قانون حجاب در واتیکان

قانون حجاب در واتیکان
اختصاصی/علیرغم آنکه رم، یک شهر توریستی بوده و افراد با فرهنگ ها و پوشش های متفاوت و گاه زننده در آن حضور دارند، شرط ورود به واتیکان، رعایت حجاب است.
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری حوزه، واتیکان به عنوان کانونی ترین مرکز مسیحیت کاتولیک، در شهر رم پایتخت ایتالیا واقع شده است و به عنوان یک دولت- شهر مستقل فعالیت می کند.
واتیکان، مقر پاپ بوده و با 44 هکتار مساحت، کوچکترین کشور دنیا محسوب می شود اما کلیسای سن پیتر که در ورودی واتیکان قرار گرفته و موزه ی آن، سالانه جمع قابل توجهی از گردشگران را برای بازدید به این مکان می کشاند.

قانون حجاب در واتیکان

از نکات جالب توجه هنگام ورود به واتیکان، رعایت قانون حجاب است؛
مسئولان امر در واتیکان از طریق نصب تابلوهایی که در جاهای مختلف دیده می شود، اعلام کرده اند که شرط ورود به واتیکان، رعایت پوشش نسبی است بنابراین علیرغم آنکه رم، یک شهر توریستی بوده و افراد با فرهنگ و پوشش های متفاوت و گاه زننده در آن حضور دارند، شرط ورود به واتیکان، رعایت حجاب است و همگان نیز به این قانون احترام می گذارند.

قانون حجاب در واتیکان

البته قانون حجاب به واتیکان اختصاص نداشته و سایر کلیساهای شهر رم نیز با نصب تابلوهای مشابه، ورود افراد را به حجاب منوط کرده اند.
همان طور که در تصاویر مشاهده می شود این قانون، نه تنها بانوان که آقایان را نیز شامل می شود.
جان پیتر کشیش مسیحی و استاد دانشگاه پاپی صلیب مقدس در این باره به خبرنگار حوزه می گوید: تصاویر به جا مانده از حضرت مریم، بیانگر حجاب است و همواره کشیش ها و راهبه ها لباس های بلند و پوشیده بر تن کرده اند؛ در واقع پوشیده بودن، یک حس معنوی را به افراد با حجاب منتقل می کند و درک این مساله در اماکن مقدس مانند کلیسا دوچندان می شود.

قانون حجاب در واتیکان

 

قانون حجاب در واتیکان

 

کلید ‫واژه‌های مطلب:

آخرین بروز رسانی در دوشنبه, 26 آبان 1393 ساعت 10:53 

اطلاعات

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.