دومین دلنوشته به یاد سردار قلبها " شهید" حاج قاسم

 خوشا به حالت که فرمانده این شهدا بودی و خوشه چین فضیلت های آنها چه ساعت هایی از روز و شب را ، در گلزار شهدا مسجد صاحب الزمان عج کرمان در بین قبور مطهر شهدا گذراندی و با آنها درد دل کردی و با سوز و گداز اشک می ریختی و آنها را به مادر پهلو شکسته سادات قسم می دادی که شهادت نصیبت شود در حالی که خودت شهیدی ، زنده بودی و شهید وار زندگی می کردی در کوهها و بیابان ها به دنبال شهادت می دویدی ، از حلبچه
ادامه مطلب

کفرانِ ماه شعبان نکنیم

 «ماه شعبان تجلیِ مقام نبي اكرم(ص) است؛ «الَّذِي كَانَ رَسُولُ اللَّهِ صلي الله عليه و آله يدْأَبُ فِي صِيامِهِ وَ قِيامِهِ»؛ حضرت شب و روزش را شب‌زنده‌داری و روزه‌داری می‌كرد. من گمان می‌كنم اين شب زنده‌داری و روزه‌داری برای شفاعت بوده تا راه ما باز شود؛ يعنی با عبادت حضرت، فتوحات برای ما می‌شود و الا ما نمی‌توانيم موانع ابليسی را كنار بزنيم. نافله شب حضرت، روز ما را زنده می‌كند و شب ما را احيا
ادامه مطلب

خدایا اقرار می کنیم

 خدایا اعتراف می‌کنیم که زیادی به خودمان نازیدیم؛ اشتباهی خودمان را قوی پنداشتیم و بی جهت گمان کردیم فیل هم حریف‌مان نیست.
ادامه مطلب

یادداشت رهبرانقلاب درباره مناجات شعبانیه

 مناجات شعبانیه از مناجاتی است که امیرالمومنین (ع) و فرزندان ایشان در ماه شعبان می‌خواندند. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای نیز درباره مناجات شعبانیه یاداشتی نوشتند.
ادامه مطلب

اعمال مشترکه ماه شعبان

    حلول ماه شعبان مبارک باد
ادامه مطلب

مهم‌تر از دعا برای تعجیل فرج

 مهم‌تر از دعا برای تعجیل فرج حضرت مهدی عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف، دعا برای بقای ایمان و ثبات قدم در عقیده و عدم انکار آن حضرت تا ظهور او می‌باشد؛ زیرا مردن، تنها قطع حیاتِ دنیای چند روزه فانی است، اما بیرون رفتن از عقیده صحیح، موجب هلاکت ابدی از حیات جاوید آخرت و خلود در جهنم است
ادامه مطلب

دعا برای رفع غم و اندوه و گرفتاری ها

 ‏دعا در بهبود بیمار نقش تعيين کننده اى دارد و بسیارى از مردم اثرات شگفت آور دعا را در شفاى بیمارى هاى غیر قابل معالجه با چشم خویش دیده و آن را تجربه نموده اند. البته روشن است که این سخن به معناى نادیده گرفتن طب و دارو و جایگزینى دعا نیست. ولی میتوان از دعا بعنوان عامل معنوى در کنار عوامل مادى یاد کرد. با توجه به شیوع بیماری کرونا در این مطلب دعاهایی مجرب برای مقابله و درمان بیماری آورده شده است.
ادامه مطلب

سیگار بهمن صهیونیستی!

  اهالی آن جا که 18 سال تحت سلطه صهیونیست ها زندگی می کردند، مدعی بودند: "دولت ایران به ارتش اسرائیل کمک می کرد!"  
ادامه مطلب

۱۰ توصیه رهبرمعظم انقلاب درباره‌ی آداب نماز

 یکی از توصیه‌های رهبر انقلاب به جوانان در سالهای متمادی تقویت ارتباط با خدا و انس با نماز و معنویت بوده است
ادامه مطلب

آداب دعا کردن و برخی حکمت های عدم استجابت دعا

 حضرت صادق علیه السّلام فرمودند: هر کس درست و نیکو وضو بگیرد و پس از آن دو رکعت نماز بخواند و رکوع و سجود آن را به طور کامل انجام دهد، سپس سلام دهد و خدای عزّ و جلّ و رسول خدا صلّی الله علیه و آله را مدح کند و آن گاه حاجتش را بخواهد، هر آینه به جا طلب نموده و هر کس به جا طلب خیر کند مأیوس نمی گردد.
ادامه مطلب

در قران کریم ۹ آرزویی که انسان بعد از مرگ می کند ذکر شده است

   این ها آرزو هایی اند که بعد از مرگ برآورده شدن شان نا ممکن است . پس کوشش نماییم که تا در دنیا هستیم خود را اصلاح نماییم تا باشد که در آخرت از نادمین نباشیم .
ادامه مطلب

در آخرالزمان «ادارۀ افکار عمومی» بیشترین ابزار سلطه است

  «ترس از تحقیر و سرزنش» حربۀ نظام سلطه برای ادارۀ افکار عمومی است /ویژگی قوم مقدمه‌ساز ظهور، نترسیدن از سرزنش است؛ «لاَ یَخَافُونَ لَوْمَةَ لآئِمٍ»
ادامه مطلب

فرصت زندگی برای افزایش حسنات و عذرخواهی از گناهان

  شرح حدیثی از پیامبر اعظم(صلی الله علیه و آله و سلم) توسط رهبرمعظم انقلاب
ادامه مطلب

اگر می‌خواهیم‌ از نابسامانیها نجات پیدا کنیم و ضربه بر پیکر اسلام ‌وارد نشود...

 اگر می‌خواهیم دین صحیح داشته باشیم، اگر می‌خواهیم از فقر رهایی یابیم، اگر می‌خواهیم از مرض نجات پیدا کنیم، اگر می‌خواهیم عدالت در میان ما حکمفرما باشد،
ادامه مطلب

راهکاری بسیار عالی برای محاسبه نفس، خودسازی ، اصلاح عیوب و رسیدن به سعادت حقیقی در دنیا و آخرت

  اما در مساله محاسبه، آنچه بیش از همه اهمیت دارد ، نقش حساب كشیدن از خویش است ؛ اگر كار خوبى انجام داده ‏بودیم ، خدا را شكر كنیم و توفیق ادامه آن را بخواهیم و اگر قصور ورزیده بودیم،استغفار کنیم و به فكر ترک آن بیفتیم.
ادامه مطلب