حسن روحانی کیست؟(1) روحانی فقط 10 سال درس طلبگی خوانده است!

با توجه به رفتارهای عجیب و دشمن شادکن حسن روحانی (فریدون)، بازخوانی سوابق او در قبل و پس از انقلاب یکی از ضروریات مهم این روزها به حساب می آید.

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی "خیبرآنلاین"، به همین منظور، برش هایی از سوابق او که کمتر به اطلاع عموم رسیده، منطبق با خاطرات منتشرشده توسط حسن روحانی (فریدون) جمعبندی و مورد بازنشر قرار گرفته شده است. انتشار این سوابق به صورت سریالی ادامه خواهد یافت:

روحانی فقط 10 سال درس طلبگی خوانده است!

در تاریخ ۲۱ آبان ۱۳۲۷ در یکی از روستاهای شهرستان سرخه استان سمنان، در خانواده فریدون پسری متولد شد که نام او را حسن گذاشتند. حسن فریدون یا همان حسن روحانیِ این روزها، در خاطرات خود می‌گوید: «اسم کوچک من حسن است و نام خانوادگی‌ام تا جوانی، همانند نام خانوادگی پدرم، فریدون بود.»

پس از اتمام دوره دبستان، پدرش تصمیم می‌گیرد تا او را به حوزه علمیه سمنان بفرستد. خودش می‌گوید: «شروع تحصیل دروس دینی من به تابستان ۱۳۳۹، یعنی در سن ۱۲ سالگی، برمی‌گردد. مرداد و نیمه اول شهریور آن سال نزد حجت الاسلام نطنزی شرح امثله و بخشی از صرف میر را خواندم و اواخر شهریور با پدرم به سمنان رفتم… بنابراین در اواخر شهریور ۱۳۳۹ رسما وارد حوزه علمیه سمنان شدم و دروس حوزوی را آغاز کردم.»

سال بعد، پدرش او را به حوزه علمیه قم می‌برد: «پدرم در اوایل شهریور ۱۳۴۰ به من گفت که آماده شو تا چند روز دیگر به قم برویم. پدر و مادرم وسایلی را برایم فراهم کردند که به همراه خودم به قم ببرم. لوازم زندگی من یک تشک، لحاف، مقداری لباس و ظروف و کتاب بود که همه آنها را در یک چادر شب بستم و آماده حرکت شدم... در تابستان ۱۳۴۰ وارد حوزه علمیه قم شدم.»

حسن فریدون مدعی است که از سن ۱۴ سالگی فعالیت های سیاسی را شروع کرده! وی می‌گوید: «با اینکه شهید بهشتی از فعالیت سیاسی ما خیلی خشنود نبود و معتقد بود طلبه‌های جوانی که در سال‌های اولیه تحصیل هستند، بیشتر باید به فکر درس و بحث باشند و کار سیاسی را به سطوح بالاتر واگذار نمایند، اما یکی از وظایف خودمان را پخش اعلامیه می‌دانستیم. معمولا اعلامیه‌ها را از حجره‌ای در مدرسه فیضیه تحویل می‌گرفتیم و در میان اجتماعات پخش می‌کردیم. خدا رحمت کند مرحوم شهید محمد منتظری را که فرد بسیار فعالی بود و به قول معروف سرش برای این نوع کارها درد می‌کرد. من از همان سال ۱۳۴۱ با ایشان رفاقت داشتم و با وی برای پخش اعلامیه در مسجد اعظم و صحن مشارکت داشتم. البته بیشتر این فعالیت‌ها در محرم ۱۳۴۲ بود.»

فریدون تا سال ۱۳۴۴ هنوز معمم نشده بود. او در این مورد می‌گوید: «در سال ۱۳۴۴ بعد از شور و مشورت، تصمیم گرفتیم برای سفر تبلیغی به شهرستان همدان برویم. من تا آن زمان معمم نبودم و یک پالتو و یک کلاه و عبا داشتم ولی قبا نداشتم.»

حسن فریدون در دوران طلبگی وضعیت اقتصادی مناسبی نداشت. خودش در این زمینه می‌گوید: «من تا زمانی که در قم بودم، رادیو نداشتم؛ زیرا علاوه بر اینکه قدرت خرید آن را نداشتم، وجود رادیو نیز در حجره خوشایند نبود... من نیز همچون بیشتر طلاب، از لحاظ مادی شدیدا در تنگنا بودم و جمع ارزش تمام وسایل زندگی طلبگی‌ام به پول آن زمان (سال‌های ۱۳۴۱ – ۱۳۴۰) از 100 تومان تجاوز نمی کرد و به دلیل مضیقه مالی، همانند اکثر طلبه‌ها نمی‌توانستم زندگی راحتی داشته باشم و حتی امکان تهیه غذای گرم به طور متوسط هر ۴۸ ساعت یکبار بیشتر برایم نبود و از لحاظ پوشاک و لباس وضع به گونه‌ای بود که می‌بایست یک دست لباس را چندین سال بپوشم و امکان گردش و سفر تفریحی در طول 11 سال برایم نبود و یا به ندرت اتفاق افتاد.»

در سال ۴۸، فریدون که دوره دبیرستان را به صورت متفرقه امتحان داده بود، تصمیم می‌گیرد به دانشگاه برود: «در تابستان ۱۳۴۸ در کنکور دانشگاه قبول شدم و در مهر آن سال وارد دانشگاه تهران شدم. چون رفت و آمد بین تهران و قم مشکل بود و وقت زیادی از من می‌گرفت، کم کم در سال ۱۳۴۹ حوزه علمیه قم را ترک کردم و در تهران ساکن شدم.»

یعنی جناب حسن روحانی فقط از سن ۱۲ سالگی و پایان دبستان تا سن ۲۲ سالگی در حوزه علمیه درس خوانده است؛ به عبارت دیگر، براساس ادعای خود او، روحانی فقط 10 سال طلبه بوده است؛ آن هم طلبه‌ای فقیر و ندار!

☄️ انتشار سلسله مطالب افشاکننده از سوابق حسن روحانی در قبل و پس از انقلاب ادامه خواهد داشت

پیام سیستم

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.