تشریح برنامه های سفر رئیس جمهور به گلستان توسط نماینده مردم گرگان

روال کار این است که پروژه‌های با پیشرفت فیزیکی بالای 85 درصد مشمول حمایت و بودجه دولتی شوند اما با رایزنی‌های انجام شده در این جلسه پروژه های با 50 درصد پیشرفت نیز شامل این حمایت می‌شوند.
به گزارش گلستان ما ؛ حجت الاسلام سیدعلی طاهری اظهار داشت: رئیس جمهور و هیئت دولت از 11 آذر ماه در استان گلستان حضور دارند و امیدواریم مهم‌ترین مسائل و مشکلات استان گلستان در این سفر بررسی شود.
وی با اشاره به موضوع‌های مطرح شده در جلسه با اعضای هیئت دولت گفت: مقرر شد پروژه‌های با بیش از 50 درصد پیشرفت فیزیکی شامل حمایت دولت ‌شوند.
طاهری تصریح کرد: روال کار این است که پروژه‌های با پیشرفت فیزیکی بالای 85 درصد مشمول حمایت و بودجه دولتی شوند اما با رایزنی‌های انجام شده در این جلسه پروژه های با 50 درصد پیشرفت نیز شامل این حمایت می‌شوند.
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی افزود: اعتبار دولتی برای این پروژه‌ها در بودجه سال 94 و 95 دیده می‌شود.
طاهری در پاسخ به سوال تسنیم درباره مهم‌ترین پروژه‌های استان گلستان که در سفر رئیس‌جمهور و هیئت دولت به گلستان طرح می‌شوند، گفت: تخصیص اعتبار برای زهکشی 280 هزار هکتار از اراضی شمال استان گلستان در جلسه نمایندگان استان با هیئت دولت مطرح شد که نطرات مساعدی را جلب کرد.
وی تصریح کرد: راه آهن گرگان-مشهد و طرح جامع مهار سیل از دیگر مواردی است که در سفر رئیس‌جمهور به استان گلستان مطرح می‌شود و به جای اینکه آثار سیل را هر ساله در استان از بین ببریم با طرح جامع مهار سیل می‌توانیم از آن پیشگیری کنیم.
به گفته نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی، حل مشکلات ارزی و ریالی پتروشیمی و معرفی عاملیت بانک‌های ملی و ملت برای این موضوع از دیگر خواسته‌ها و اولویت‌های استان گلستان است.
وی افزود: اجرای آب‌شیرین‌کن در استان گلستان نیز از دیگر خواسته‌های استان است تا از این راه آب مورد نیاز بخش کشاورزی از دریا تامین شود و مازاد آن نیز به استان‌های همجوار فرستاده شود./تسنیم

 

اطلاعات

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.