر اسلام سزاوار همه گونه احترام و اکرام می باشد. شریعت پیغمبر اسلام به علت توافق آن با عقل و حکمت در آینده عالم گیر خواهد شد.

کارل مارکس: فیلسوف، سیاستمدار و انقلابی آلمانی الاصل در قرن 19 با درک عمیق از شخصیت پیامبر عظیم الشأن اسلام چنین اظهار می دارد: محمد مردی بود که... از میان مردمی بت پرست با اراده آهنین برخاست و آنان را به یگانه پرستی دعوت کرد و در دل های ایشان جاودانی روح و روان را بکاشت، بنابراین او را نه تنها باید در ردیف مردان بزرگ و برجسته تاریخ شمرد، بلکه سزاوار است که به پیامبری او اعتراف کنیم و از دل و جان بگوییم که او پیامبر خدا بوده است.

ولتر فرانسوی: حضرت محمد(ص) بی گمان مردی بسیار بزرگ بود. وی جهانگشایی توانا، قانون گذاری خردمند، سلطانی دادگر و پیامبری پرهیزگار بود. او بزرگترین نقشی را که ممکن بود در مقابل چشمان مردم عادی ایفا کند در روی زمین ایفا کرد.

پیرسیمون لاپلاس: منجم و ریاضی دان بسیار معروف فرانسوی در قرن 18 و 19 میلادی بود که نظریات او تحولات بزرگی در نجوم ایجاد کرد. او یکی از محققین غربی است که در مورد دین مبین اسلام چنین اظهار نظر نموده است:

گرچه ما به ادیان آسمانی عقیده نداریم، ولی آیین حضرت محمد(ص) و تعالیم او دو نمونه اجتماعی برای زندگی بشریت است. بنابراین اعتراف می کنیم که ظهور دین او و احکام خردمندانه اش بزرگ و با ارزش می باشد و به همین جهت از پذیرش تعالیم حضرت محمد بی نیاز نیستیم.

توهین به مقدسات از نگاه فقه و حقوق

قرآن کریم می فرماید:

«یا أَیهَا الَّذِینَ آمَنُوا لا تُحِلُّوا شَعائِرَ اللَّهِ؛ ای اهل ایمان! [هتک حرمتِ] شعایر خدا را حلال مشمارید».

«ذلِک وَ مَنْ یعَظِّمْ حُرُماتِ اللَّهِ فَهُوَ خَیرٌ لَهُ عِنْدَ رَبِّهِ؛ این است [آنچه مقرر شده] و هر کس برنامه های الهی را بزرگ بشمرد و احترام آنها را حفظ کند، آن برای او نزد پروردگارش بهتر است».

حرمات جمع «حرمة» و به معنی چیزی است که باید احترام آن حفظ شود و در برابر آن بی حرمتی نگردد. خداوند در قرآن، مصادیقی از ترک احترامِ واجب را ذکر کرده و در قرآن وعده عذاب بر آن داده است؛ مثل سبک شمردن نماز.

از طرفی ترک برخی شعائر مانند حج و عمره برای کسی که تمکن دارد موجب فقر و عواقب سوء دنیوی نیز می شود.

فقهای عظام با استدلال به لزوم تعظیم شعائر و تأسّی به سیره اهل بیت (علیهم السلام) فرموده اند: بلند شدن و ایستادن در مقابل مؤمنین و تعظیم و احترام به آنها- به حسب عادت عرف- جایز است؛ بلکه اگر ترک آن موجب توهین به مؤمن گردد واجب خواهد شد. در فقه شیعه توهین به جسد مؤمن نیز هتک شعائر است.

بنابر این در حکومت اسلامی، حفظ شعائر اسلامی و ارزش های دینی یک قانون است و همگان وظیفه دارند تا این قانون را در هر شرایط عمل کنند و نیروی انتظامی نیز وظیفه دارد این ارزش ها را حفظ کرده و آنجا که به این ارزش ها وشعائر اهانت می شود، برخورد نماید.

قابل توجه اینکه در نظام حقوقی «کامن لا» از دیرباز، توهین به مقدسات با عنوان"Blasphemy" جرم شناخته شده است. بر اساس تعریفی که حقوق دانان غربی از این اصطلاح ارائه نموده اند قاعده مزبور نه تنها شامل توهین به مقدسات می شود؛ بلکه هرگونه انکار حقّانیت مسیحیت یا کتب مقدس و یا انکار وجود خداوند مصداق این جرم به شمار می رود.

در انگلستان این مسئله که صرفاً انکار حقّانیت دین مسیح و یا اعتبار کتب مقدس از طریق نوشته، چاپ، آموزش و یا بیانات همراه با توصیه، بر اساس قانون، جرم شناخته شده و برای آن مجازات های متعددی پیش بینی شده است.

توهین به شخصیت پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله

امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه در حمایت از انتشار کاریکاتور های موهن به پیامبر(ص)، گفته است که اسلام دینی افراطی و تروریستی است. ماکرون در توییترش هم نوشته است که هیچ چیزی هرگز باعث نمی شود که عقب بنشینیم. همواره در کنار کرامت انسانی و ارزش های جهانی خواهیم ایستاد.

فرانسوی ها با تعمیم جنایات داعش و گروه های تکفیری در سوریه به کل اسلام، نتیجه گرفته اند که اسلام، دینی تند و تروریستی است و خودشان را مدافع کرامت انسانی می دانند. اما جالب است بدانیم که دویست سال پیش از ظهور داعش و امثالهم، آبا و اجداد ماکرون بودند که با جنایت های متعددی علیه بشریت، معنای تازه ای به تروریسم و جنایت بخشیدند.

در آغاز دهه هجده میلادی، فرانسه به بهانه آن که فرمانروای الجزایر، سه سال پیش از آن، برای وصول هفت میلیون فرانک طلب این کشور از فرانسه، پاریس را تهدید کرده بود و با هدف تسلط بر الجزایر، به این کشور حمله کردند. بنا بر اعلام الجزایری ها، سربازان فرانسوی در طول حضورشان در الجزایر، بیش از یک میلیون الجزایری را تنها به جرم مقاومت در برابر استعمار و استقلال خواهی شکنجه کرده و یا به قتل رساندند.

فرو کردن قربانیان در فاضلاب و آب منجمد از روش های رایج فرانسوی ها در شکنجه مردم الجزایر بود. سر بریدن مردم نگون بخت الجزایر هم به تفریحی می ماند که این قوم متمدن در اوقات فراغتشان از تجاوز و تعرض انجام می دادند. الجزایر بیش از آنکه نماد جنگ های استقلال طلبانه و مبارزه با استعمار باشد، یاد آور جنایاتی است که فرانسوی ها علیه مسلمانان مرتکب شدند. الجزایر قبل از آنکه به مبارزات امثال عبدالقادر مشهور شده باشد، به وحشیگری کسانی معروف است که امروز نوه نتیجه شان از پاسداشت کرامت انسانی می گویند.

 البته فقط الجزایر نبود. ماکرون در حالی مدافع صلح و ارزش های جهانی شده است که کشورش تا همین چند دهه قبل علاوه بر الجزایر، برزیل، گینه، مراکش، تونس، بنین، بورکینافاسو، ساحل عاج، مالی، موریتانی، نیجریه، توگو، سنگال، آفریقای مرکزی، گابن، کنگو، چاد و کامرون را هم تحت استعمار خود در آورده بود. این هم از عجایب و طنز روزگار است. آنهایی که در خشونت علیه بشریت روی هرچه تروریست و جنایتکار است را سفید کرده اند، برایمان ژست صلح طلبی و احترام به عقاید می گیرند. (پایگاه خبری رجانیوز)

مظلومیت پیوسته

توهین به رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلم، ماجرای تازه ای نیست که فقط در زمان ما اتفاق افتاده باشد. در طول تاریخ بشریت و رسول خاتم صلی الله علیه و آله و سلم همواره دشمنان حقیقت، پس از عجز در برابر منطق محکم رسولان الهی، برای بایکوت شخصیتی این انوار الهی در میان مردم از حربه های مختلفی استفاده کرده و می کنند؛ اما زهی خیال باطل که نور خدا با این فوت های حق ستیزان، خاموش شود. متن زیر نگاهی است قرآنی به این مقوله در بیان حجت الاسلام والمسلمین قرائتی.

نور خدا خاموش نمی شود

«یرِیدُونَ لِیطْفِئُواْ نُورَ اللهِ بِأَفَوَاهِهِمْ وَاللهُ مُتّمُّ نُورِهِ وَلَوْ کرِهَ الْکافِرُونَ» (سوره صفّ/8)

«آنان تصمیم دارند که نور خدا را با دهان ها (و سخنان و افتراها)ی خود خاموش کنند، در حالی که خداوند کامل کنندة نور خویش است، هرچند کافران ناخشنود باشند.»

- دشمن برای خاموش کردن نور خدا، از راه هایی مختلفی استفاده می کند، از جمله:

ـ تهمت ارتجاع و کهنه گرایی می زنند.

ـ می گویند این سخنان خیال و پندار است.

ـ سخنان پیامبر را دروغ و افترا می نامند.

ـ آیات وحی را سطحی و بی ارزش قلمداد می کنند.

ـ برای خداوند رقیب تراشی می کنند.

ـ مردم را از شنیدن آیات الهی باز می دارند.

ـ به راه و مکتب مؤمنان طعنه می زنند و آنان را تحقیر می کنند.

ـ دین خدا را مسخره می کنند.

ـ سعی در تخریب مساجد و پایگاه های مکتب دارند.

ـ سعی در تحریف دین می نمایند.

ـ گاهی بدعت گذاری در دین دارند.

ـ گاهی حقایق دین را کتمان می کنند.

ـ دین خداوند را تجزیه می کنند.

ـ حق و باطل را در هم می آمیزند.

ـ در دین خدا، غلوّ می کنند.

ـ با مسلمانان به جنگ و ستیز بر می خیزند.

- هر چه ضربه به دین و مقدّسات دینی شدیدتر باشد، دفاع هم باید قوی تر باشد. به پیامبر اسلام جسارت های زیادی کردند و او را ساحر، کاهن، شاعر و مجنون خواندند که همة آنها به نحوی در قرآن جبران شده است.

فتنه سلمان رشدی

آیات شیطانی اثر سلمان رشدی، کتابی است که در 547 صفحه نگارش یافت و به عنوان کتاب سال 1988 انگلستان شناخته شد. یک یهودی صهیونیست بانی این کتاب بود و مبلغ نیم میلیون پوند به عنوان کمک به نویسنده پرداخت و وی را به نوشتن این کتاب ترغیب کرد. این کتاب، در بردارنده وقیحانه ترین اهانت ها به ساحت مقدس پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله، خاندان ایشان، صحابه و قرآن است و معتقدات مسلمانان را به مسخره گرفته است.از جمله این که «بلال» را «هیولای سیاه عظیم الجثه» معرفی کرده و از «سلمان فارسی» به عنوان ولگردی یاد می کند که به ریگزارهای عربستان مهاجرت کرده، با فرد تاجرپیشه و درویش مسلکی که ادعای پیامبری دارد، آشنا می شود. این کتاب در لندن وتوسط «موسسه پنگوئن» به چاپ رسید و نویسنده از همان ابتدای نگارش، دارای گارد محافظ بود.

پس از انتشار کتاب موهن آیات شیطانی در سطح گسترده، همراه با تبلیغات هماهنگ و تشویق های محافل صهونیستی، از گوشه و کنارجهان صدای اعتراض مسلمانان برخاست؛ از سویی هشدارهایی به ناشران داده شد و از سوی دیگر، اقداماتی حقوقی برای محدود کردن نشر و انتشار کتاب و محکومیت رشدی صورت گرفت و نقدهایی نیز بر این کتاب نوشته شد. البته دنیای استکبار، نه تنها به این هشدارها وقعی ننمود، که بر دامنه تبلیغات خود افزود تاجایی که در نشریات اروپایی رشدی، به عنوان شخصیتی انقلابی مطرح شد. مؤسسات گسترده و شبکه های توزیعی در غالب کشورهای اروپایی، آمریکایی و بعضی کشورهای آسیایی، با قراردادهای کلان برای ترجمه و توزیع آن، به تلاش پرداختند و هم زمان با ایجاد حلقه های محافظتی، به حمایت علنی ازاو پرداختند.

امام خمینی رحمه الله در یک تصمیم بی سابقه، طی حکمی که همه مسلمانان جهان را مورد خطاب قرار می داد، کتاب و نویسنده را محکوم و حکم اعدام نویسنده و ناشران کتاب را صادر نمود. با این فرمان، امت اسلامیِ تمامی نقاط جهان، به صورت یک پارچه و عظیم، به خروش و حرکت درآمده و با حمایت قاطع از حکم رهبر انقلابیِ خود، نفرت و انزجار خویش را از این دسیسه و توطئه استعماری به نمایش نهادندو خواستارمحاکمه رشدی و ممنوعیت چاپ وانتشار و جمع آوری این کتاب شدند.

فیلم موهن آمریکایی

فیلم مذکور از سوی تری جونز، کشیشی ضد اسلام و اهل فلوریدای آمریکا، منتشر شده و اعلام کرده است که انتشار این فیلم به مناسبت سالگرد حملات یازده سپتامبر صورت گرفته است.

در این فیلم دوساعته، شخصیت ارزشمند پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله به تمسخر گرفته شده و این چهره پاک، فردی ترسیم شده است که گناهان بسیاری را مرتکب می شود.

«سَم باسیل»، نویسنده و کارگردان این فیلم که «برائت از مسلمانان» نام دارد، یک یهودی آمریکایی، اهل کالیفرنیا و شاغل در بخش مستغلات است؛ اما پخش و توزیع فیلم را تری جونز برعهده دارد.

سم باسیل که اکنون در مخفیگاه به سر می برد، به «وال استریت ژورنال» گفت: «بیش از ۱۰۰ یهودی با اعطای ۵ میلیون دلار» در تأمین مالی این فیلم همکاری کردند و این فیلم با شرکت ۶۰ هنرپیشه و ۴۵ نفر پشت صحنه و در سه ماه ساخته شده است.

به گفته «سم باسیل»، این فیلم تاکنون تنها یک بار اکران شده که اوایل سال جاری در سالنی تقریباً خالی در هالیوود بوده است.

تری جونز، کشیش کلیسای گِینزویل فلوریدا که شبکه خبری سی ان ان در وب سایت خود او را کشیشی «جویای نام» توصیف کرده، پیشتر در اردیبهشت ماه امسال قرآن را آتش زده بود.

تری جونز روز ۲۰ مارس ۲۰۱۱م. نیز یک نسخه از قرآن را در کلیسای خود به آتش کشید که این اقدام تظاهرات گسترده ای را به دنبال داشت که طی آن ده ها تن کشته و زخمی شدند.

این فیلم موهن که با دو نام «برائت از مسلمانان» و «زندگی محمد[صلی الله علیه وآله] رسول اسلام» معرفی شده، یک فیلم آماتوری به کارگردانی «سام باسیل» است که حاوی صحنه ها و توهین هایی به پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله است که زبان از بیان آنها شرم می کند.

بازتاب ها

حضرت آیت الله خامنه ای در بیانیه ای، اهانت اخیر یک نشریه فرانسوی به ساحت نورانی پیامبر اعظم صلّی الله علیه وآله و سلّم را محکوم کردند.

متن بیانیه ی رهبر انقلاب اسلامی به شرح زیر است:

بسمه تعالی

گناه بزرگ و نابخشودنی یک نشریّه ی فرانسوی در اهانت به چهر ه ی نورانی و قدسی حضرت رسول اعظم (صلّی الله علیه و آله) بار دیگر عناد و کینه ی شرارت بار دستگاه های سیاسی و فرهنگی دنیای غرب با اسلام و جامعه ی مسلمانان را آشکار ساخت. بهانه ی آزادی بیان برای محکوم نکردن این جرم بزرگ که از سوی برخی سیاستمداران فرانسوی گفته شده کاملاً مردود و غلط و عوام فریبانه است. سیاستهای عمیقاً ضدّ اسلامیِ صهیونیست ها و دولتهای استکباری عامل این گونه حرکتهای دشمنانه است که هر چند یکبار بُروز می یابد. این حرکت در این برهه ی زمانی میتواند، نیز به انگیزه ی منصرف کردن ذهن ملّتها و دولتهای غرب آسیا از نقشه های شومی باشد که آمریکا و رژیم صهیونیستی برای این منطقه در سر دارند. ملّتهای مسلمان بویژه کشورهای غرب آسیا، ضمن حفظ هوشیاری در مسائل این منطقه ی حسّاس، باید هرگز دشمنی های سیاستمداران و سردمداران غربی نسبت به اسلام و مسلمین را فراموش نکنند.

والله غالب علی امره

سیّدعلی خامنه ای ۱۸ /۶/ ۹۹ (پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مد ظله العالی))

از اسلام هراسی تا اسلام ستیزی

واقعیت آن است که از اواخر دهه ی ۱۹۹۰ میلادی و پس از آسودگی خاطر گردانندگانِ جریان جهانی از خطر کمونیسم، گزارش های متعددی در خصوص سطح مواجهه ی تمدنی اسلام سیاسی با الگوی غرب منتشر گردید؛ خطری که در لایه ای فراتر از رقابت اقتصادی-سیاسیِ چین نوظهور بود. محکومیت های رسمی و تجمع در برابر سفارت کشورهای مصداق، گرچه نشان دهنده ی حساسیت مسلمانان به مقدسات خویش است، اما واکنشی راهبردی برای خنثی سازی این فرضیه ی جهانی به شمار نمی رود. کلیدواژه ای که در نامه ی رهبر معظم انقلاب به جوانان اروپا و آمریکا، بیشتر خودنمایی می کرد، یعنی «هراس افکندن و نفرت پراکندن»، انگشت گذاشتن بر همان راهبردی است که وجه مشترک تمام صورت ها و مصادیق فوق الذکر به شمار می رود؛ از تقویت جریان های تکفیری و تکثیر بدل های معوجی از اسلام سیاسی تا اهانت به مقدسات مسلمانان برای به غلیان درآوردن احساسات ایشان و بروز واکنش هایی مانند آنچه در آن نشریه ی فرانسوی رخ داد.

آزادی بیان به سبک غربی

اظهارات امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه در تأیید کاریکاتور توهین آمیز به پیامبر اسلام صلوات الله علیه و آله، باعث خشم مسلمانان در سرتاسر جهان شده است. به همین علت حضرت آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی خطاب به جوانان فرانسوی پیامی کوتاه صادر کردند. متن این پیام که به زبان فرانسوی در شبکه های اجتماعی منتشر شد، به شرح زیر است:

بسمه تعالی

جوانان فرانسه!

از رئیس جمهور خود بپرسید: چرا از اهانت به پیامبر خدا حمایت می کند و آن را آزادی بیان می شمارد؟ آیا معنی آزادی بیان این است: دشنام و اهانت، آن هم به چهره های درخشان و مقدس؟ آیا این کار احمقانه، توهین به شعور ملتی نیست که او را به ریاست خود انتخاب کرده است؟

سوال بعدی این است که چرا تردید در هولوکاست جرم است؟ و اگر کسی چیزی در این باره نوشت باید به زندان برود، اما اهانت به پیامبر آزاد است؟

سید علی خامنه ای

۷ آبان ۱۳۹۹ (پایگاه دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه ای)

راهبردها

بی شک یکی از اغراض توهین کنندگان به اسلام و پیامبر اعظم مشوَّه و تیره نشان دادن چهره اسلام است. در مقابل باید مسلمانان کاری کنند که «چهره بی پیرایه اسلام، دیده و شناخته شود. دشمنان در طول چند قرن و دوستان نادان و غافل در زمانی درازتر، چهره نورانی اسلام را زشت کرده و به غرض یا به سلایق جاهلانه، به آن افزوده یا از آن کاسته اند. امروز هم اگر چه کژ فهمی ها و سود طلبی ها از سوی خودی ها در کار تیره کردن تصویر اسلام است، ولی حقّاً تبلیغات دشمنان در این باره بسی بیش از آن است و آنان از راه های ظریف و موذیانه به این کار مشغولند... برادرانِ مسلمان! بر این اساس، کار بزرگ ما شناسایی اسلام و شناساندن آن و نیز آشنایی بیشتر با یکدیگر است» (بیانات مقام معظم رهبری در آغاز اجلاس سران کنفرانس اسلامی، 18/ 9/ 1376)

خداوند متعال فرموده: «وَ إِن یرِیدُواْ أَن یخْدَعُوک فَإِنَّ حَسْبَک اللهُ هُوَ الَّذِی أَیدَک بِنَصْرِهِ وَبِالْمُؤْمِنِینَ؛ (سوره انفال/62) و اگر بخواهند با تو خدعه کنند، خدا برای تو کافی است؛ او همان کسی است که تو را، با یاری خود و مؤمنان، تقویت کرد...» پس مؤمنان باید به تأسی از خداوند متعال، برای دفاع از رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم یکپارچه به پاخیزند و هرکس در حد توان خود، تلاش کند تا دشمن را در رسیدن به هدف شوم خود ناکام گذارد. نویسندگان، قلم به دست گیرند؛ فیلمسازان فیلم های قوی دربارة معرفی زندگی پیامبر خدا صلی الله علیه و آله و سلم و اهل بیت علیهم السلام بسازند و توده های مردم به مطالعه در زندگی این انوار الهی و عمل به سیرة آنان بپردازند.

معرفی کتاب

غربی ها و غرب زده ها دائماً این کلام را بر زبان جاری می سازند که اسلام دین است، نه اقتصاد، عقیده است نه راهی برای زندگی؛ نحوه ارتباطی است بین انسان و خدای خود و هرگز نمی تواند در جامعه تحول اساسی ایجاد نماید.

در حالی که اینان نمی دانند اسلام یک دگرگونی و نهضتی است که هرگز عقیده اش از زندگی، و جهت اجتماعی اش از محتوای روحی آن جدا نیست. و به همین جهت است که نهضتی منحصر به فرد در طول تاریخ خود بوده است.

توحید، جوهره عقیده اسلامی است که به واسطه آن، انسان از عبودیت و بندگی غیر خداوند آزاد گشته و تمام شکل های خدایان دروغین را طرد می کند، و این همان آزادی انسان از درون و بیرون است.

اسلام از ایمان و اصول اخلاقی و عمل تشکیل شده است. ایمان، آزادی و شرافت انسان را حفظ کرده و او را به زندگی سعادت مندی نایل می گرداند. و اصول اخلاقی، ارتباط انسان را با اجتماع تنظیم نموده و زندگی آرام و لذّت بخشی را برای او تضمین می کند. و عمل، تطبیق این اصول با ایمان وی در عالم خارج است.

کتاب "اسلام شناسی و پاسخ به شبهات: دفاع از اسلام و پیامبر(ص)" درصدد برآمده تا چهره اسلام و پیام آور آن و قرآن را طوری ترسیم کند از هرگونه شبهه و ایرادی مصون باشند و در ضمن پاسخی به شبهات غربیان و یهود و دشمنان اسلام باشد.

https://hawzah.net/

پیام سیستم

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.