طنز تلخ «آقازاده‌محوری» دامن‌گیر شهرداری کردکوی شد

  با انتخاب یک آقازاده به‌عنوان شهردار منتخب برخلاف نظر مردم و براساس معادلات سیاسی، مردم و شهرداری پرآشوب کردکوی قربانی سهم‌خواهی ژن‌طلبان و منفعت‌های شخصی برخی اعضای شورای اسلامی شهر کردکوی شدند.
ادامه مطلب

رضاشاه چه مقدماتی را برای کشف حجاب فراهم کرد؟

  تأثیر سفر به ترکیه در رضاشاه به حدی است که بعدها خطاب به محمود جم اظهار می‌دارد: «...از وقتی که به ترکیه رفتم و زن‌های آن‌ها را دیدم که حجاب را دور انداخته‌اند... دیگر از هرچه زن چادری است بدم آمده است. اصلاً چادر و چاقچور دشمن ترقی و پیشرفت مردم است.»
ادامه مطلب

تعلیم

  تعلیم دامنه گسترده ای دارد؛ تعلیم آنچه که نمی دانستیم و تعلیم آنچه که خود نمی توانستیم بدون رسول بیابیم و بدانیم. «عَلَّمَ الْانْسانَ ما لَمْ یعْلَم[1]» مربوط به گذشته است و «یعَلِّمُکمْ ما لَمْ تَکونُوا تَعْلَموُن [2]» مربوط به همیشه و شاهد ناتوانی انسان.
ادامه مطلب

بررسی اسلامی انسان

  اسلام، انسان را در دو مرحله بررسی می کند. در یک مرحله انسان وابسته به وراثت به محیط زندگی و به شرایط اجتماعی و تاریخی است. هنوز به وجدان نرسیده، خودش را احساس نکرده، خودآگاه نیست. وجدان یعنی درک انسان از خودش و احساس انسان و یافتن انسان خود را.
ادامه مطلب

ليبرال‌ها در ایران از صهيونيست و وهابيت خطرناك‌ترند

  مستند «پول و پورن» پس از ترسیم نمایی کلی از باندهای زیرزمینی اما پرکار فساد و فحشا (اسکورت سرویس‌ها) و بیان نحوه فعالیت آنها، ماجرای یک پرونده امنیتی مرموز و مهم از نفوذ آنها به ایران و قاچاق دختران ایرانی را روایت می‌کند.
ادامه مطلب

دری اصفهانی برای چه شرکتی کار می کرد

  نباید تصور کرد که جاسوسی در سطح دنیا محدود به سازمان‌های جاسوسی«سیا» در آمریکا، «ام.ای.پنج» و «ام.ای.شش» در انگلستان، «موساد» در اسرائیل و «کا.گ.ب» در اتحاد جماهیر شوروی سابق می‌شود. این پدیده می‌تواند توسط اشخاص و تشکل‌های گوناگون با هدایت سرویس‌های مختلف به وقوع بپیوندد.
ادامه مطلب

حاشیه سازی "برادران" برای دولت!

  نزدیکان مسئولان بلند پایه کشورهمواره برای آن‌ها حاشیه‌ساز بوده‌اند و دولت حسن روحانی هم از این قاعده مستثنی نیست، اما این دولت تفاوت بسیار مهمی با دولت‌های پیش از خود دارد و آن بازداشت و دستگیری نزدیکان رئیس جمهوری و معاون وی در زمان مسئولیت است.
ادامه مطلب

راهکار قرآن برای خنثی سازی برنامه جدید ضدانقلاب

  جامعه چگونه باید خود را از آفت اخبار شایعه و کذب برهاند ؟  
ادامه مطلب

برنامه اصلی دولت آمریکا برای برجام چیست؟

  امضای «کاتسا»، نقض برجام نیست؛ پاره کردن آن است/ ترامپ، کاغذ برجام را تا لب کاغذخردکن برد؛ نوبت فندک روشن کردن ایران است  
ادامه مطلب

امامِ جنگ‌طلب و هاشمیِ صلح‌دوست

  کسانی که این حرفها را می‌شنوند و نگاه امام درباره جنگ رادیده و شنیده و می‌دانند، با شنیدن این حرفها چه تصوری خواهند کرد؟ امام را در کدام سو جای خواهند داد؟ اگر هاشمی را به قول آقای ظریف شجاعِ آینده نگر بدانیم، آیا امام که مخالف نگاه او درباره جنگ بوده در جمع آنهایی که شجاعت را با تندروی اشتباه گرفته‌اند جای نمی‌گیرد؟
ادامه مطلب

به نظر تفسیری‌ هاشمی‌رفسنجانی عمل کنید!

  رئیس‌جمهور ما عوض عمل به وظایف قانونی خود و عمل به همین دو آیه ۵۷ و ۵۸ سوره انفال که در سخنرانی خود آن را نخواند، مشغول حاشیه‌سازی و تیکه‌پرانی به منتقدان است
ادامه مطلب

یک خبر و یک دنیا معنا

  خبر یک جمله است: «افزایش قیمت بلیت اتوبوس در ایام اربعین» این خبر ابداً ساده نیست؛ و برخلاف تصور، فقط یک خبر اقتصادی هم نیست. این یک خط خبر، خبری بسیار عمیق از حیث فرهنگی است.
ادامه مطلب

بر اسرای کربلا چه گذشت؟

  وقایعی که بعد از شهادت امام حسین(ع) از کربلا تا مدینه برای اهل‌بیت(ع) اتفاق افتاد خیلی بیشتر از آن است که بتوان به طور مختصر بیان کرد. همچنین بیشتر وقایع را ثبت نکرده‌اند و یا اگر ثبت شده به تاریخ دقیق آن اشاره نشده و به طور مطلق به محل وقوع آن اشاره رفته است.
ادامه مطلب

پنج توصیه تربیتی از مقام معظم رهبری

  توقّع من، این است. باید پدرها و مادرها، بچه‌ها را از اوّل با کتاب محشور و مأنوس کنند. حتّی بچه‌های کوچک باید با کتاب اُنس پیدا کنند. باید خریدِ کتاب، یکی از مخارج اصلی خانواده محسوب شود.
ادامه مطلب

چند نظریه درباره‌ی چند اظهارنظر

  جای این سوال باقی است که چطور در زمانی که قوه‌ی قضائیه با برخی از نزدیکان دکتر احمدی‌نژاد برخورد کرد، شما سکوت کردید، ولی حالا که با نزدیکان شما برخورد شده است، دستگاه قضا را متهم به برخورد جناحی می‌کنید؟! به نظر می‌رسد که برخورد دوگانه‌ی شما بیشتر شائبه‌ی سیاسی دارد تا قوه‌ی قضائیه!