فعالیت‌های مهم مدرسه علمیه امام صادق(ع) گرگان علاوه بر تربیت طلاب

  در ترسیم نقشۀ راهی که می تواند ما را، با حفظ عناصر هویتی و دامنۀ ماموریتمان، به چشم‌انداز مطلوبمان برساند،حوزه علمیه امام صادق علیه السلام گرگان به بسته ای از راهبردها رسیده است که در ادامه مطلب به آن اشاره خواهد شد
ادامه مطلب

روش آشنا کردن نوجوانان با مسائل بنیادی(۲)

 در شماره قبل معانی صحیح وجوب تحقیق در اصول دین و تقلید در فروع و شیوه‌های عملی آن بحث و بررسی شد. در این شماره بحث را پی می‌گیریم.
ادامه مطلب

خطرناك‌ترين دام‌ شياطين

 خطرناك‌ترين دام‌هاي شياطين جدا كردن مردم از رهبران شايسته ديني است و هر لغزشي در طول تاريخ پيدا شده است، به‌خاطر جدا شدن مردم از رهبران شايسته بوده است.
ادامه مطلب

چرا توحش کاخ سفید تا الان به چشم روحانی نیامده؟

 «در داخل کشور ما، مجموعه‌های سیاسی‌ای هستند که تحلیلشان این است؛ می‌گویند وقتی که طرف خیلی چهرۀ سگی از خودش نشان می‌دهد، شما عقب بنشینید!»
ادامه مطلب

نظر مثبت معاون اول رئیس جمهور به گلستان / پیگیری پروژه های برزمین مانده استان

 عضو مجمع نمایندگان استان گلستان گفت: تسریع پیگیری پروژه های برزمین مانده استان از اولویت های جلسه با معاون اول رئیس جمهور بوده است .
ادامه مطلب

ابراهیم انقلاب بت بزرگ فساد را شکست

نگاهی به ابعاد بازآفرینی سخت افزاری و نرم افزاری قوه قضاییه/ انتصاب آیت الله رئیسی بعنوان رئیس قوه قضاییه در حساس ترین برهه حیات نظام اسلامی صورت گرفت و ایشان در یک مدت کوتاهی توانست اقدامات ارزنده و امیدآفرینی رقم بزند و بطور قابل توجهی میزان رضایت مندی مردم را افزایش دهد.
ادامه مطلب

طرح ترویج «صحیفه سجادیه» در گلستان اجرا می شود

 مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان گفت: طرح ترویج صحیفه سجادیه توسط روحانیون، مراکز، نهادها، سازمان ها، مراکز انتظامی و مراکز آموزشی گلستان اجرا خواهد شد.
ادامه مطلب

آیا هر کس دیگری جای روحانی بود، وضع چنین بود؟

 پرسش این است که اگر واقعا ریاست آقای روحانی با غیر آقای روحانی تفاوتی در وضعیت کشور ایجاد نمی‌کند، اولا چرا این جریان به مردم وعده‌هایی در حد بی‌نیازی به یارانه داد؟
ادامه مطلب

شکست مومنین در صورت یاری نکردن یکدیگر

یک توصیه هم از مولای متّقیان (سلام الله علیه‌) عرض بکنم که برای امروز ما مهم است. حضرت در خطبه‌ی سی‌وچهارم میفرمایند: غُلِبَ وَ اللهِ المُتَخاذِلون؛ حضرت سوگند یاد میکند که اگر مؤمنان دست از یاریِ هم بردارند، شکست میخورند. «تخاذل» یعنی این به او کمک نکند، او به این کمک نکند
ادامه مطلب

نماز تکرار نیست!

  بعضی ها فکر میکنند نماز تکراری است!! نماز تکراری نیست؛ 
ادامه مطلب

آیت الله نوری همدانی: انداختن تمام مشکلات به گردن تحریم امری خلاف واقع است

  مرجع تقلید شیعیان با تاکید بر اینکه وظیفه اول همه مسئولان خدمت به مردم وحل مشکلات آنها و وحدت حول محور ولایت فقیه است، گفت: آنچه مردم را گله مند می‌کند، این است که مدیریت صحیحی صورت نمی‌گیرد و ازامکانات داخلی به درستی استفاده نمی‌شود.
ادامه مطلب

خطر عظیم لیبرال ها

 تاریخ فقط برای خواندن نیست بلکه باید از آن عبرت گرفت.
ادامه مطلب

برخی بدشان نمی آید کارنامه مجلسی که مردم به آن دل بسته اند ناموفق باشد

 غلامرضا منتظری گفت: برخی بدشان نمی‌آید مجلسی که همه مردم به آن امید بسته اند از خود کارنامه ناموفق به یادگار بگذارد و در نگاه مردم مجلسی ناکارآمد قلمداد شود.
ادامه مطلب

عاقبت قاتل امام حسن(ع) چه شد؟

 زندگانی امام حسن مجتبی(ع) از دوره حیات ایشان تاکنون همواره همراه با حواشی و شایعات گوناگونی بوده است. از همین رو در سالروز شهادت  امام دوم شیعیان گفتگویی داشتیم با محمدحسین رجبی دوانی، مورخ و پژوهشگر تاریخ اسلام که ماحصل آن را در ادامه می‌خوانید:
ادامه مطلب

قطعنامه ۵۹۸؛ علل و زمینه‌ها

 هاشمی و روحانی چگونه وضعیت جنگ را به نوشاندن جام زهر کشاندند؟/وزیر وقت سپاه:حضور میرحسین موسوی و بهزاد نبوی در ستادجنگ مقدمه قطعنامه بود/در تاریخ دفاع مقدس حوادث و اتفاقات زیادی رخ داده که تاکنون آنطور که باید، مورد بررسی قرار نگرفته است. پذیرش قطعنامه ۵۹۸، یکی از موضوعاتی است که برخی از ابعاد آن، با گذشت بیش از سه دهه، هنوز برای مردم روشن نشده است.
ادامه مطلب