یک بام و دو هوای خون مسلمانان

به گزارش شبکه العالم ؛ نشست مجمع بین المللی فقه اسلامی دیروز در دانشگاه اسلامی "محمد بن سعود" عربستان به کار خود پایان داد. این نشست زیر نظر "عبدالله بن عبدالعزیز" پادشاه این کشور برگزار شد.
روزنامه سعودی "عکاظ" نوشت: مجمع بین المللی فقه اسلامی عربستان در این نشست چند طرح درباره گفتگوی پیروان مذاهب اسلامی تصویب کرد .
در این نشست بر لزوم " احترام گذاشتن به زنان پیامبر اسلام (صلی الله علیه و آله) ، صحابه و نزدیکان پیامبر (صلی الله علیه و آله) ، اجتناب از هر گونه توهین به آنها ، ممنوعیت کافرخواندن پیروان مذاهب اسلامیِ معتقد به خداوند، نبوت و دیگر اصول دین، حرمت ریختن خون همه مسلمانان و ممنوعیت تبلیغ مذهبی خاص در میان پیروان مذاهب دیگر به علت احتمال وقوع فتنه و آشوب" تأکید شد.
مجمع بین المللی فقه اسلامی همچنین از کشورهای عضو این مجمع خواست که مصوبات سابق را در برنامه های درسی مقاطع تحصیلی و مطالب رسانه های خود بگنجانند و در اتخاذ تصمیمات سیاسی نیز لحاظ کنند .
مجمع بین المللی فقه اسلامی جلساتی را نیز برای تأکید بر لزوم گفتگوی بین مذاهب اسلامی و رفع موانع گفتگوی مذاهب و درپیش گرفتن سیاست میانه روی و اعتدال برگزار کرد .
سخنانی نیز درباره جنگ و درگیری میان مسلمانان تحت عنوان "جهاد" در نشست مجمع بین المللی فقه اسلامی بیان شد، که این مجمع صدور مصوبه ای در این خصوص را به آینده موکول کرد.
برگزاری نشستهایی تحت این عنوان و مطرح شدن چنین موضوع هایی در عربستان درحالی است که مبلغان و علمای وهابی و سلفی این کشور همواره با صدور فتواها و اظهارات فتنه انگیزانه، هواداران خود را به قتل و کشتار مسلمانان در دیگر کشورها تشویق می کنند. مسأله ای که همواره با اعتراض و اظهار نگرانی بسیاری از کشورهای منطقه همراه شده است.
از آغاز جنگ در سوریه، مبلغان سعودی مردم این کشور را به حمایت همه جانبه از گروه های مسلح و حتی در برخی موارد ارسال فرزندان خود به این جنگ تشویق کرده اند.
حمایت مبلغان سعودی از گروه های افراطی و تروریستی در کشورهایی مانند عراق، تونس و یمن نیز از مسائلی است که همواره با اعتراض مسئولان این کشورها همراه شده است.

پیام سیستم

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.