دفن اسلام شناس فرانسوی در مسیر پیاده روی زائران اربعین

اسلام شناس مسلمان فرانسوی خانم (ماری پیر والکمن) معروف به (مریم ابو الذهب) بنا بر وصیت نامه اش در نجف اشرف تشییع شد و در مسیر زائران اربعین حسینی آرام گرفت.

اسلام شناس مسلمان فرانسوی خانم ماری پیر والکمان که پس از مسلمان شدن نام (مریم ابوالذهب) را برای خود برگزیده بود دار فانی را وداع گفت و بنا بر وصیت نامه اش در صحن مطهر علوی تشییع شد و در حسینیه ای در جاده نجف کربلا در نزدیکی عمود شماره 172 به خاک سپرده شد. مریم ابوالذهب در سال (1952م) در خانواده ای کاتولیک به دنیا آمد و در سن 18 سالگی به دین مبین اسلام گروید ومذهب اهل بیت (ع) را برگزید. وی فارغ التحصیل رشته علوم سیاسی از دانشگاه پاریس می باشد و سال ها در موسسه ملی زبان ها و تمدن های شرقی پاریس (INALCO) به عنوان استاد و پژوهش گر فعال بود و در زمینه روابط اجتماعی شیعیان و سنی های پاکستان و افغانستان مطالعات زیادی را ارائه کرد.

این استاد و پژوهش گر فرانسوی نقش فعالی در منعکس کردن وضعیت فاجعه آمیز و مظلومانه شیعیان پاکستان و افغانستان ایفا کرد و همواره در فضای آکادمیک و تبلیغاتی غرب مظلومیت شیعیان پاکستان و افغانستان را مطرح می کرد، و طی سفرهای خود به خاورمیانه چندین بار به زیارت عتبات عالیات مشرف شد و با اساتید دانشگاهی و مراجع عظام نجف دیدار کرد و وصیّت نمود پس از مرگش در مسیر زائران اربعین دفن شود.

منبع : پایگاه ره یافتگان

اطلاعات

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.