نکته اخلاقی روز دوم

 انسان قرآن می خواند، #خدا فواصلی بین او و غیرمؤمنان تعریف می‌کند که خود شخص متوجه این فاصله‌ها نمی‌شود؛ که چرا دارد با عده‌ای پیوند می‌خورد و از عده‌ای دور می‌شود.

 تجربه کنید و #قرائت_قرآن را چه در ماه مبارک چه در غیر آن، به صورت مداوم در برنامه خود بگذارید. خودتان می‌بینید پایتان از جمع‌های نامطلوبی دور می‌شود و با آدم‌هایی آشنا می‌شوید که خودتان آن‌ها را انتخاب نکرده بودید. جوری که ـ به تعبیر اشتباه ـ تعبیر به شانس می‌کنید! در حالیکه این #سنت قطعی الهی است که پشت آن، قرائت قرآن شماست.

 این #حجاب را خدا «#حجاب_ندیدنی» معرفی می کند. «وَإِذَا قَرَأْتَ الْقُرْآنَ جَعَلْنَا بَيْنَكَ وَبَيْنَ الَّذِينَ لَا يُؤْمِنُونَ بِالْآخِرَةِ حِجَابًا مَّسْتُورًا» وقتی قرآن می‌خوانی بین تو و کسانی که به #آخرت #ایمان ندارند حجابی نادیدنی ایجاد می کنیم.

 بهترین وقت و به قول کاسب‌ها سرچراغ این موضوع هم #ماه_رمضان است. خیلی‌ها هم هستند که در #ماه_مبارک_رمضان عذر دارند و نمی‌توانند #روزه بگیرند. قرآن که می‌توانند بخوانند! قرائتی که همراه تدبر و تأمل باشد بسیار ارزشمند است، ولی قرائت قرآن ـ خصوصاً در این ماه ـ حتی اگر تدبر کمی هم در آن باشد بدون خاصیت نیست.
حجت الاسلام قاسمیان

پیام سیستم

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.