بوی بهار می آید

  خبر خبر که دوباره بهار می‌آید- به صد کرشمه جمال نگار می‌آید
ادامه مطلب

سیر مطالعاتی استاد شهید آیت الله مطهری

  نظر به درخواستهای مکرر علاقه مندان آثار استاد شهید آیت الله مطهری در خصوص  ارائه سیر مطالعاتی آثار آن شهید –که امام خمینی (ره) او را حاصل عمر و پاره  تن خویش و متفکر و فیلسوف و فقیه عالی مقام و اسلام شناس عظیم الشأن خواند- انتشارات صدرا  (مرکز نشر آثار استاد مطهری)- گرچه قائل به سیر مطالعاتی خاصی نیست و معتقد است  انتخاب کتابی از استاد شهید برای مطالعه،بستگی به
ادامه مطلب

مناظره جالب امام باقر با اسقف مسیحیان

  اسقف نگاهی به جمعیت حاضر کرد و چون سیمای امام باقر علیه السلام توجه او را به خود جلب نمود، روبه امام کرد و پرسید: از ما مسیحیان هستی یا از مسلمانان؟
ادامه مطلب

هیچ‌کدام از سخنرانی‌های من مانند این سخنرانیها مورد استقبال واقع نشد

    استاد مطهری: هیچ‌کدام از سخنرانی‌های من مانند این سخنرانیها مورد استقبال واقع نشد
ادامه مطلب

چرا زنان مسلمان برای چادر، رنگ مشکی را انتخاب نموده‌اند؟

  رنگ مشکی معانی زیادی دارد. اگر به همه معانی و علت استفاده از رنگ مشکی در دیگر کشورها نظر بیفکنیم، دیگر تهمت غم و افسردگی به نمیدهیم.
ادامه مطلب

والله العلی العظیم در عالم نظیری برای ایشان سراغ ندارم!

  عده‌ای منتظر بودند امام (ره) از دنیا برود تا زمینه را تغییر دهند. حتی نزدیکان و دلسوزان هم می‌ترسیدند که بعد از امام (ره)، چه خواهد شد؟ اما باز هم خداوند بر مردم مستضعف منت گذاشته و امامی برای آنها قرار داد. 
ادامه مطلب

کنترل ذهن

  اگر قدرت کنترل ذهن داشته باشی، به چیزهای بی‌ارزش توجه نمی‌کنی امیر المومنین علیه السلام: ذهنت را به امور بی‌ارزش متوجه نکن، تا ارزش تو زیاد شود
ادامه مطلب

اشتباه بزرگ تاریخی

  وظیفه عملی
ادامه مطلب

دلواپسی مردان غربی برای زنان چادر به سر ایرانی..

  حجاب پرچم مبارزه با تهاجم فرهنگی است
ادامه مطلب

انعكاس معانى در آينه نام ها

  امامت گوهر فروزنده اى است كه خداوند در ميان بشر به وديعه نهاده است. امام شاكله اى مانند مردمان و روحى فراتر از انديشه هر انسان دارد. از اين رو، بر پيروان امامان است تا امام زمان خويش را بشناسند و در راه معرفت او بكوشند. بدين ترتيب روح و جان را با آب زلال معرفت از هرچه پليدى است، پاك كنند.
ادامه مطلب

کسی که زیبایی اندیشه دارد زیبایی ظاهرش را به نمایش نمیگذارد .

  مگر می شود چنین زنی ، زنی با این همه مسوولیت مهم به عریان شدن و برهنگی در انظار بیندیشد و تمام هم و غمش این باشد که چگونه عریانتر شده و چگونه همنوعان خود را برهنه تر نماید و چگونه بای غیر از همسر خود عشوه گری نماید؟؟ مگر وقت و زمانی هم برای این اندیشه های باطل دارد ؟
ادامه مطلب

دنيا دار ابتلاست

  با هر امتحاني چهره‌اي از ما آشکار مي‌شود، چهره‌اي که گاهي خودمان را شگفت‌زده مي‌کند. چطور مي‌شود در اين دنيا بر کسي خرده گرفت و خود را نديد؟
ادامه مطلب

نامه معاویه به امیرالمومنین علیه السلام

  حضرت مهر نامه را شكست و قرائت كرد : " از طرف امير المومنين و خليفة‏ المسلمين ، معاويه بن ابى سفيان براى على :‏ اى‏ على !  در جنگ جمل هر چه خواستى با ام المومنين‏ : عايشه و اصحاب رسول خدا : طلحه و زبير كردى‏ اكنون مهياى جنگ باش " حضرت جواب نامه را اينگونه نوشت: از طرف عبدالله تو به رياست‏ مى نازى و من به بندگى خداوند.
ادامه مطلب

جملات سوزناک امیرالمومنین پس از دفن حضرت زهرا (سلام الله علیها)

  «انالله و انا الیه راجعون» یا رسول‌الله! آن امانتی که به من سپرده شده بود، باز پس گرفته شد و زهرا از دست من رفت و نزد تو آرمید.
ادامه مطلب

سند ذکر «وَ عَجِّلْ فَرَجَهُمْ» کجاست؟

  برخی می‏پرسند عبارت «وَ عَجِّلْ فَرَجَهُمْ» که پس از صلوات بر محمد و آل محمد (ص) فرستاده می‏شود، آیا در احادیث معصومان(ع) وارد شده و مَنصوص است و یا از چیزهایی است که علاقه ‏مندان و ارادتمندان به آقا امام زمان(عج)، خودشان، پس از صلوات، آن را اضافه کرده‏ اند؟
ادامه مطلب