كارشكنی های آل سعود برای جلوگیری از ظهور

به گزارش روابط عمومی مركز تخصصی مهدویت، حجت الاسلام والمسلمین رحیم كارگر، مسوول دبیرخانه مطالعات راهبردی مركز تخصصی مهدویت در كانال آینده نگاری ایرانیان می نویسد:

دولتها و گروه ها و افراد، در رابطه با ظهور امام زمان(عج)، رویكردها و اقدامات مختلفی دارند كه بعضی ناخواسته و بعضی هم بر طبق برنامه قبلی است؛ یعنی بعضی از اقدامات و برنامه های دشمنان و دوستان امام زمان(عج)، برنامه ریزی شده و در جهت موافقت یا مخالفت و دشمنی با امام زمان(عج) است و بعضی نیز ناخواسته و بدون توجه و التفات است. در واقع آنها با اطلاعی كه از روایات و پیشگویی های دینی دارند، می كوشند مانع ظهور شوند یا آن را نزدیك تر سازند.

عربستان سعودی و سران ناصالح و خبیث آن از جمله این كشورهاست كه خواسته یا ناخواسته، برنامه ها و اقداماتی جهت جلوگیری از ظهور یا به شكست كشاندن آن انجام می دهند. البته حوادث و رویدادهایی نیز در این كشور روی می دهد كه یقینا جهت تسریع ظهور است (مثل اقداماتی كه ناخواسته در داخل خاندان سعودی روی می دهد). بر اساس روایات می توان سیر اقدامات حاكمان و مردم عربستان سعودی علیه مهدویت و ظهور را چنین ترسیم كرد ( البته بعضی از آنها همینك قابل مشاهده و رصد است):

 

1- قدرت یابی دشمنان اهل بیت(ع) و حاكمیت مطلق بر حجاز

در روایات از این حكام تحت عنوان بنی فلا، بنی العباس دوم، بنی امیه و... نام برده شده و از دشمنی و كینه و نفرت آنها از تشیع و ولایت و حتی امام زمان(عج) سخن گفته شده است. در تفسیر آیه ۶۵ سوره انعام ( یلبسكم شیعا ...) از امام باقر(ع) آمده است: «مراد از "او یلبسكم شیعا" اختلاف در دین و طعن به یكدیگر زدن است و منظور از "یذیق بعضكم باس بعض" كشتن برخی از شما، توسط برخی دیگر است و تمام این حوادث در میان اهل قبله و مسلمانان به وقوع می پیوندد» (بحار الانوار، ج۵۲، ص۱۸۲).

 

۲- حساسیت نسبت به حضور شیعیان و مومنان در مكه و حج

در ماههای پیش از ظهور، مومنان و یاران امام زمان(عج) (با برنامه یا ناخواسته ) دسته دسته به مكه رهسپار می‌شوند تا امام(عج) را یاری كنند. حاكمان ولایت ستیز مكه و مدینه نسبت به آنان مشكوك می‌شوند و سعی در قتل و از بین بردن آنها می كنند. روایت ابوبصیر به نقل از امام صادق(ع) حاكی از آن است كه در آن زمان بسیاری از مومنان دستگیر شده و به زندان افكنده می‌شوند.(بشاره الاسلام ،ص۲).

 

۳- افزایش جنایت و خشونت علیه پیروان ولایت (جنون تكفیر)

وجه بارز عربستان قبل از ظهور، ولایت ستیزی و قتل و غارت و ظلم و ستم فراوان علیه شیعیان و پیروان اهل بیت(ع) است. بر اساس بعضی از روایات آنها در مدینه یك جوان هاشمی را با خواهرش (محمد و خواهرش فاطمه) را به شهادت می‌رسانند و نیز افراد زیادی از منتظران و شیعیان را به قتل می رسانند.

 

۴- اعلان مخالفت و دشمنی با امام زمان(عج)

مهم ترین فرهنگ حاكم بر عربستان قبل از ظهور ساماندهی و هدایت برنامه ها و اقدامات نظامی و سیاسی و فرهنگی علیه مهدویت و بخصوص امام زمان(عج) است، به طوری كه به محض حضور نماینده و سفیر امام زمان(عج) در مكه (نفس زكیه) او را به شهادت می رسانند و بجد دنبال یافتن حضرت مهدی(عج) و به شهادت رساندن او هستند. در روایتی كه از امام باقر(ع) از زبان امام مهدی ( عج) نقل شده كه می‌فرماید: ...اهل مكه مرا نمی‌خواهند، امّا من به سوی آنها فرستاده شده‌ام تا بر آنها اتمام حجت كنم، آن‌گونه كه اشخاص همچون من شایسته است اتمام حجت كنند.

 

۵- هم پیمانی با غرب و یهود

از مهم ترین برنامه های حاكمان حجاز و به طور كلی دشمنان ولایت در كشورهای به اصطلاح اسلامی، اتخاد و هم پیمانی با یهود است تا به هر نحو ممكن بتوانند مانع ظهور امام زمان(عج) شوند.

 

۶- تلاش برای خروج سفیانی و تقویت و تجهیز او

یكی از ویژگی های بارز نظام سیاسی و مذهبی حاكم بر حجاز، زمینه سازی و تلاش برای خروج سفیانی و جریان پلید تكفیری است تا ریشه شیعیان را بزنند و مانع ظهور امام زمان(عج) شوند... بر اساس بعضی از روایات پرچمی از عربستان بلند شده و به نزاع های آخرالزمانی می پیوندد و این نزاع ها یك سال طول می كشد (الملاحم ، ص ۱۶۶)، پس از آن سفیانی خروج می كند.

اینها فقط بخشی از اقدامات سران و مردم عربستان سعدوی قبل از ظهور، علیه مهدویت و امام زمان(عج) است؛ وگرنه حوادث زیادی مرتبط با مهدویت در این كشور روی می دهد. می توان گفت عربستان، پایگاه اصلی خشونت و مخالفت با امام زمان(عج) خواهد بود(چنان كه هم اكنون هم هست).شواهد نشان می دهد باور وهابیان به ظهور قریب الوقوع امام زمان(عج) بسیار بسیار بیشتر از ماست. آنها اشراف بیشتری بر روایات دارند؛ اما رویكرد آنها به ظهور، شیطانی و در جهت دشمنی با ولایت مطلقه مهدوی است.

پیام سیستم

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.