حقیقت یوگا چیست؟

تعالیم #یوگا، تعالیمی شیطانی است و افراد عمل کننده به آن، خواسته یا ناخواسته به پرستش #تجسم_شیطان در آیین #هندو (یعنی #شیوا ) می پردازند.

*رهبران و چهره های مشهور این تعالیم، یا #شیطان_پرست بودند (همانند #راماکریشنا پیرو #کالی )، یا #فراماسون بودند (همانند #سوامی_ویواکاناندا) یا افرادی مفسد و فاسد. (همانند #اوشو ).

* به رغم تمامی این مسایل، متاسفانه در دهه های اخیر، دامنه طرفداران یوگا گسترش یافته و این تعالیم در سراسر جهان و از جمله در #ایران، طرفداران زیادی پیدا کرده است.

* متاسفانه به دلیل بی توجهی مسئولان فرهنگی و دسایس دشمن، تعالیم یوگا در ایران منتشر شده است و توجه افراد فراوانی را به خود جلب نموده است. این امر تنها به برگزاری کلاس های یوگا محدود نمانده است و تا جایی پیش رفته است که حتی یک مجله با عنوان دانش یوگا به صورت ماهانه در کشور منتشر می گردد.(1)

* امّا تأسف بیشتر اینکه مجله مذکور، تنها به تعلیم حرکات ورزشی، وضعیت های بدنی و اوراد مربوط به یوگا نمی پردازد، بلکه به اساطیر یوگا همچون شیوا که همان تجسم شیطان در آیین هندو است، نیز به صورت مبسوط اشاره می نماید و تعالیم افراد فاسد و منحرفی همچون اوشو به عنوان تعالیمی عرفانی، به خورد خوانندگان داده می شود.(2)

* برای مثال، برخی از تیترهای مقالات مجله مذکور ( #دانش_یوگا) عبارتند از: رقص شیوا تجلی عرفان!، سیری در زندگی راماکریشنا!، تنفس و آگاهی اوشو درباره یوگا! و درس هایی از اوشو.(3)

* پی‌نوشت‌ها:
1. http://www.danesheyoga.com/Default.aspx
2. http://www.danesheyoga.com/no-04.aspx#top
3. http://www.danesheyoga.com/no-02.aspx

پیام سیستم

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.