صالح مقبول یا اصلح، مسئله این است

به قلم: حسن_بیارجمندی دانشجوی دکتری حقوق بین الملل و حقوق اروپایی دانشگاه روابط بین الملل مسکو

عبارت مشهور : "این انقلاب بی‌نام خمینی (ره) در هیچ‌ جای جهان شناخته شده نیست"  جمله ای است که رهبر معظم انقلاب اسلامی بطور دقیق در تبیین هویت_اصلی انقلاب اسلامی و ایران بیان داشته اند.در واقع ایران معاصر ، انقلاب اسلامی ، امام خمینی (ره)از هم جدا نیستند و ایران و انقلاب نه تنها با نام امام عجین شده است بلکه حیات و استمرار انقلاب و هویت اصلی ایران معاصر نیز قائم به راه و خط امام است.

 در ذیل این حیات طیبه و حرکت تکاملی انقلاب اسلامی _که به تجربه بیش از 38 سال گذشته تنها عامل" عزت و اقتدار ملی _اسلامی ما" در عرصه بین الملل بوده و هست _ یک عامل بجهت وضع و جایگاه آن در روابط بین الملل از نقش تعیین کننده ای برخوردار است و آن عبارت است از دولت_و_رئیس_آن.

در واقع این دولت ها و روسای آن در تمام این سالها بوده اند که به فراخور خاستگاه و مختصات گفتمانی خود به راه و خط امام نزدیک و یا زاویه و از آن فاصله گرفته اند و در عرصه بین الملل ظهور و افول یافته اند.

دولتهایی که گفتمان آن متاثر از راه و خط امام بوده است(ولایت) ؛در نزد علاقمندان به انقلاب اسلامی ،آزادی خواهان جهان و مبارزان علیه مستکبران جهانی و در راس آنها آمریکا ،شناخته و مورد عنایت ویژه معنوی بوده اند.

و برعکس دولتهایی که گفتمان آنان بدلیل التقاط از خط نورانی امام زاویه گرفته و منحرف و نهایتا از آن نورانیت خارج شدند؛به ظلمات طاغوت وارد و در آن هضم و خود جلوه ای از طاغوت جهانی می شوند؛ "وَالَّذِينَ كَفَرُوا أَوْلِيَاؤُهُمُ الطَّاغُوتُ يُخْرِجُونَهُم مِّنَ النُّورِ إِلَى الظُّلُمَاتِ ۗ " و بدیهی است که چنین دولت و رئیس دولتی _که منهای خط امام(ره) و رهبری است_در هیچ جای جهان یاد شده تحت آن هویت، شناخته شده نباشد.

ازینرو در طول دوران یاد شده اگر نخبگان و خواص جامعه در انتخابات ریاست جمهوری با شناخت و آگاهی همه جانبه اقدام به #دعوت و معرفی یک نامزد_انقلابی_فعال_پرتحرک نموده و منجر به انتخاب از سوی مردم می گردید؛ نه تنها در سطح داخلی کارها به درستی پیش رفته و مشکلات حل شده است بلکه در عرصه بین الملل نیز به اعتبار این دولت و رئیس انقلابی آن ،عموم مردم کشورها از ایران اسلامی با عزت و احترام ویژه ای یاد کرده اند.

بنابراین اساسا در روند تکاملی و استمرار انقلاب اسلامی خاصه در این مرحله گذار به دولت اسلامی،دعوت از اصلح مقبول  و معرفی آن بسیار واجد اهمیت است و به تجربه تمام این سالها بنظر می رسد اگر در این روند اختلال یا وقفه ای ایجاد شده است ،بدلیل کوتاهی در دعوت از اصلح مقبول و معرفی آن به عامه مردم بوده است.

این حقیر نیز براساس شناخت کافی از وضعیت داخلی کشور و همچنین عرصه خارجی ،حضرت آیت الله رئیسی از ذخیره های انقلاب اسلامی _که به دست توانای آیت الله شهید دکتر بهشتی در مکتب امام پرورش یافته است و در طول خدمت شان تا کنون آنرا به اثبات رسانده است_ را نامزد اصلح  مقبول می دانم که

اولا در حال حاضر صرفا مکلف به دعوت از ایشان و معرفی آن به عامه مردم هستیم

 ثانیا این به معنی نادیده انگاشتن صلاحیت دیگر نامزدهای احتمالی نیست بلکه معرفی گزینه ای است که در عرصه داخلی بیشترین توان و ظرفیت برای وحدت_تمام_نیروهای_انقلاب و حل تمام مشکلات را داراست و در عرصه بین الملل نیز با اعتقاد و التزام عملی به خط امام و رهبری ، قادر است هویت انقلابی و اسلامی ایران را به دولت آن بازگرداند.

اطلاعات

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.