حسن روحانی کیست؟(10) مسئول پدافند یا شیفته مذاکره!

با توجه به رفتارهای عجیب و دشمن شادکن حسن روحانی (فریدون)، بازخوانی سوابق او در قبل و پس از انقلاب یکی از ضروریات مهم این روزها به حساب می آید.

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی "خیبرآنلاین"، به همین منظور، برش هایی از سوابق او که کمتر به اطلاع عموم رسیده، منطبق با خاطرات منتشرشده توسط حسن روحانی (فریدون) جمعبندی و مورد بازنشر قرار گرفته شده است. انتشار این سوابق به صورت سریالی ادامه خواهد یافت:

ضربه پدافند هوایی به رزمندگان

حسن روحانی در دوران جنگ، معاون فرمانده جنگ هاشمی رفسنجانی و مسئول پدافند هوایی کشور بود. محسن رضایی در مورد عدم پشتیبانی پدافند هوایی از عملیات بدر در سال ۱۳۶۳ و عملی نشدن قول‌هایی که داده بودند، می‌گوید: «به همه می‌گفتیم که خب [سیستم پدافند هوایی] هاگ دارند و هاگ را در اختیار جنگ می‌گذارند. ما فکر نمی‌کردیم که اینها به ما ضربه بزنند. وقتی که دیگر عملیات بدر شروع شد، دیدیم تمام قول‌هایی که به ما دادند، به باد هوا رفت. از عملیات بدر، ما به این نتیجه رسیدیم که نباید به قول‌ها اعتماد کرد مگر این که یک ماه قبل از آن، تجهیزات دفاعی را در اختیار ما گذاشته باشند.»

وی در ادامه سخنانش می‌گوید: «تجربه به ما ثابت کرد که نباید به هیچکدام از اینها خوشبین بود. ولو صمیمی‌ترین مسئولان کشور هم که باشند، نباید به قول‌هایشان اعتماد کرد. حتما هم یک ماه قبل از عملیات باید اینها توی دست ما بیایند و خودمان آنها را بگیریم و تحت امر خودمان باشند و بگذاریم در عملیات که دیگر خیالمان راحت باشد. ضربه بدر و خیبر ما را به این نتیجه رساند که نبایستی به این مسئولان و به قول‌هایشان خوشبین بود… به این نتیجه رسیده بودیم که اگر با بدبینی برخورد کنیم و فشار وارد کنیم، خیلی از مسائل ما هم قابل حل است. چون آن چیزهایی که ما پیش‌بینی و برآورد کرده بودیم، چیزی نبود که خارج از توان جمهوری اسلامی باشد. همه‌اش در حد توان جمهوری اسلامی بود.»

می‌توان به راحتی حدس زد منظور محسن رضایی از "مسئولینی" که نمی‌توان به قول‌هایشان اعتماد کرد، چه کسانی بودند. فرمانده جنگ که هاشمی رفسنجانی بود؛ معاون فرمانده جنگ نیز حسن روحانی و پشتیبانی از جنگ نیز به عهده دولتی بود که نخست وزیرش میرحسین موسوی بود. یعنی مجموعه‌ای که بیشتر از هر چیز، به دنبال نشستن پشت میز مذاکرات صلح با صدام حسین بودند!

حسن روحانی رییس کمیته عقب نشینی هم بوده است.

☄️سلسله مطالب افشاکننده از سوابق حسن روحانی در قبل و پس از انقلاب ادامه خواهد داشت☄️

پیام سیستم

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.