ارتجاع بزرگترین آفت انقلاب"( ۶_پایانی)

  بدون شک همه‌ی تحولات اجتماعی در نهایت، ریشه در اراده‌ی افراد دارد، این موضوع هم از بعد فلسفی به اثبات رسیده (علامه مصباح یزدی، جامعه و تاریخ از دیدگاه قرآن، بخش دوم) و هم مورد تاکید قرآن قرار گرفته است. خداوند متعال می‌فرماید : «إِنَّ اللَّهَ لَايُغَيِّرُ مَا بِقَوْمٍ حَتَّىٰ يُغَيِّرُوا مَا بِأَنْفُسِهِمْ» (رعد/۱۱)خداوند هیچ تحولی را در جامعه به‌وجود

ارتجاع بزرگ ترین آفت انقلاب(۵)

  در نوشتار سابق گفتیم که متاسفانه نهضت عظیم پیامبر گرامی اسلام(ص)، پس از رحلت ایشان مبتلا به ارتجاع گردید و هشدارهای شدیداللحن قرآنی نتوانست مانع از تحقق آن شود. در این نوشتار درصددیم که به ریشه‌یابی این ارتجاع بپردازیم.

"ارتجاع؛ بزرگترین آفت انقلاب"(۴)

  در نوشتارهای گذشته به این نتیجه رسیدیم که "ارتجاع" در یک نهضت الهی، به معنای بازگشت به دوران جاهلیت و دور شدن از معارف، اهداف، شعارها، قوانین، اخلاق و سنت‌های الهی است.

"ارتجاع؛ بزرگترین آفت انقلاب" (۳)

  همان‌طور که در نوشتار سابق گذشت، خداوند متعال در بسیاری از آیات قرآن کریم نسبت به موضوع "ارتجاع"، به مسلمانان هشدار می‌دهد. یکی از هشدارهای صریح قرآن نسبت به خصوص اصحاب پیامبر اکرم(ص)، در آیه‌ی ۱۴۴ سوره‌ی مبارکه‌ی آل‌عمران است. در این آیه، ظاهراً در قالب سوال و در واقع با انگیزه‌ی انذار و هشدار، از مسلمانان می‌پرسد که آیا بعد از وفات پیامبرتان، به

"ارتجاع؛ بزرگترین آفت انقلاب" (بخش دوم)

  انقلاب اسلامی ایران، انقلابی مبتنی بر اسلام ناب محمدی(ص) است، هرچند افراد و گروه‌های گوناگونی در مبارزه با رژیم پهلوی حضور داشتند، اما هیچ انسان مطلع و منصفی، انکار نمی‌کند که تنها انگیزه‌ای که باعث حضور جدی و فراگیر مردم در صحنه‌ی مبارزه شد، انگیزه‌ی دینی و مذهبی مردم بود که با روشنگری روحانیون اصیل و انقلابی به رهبری بی‌بدیل یک مرجع تقلید یعنی حضرت امام

"ارتجاع؛ بزرگترین آفت انقلاب" (بخش اول)

  یکی از کلیدواژه‌هایی که اخیراً توسط رهبر فرزانه‌ی انقلاب، حضرت امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) در زمینه‌ی آسیب‌شناسی انقلاب اسلامی مطرح گردید و در آغاز چهل‌سالگی این انقلاب از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، مساله‌ی "ارتجاع" است.

حجت الاسلام و المسلمین طاهری با تحلیل اتفاقات اخیر و شرایط کشور مطرح کرد

  حجت الاسلام و المسلمین طاهری مسئول حوزه علمیه امام صادق علیه السلام گرگان در یاداشت اختصاصی خود به تحلیل اتفافات اخیر و سیر صعودی جمهوری اسلامی ایران پس از انقلاب اسلامی در زمینه علوم و تکنولوژی های مدرن، نقش و جایگاه ایران اسلامی در عرصع بین الملل و... پرداخت.

وضعیت اقتصادی مردم نگران‎کننده است

  مسئول حوزه علمیه امام صادق (علیه السلام) شهرستان گرگان با بیان اینکه مردم از گرانی گله‎مندند، گفت: بیکاری، تورم؛ گرانی، مشکلات اقتصادی که به دنبال آن مشکلات اجتماعی را در پیش دارد، وضعیت اقتصادی مردم را نگران‎کننده کرده است.

تقارن و تقارب معنادار سوم و هشتم ربیع الثانی

  ایام عسکریه بهترین فرصت برای ترویج ارزش های اصیل اسلام نام محمدی در دارالمومنین گرگان است

سفر امام عسکری(علیه السلام) به گرگان برگ زرین تاریخ پرافتخار این شهر است

  متاسفانه از دو جهت سفر امام عسکری(ع) به دارالمومنین گرگان مورد غفلت و بی‌توجهی متولیان حوزه‌های معنوی و فرهنگی واقع شده است: یکی از بُعد زمانی و بزرگداشت این روز بزرگ و دیگری از بُعد مکانی و توجه به قدمگاه مقدس آن امام عظیم‌الشان.

ناکارآمدی برخی مسوولان باعث عقب‎ماندگی و بروز مشکلات اقتصادی است

  مسوول حوزه علمیه امام صادق (ع) شهرستان گرگان در خصوص حضور برخی فعالان فتنه 88 در دانشگاه‎های استان که به بهانه روز دانشجو انجام گرفت، گفت: دانشگاه نباید فضای احیای فتنه‎گران شود.

معرفی قدس به عنوان پایتخت اسرائیل نشان‎دهنده عجز آمریکایی‌ها و صهیونیستهاست

  جریان استکباری برای اینکه خودشان را شکست خورده میدان جلوه ندهند باید این اقدامات مذبوحانه را داشته باشند خوشبختانه اقدام احمقانه ترامپ نه تنها هیچ تاثیری در حضور مقتدرانه جبهه مقاومت در این منطقه نخواهد داشت بلکه می‎بینیم عدو سبب خیر شده است.

اگر مسئولین راه امام خمینی (ره) را بروند بسیاری از معضلات برچیده می شود

  در زمان انقلاب بعضی از انقلابیون تحت تأثیر لیبرالیون قرار گرفتند و هر از گاهی برخی از جایگاه ها را به افراد نامناسب واگذار کرده و ضربه خورده ایم و مشکلات فرهنگی در آن جایگاه بی داد می کند.

روحانی در تحقق شاخص‎های اقتصاد مقاومتی اهل «اقدام و عمل» باشد

  مسئول حوزه علمیه امام صادق (علیه السلام) شهرستان گرگان با تاکید بر اینکه آمریکا و رژیم جعلی صهیونیستی مصداق تروریسم دولتی هستند، گفت: آمریکا «برجام» را به شکل کج‎دار و مریز حفظ کرده و با اعمال تحریم‎های جدید عملا برجام را زیرپا گذاشته است.

چند نظریه درباره‌ی چند اظهارنظر

  جای این سوال باقی است که چطور در زمانی که قوه‌ی قضائیه با برخی از نزدیکان دکتر احمدی‌نژاد برخورد کرد، شما سکوت کردید، ولی حالا که با نزدیکان شما برخورد شده است، دستگاه قضا را متهم به برخورد جناحی می‌کنید؟! به نظر می‌رسد که برخورد دوگانه‌ی شما بیشتر شائبه‌ی سیاسی دارد تا قوه‌ی قضائیه!